Bulgaria – Urban planning services – Изработване на Подробен устройствен план – План за регулация (ПУП – ПР) на село Горно Трапе, община Троян
Issued by ОБЩИНА ТРОЯН · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 8,333.33
- Reference
- 594513-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
Със Заповед №РД-18-11 от 20.04.2007 г. на Изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър – гр. София са одобрени кадастрална карта и кадастрални регистри за землището на с. Горно Трапе, община Троян. С Решение №545/23.12.2021 г. на Общински съвет – Троян е одобрен Общият устройствен план на община Троян (ОУПОТ) – https://www.troyan.bg/bg/oup . Тъй като населеното място досега няма регулационен план, процесът ще премине през определяне на строителни граници, създаване на квартали и улична мрежа. С ОУПОТ се предлага земите на с. Горно Трапе при местностите Райковска, Балабаните, Гунешка и Длъжковска, които са разположени до и частично върху територията на съществуващи махали, да бъдат предвидени за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов). Основните цели на ПУП-ПР са: - Определяне на ясни строителни граници на населеното място (урбанизираната територия); - Улична мрежа: Проектиране на функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот; - Устойчиво развитие: Запазване на идентичността на полупланинското селище, съчетано с модерна техническа инфраструктура и опазване на околната среда.Проектантският колектив следва да предложи проект на Подробен устройствен план – План за регулация с цел създаване на строителните граници на с. Горно Трапе и синхронизиране с ОУПОТ. Границите на предвидените за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов) в ОУПОТ да станат регулационни граници. Да се проектира функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот. Поради спецификата на терена в района на Троянския Балкан, плановото решение трябва максимално да се съобрази с естествения релеф и съществуващите имотни граници, за да се избегнат тежки отчуждителни процедури. Проектът да се изработи след пълно геодезическо заснемане от екип на проектанта на основните параметри на описаните имоти, имащи отношение към проекта. Ако е приложимо, на основание чл. 65 от Наредба №РД-02-20-5/15.12.2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, преди одобряване на ПУП да се изготви и съгласува с АГКК – гр. Ловеч проект за изменение на кадастралната карта за частите от имотите, попадащи в обхвата на уличната регулация. Преди окончателното изготвяне проектът за ПУП да се представи за предварително разглеждане и приемане от Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ) при Община Троян. Пълният обхват и изчерпателното изброяване на дейностите са посочени в Техническата спецификация (Задание за изработване на проект за Подробен устройствен план), която е неразделна част от документацията на обществената поръчка.
Lots Lot 1 — Изработване на Подробен устройствен план – План за регулация (ПУП – ПР) на село Горно Трапе, община Троян (estimated 8333.33): Със Заповед №РД-18-11 от 20.04.2007 г. на Изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър – гр. София са одобрени кадастрална карта и кадастрални регистри за землището на с. Горно Трапе, община Троян. С Решение №545/23.12.2021 г. на Общински съвет – Троян е одобрен Общият устройствен план на община Троян (ОУПОТ) – https://www.troyan.bg/bg/oup . Тъй като населеното място досега няма регулационен план, процесът ще премине през определяне на строителни граници, създаване на квартали и улична мрежа. С ОУПОТ се предлага земите на с. Горно Трапе при местностите Райковска, Балабаните, Гунешка и Длъжковска, които са разположени до и частично върху територията на съществуващи махали, да бъдат предвидени за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов). Основните цели на ПУП-ПР са: - Определяне на ясни строителни граници на населеното място (урбанизираната територия); - Улична мрежа: Проектиране на функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот; - Устойчиво развитие: Запазване на идентичността на полупланинското селище, съчетано с модерна техническа инфраструктура и опазване на околната среда.Проектантският колектив следва да предложи проект на Подробен устройствен план – План за регулация с цел създаване на строителните граници на с. Горно Трапе и синхронизиране с ОУПОТ. Границите на предвидените за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов) в ОУПОТ да станат регулационни граници. Да се проектира функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот. Поради спецификата на терена в района на Троянския Балкан, плановото решение трябва максимално да се съобрази с естествения релеф и съществуващите имотни граници, за да се избегнат тежки отчуждителни процедури. Проектът да се изработи след пълно геодезическо заснемане от екип на проектанта на основните параметри на описаните имоти, имащи отношение към проекта. Ако е приложимо, на основание чл. 65 от Наредба №РД-02-20-5/15.12.2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, преди одобряване на ПУП да се изготви и съгласува с АГКК – гр. Ловеч проект за изменение на кадастралната карта за частите от имотите, попадащи в обхвата на уличната регулация. Преди окончателното изготвяне проектът за ПУП да се представи за предварително разглеждане и приемане от Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ) при Община Троян. Пълният обхват и изчерпателното изброяване на дейностите са посочени в Техническата спецификация (Задание за изработване на проект за Подробен устройствен план), която е неразделна част от документацията на обществената поръчка.
Buyer: ОБЩИНА ТРОЯН
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 71410000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 41 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction work of leisure facilities – Посетителски център на Атанасовско езеро и кула за наблюдение на птици в поземлен имот с идентификатор 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас· closes 4 Sept
- Bulgaria – Primary school construction work – Основен ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село", Столична община· closes 1 Oct
- Bulgaria – Multi-purpose sports facilities construction work – „Реконструкция на спортен обект „Колодрум“ в мултифункционална спортна зала в град Казанлък, община Казанлък - Първи етап“· closes 4 Sept
- Bulgaria – Containers for waste material – „ Доставка на съдове за събиране на отпадъци за нуждите на община Каварна по обособени позиции“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Road construction works – „Ремонт паважна настилка на ул. „Стара планина“ от кръстовище с ул. „Оборище до кръстовище с ул. „Рила“ , от ОТ211 до ОТ307, гр. Перник“· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-594513-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Filling and Tile work at House of Babbu Ram to Meshu Bhagat at w.no 1. Pyt. C.K.Pur Block Bhalwal Brahmana under Scheme CD PYT. for the yearRural Development and Panchayati Raj · Directorate of Rural Development Department JAMMU · Superintending Engineer REW Jammu · XEN REW JAMMU · India
- construction of DRSM/ crate Bund/Bags At NERU PURANA TULAILSoil and Water Conservation Department · Director soil and water conservation Department · Joint Director Kashmir · DSCO Baramulla · India
- Construction of Veterinary Dispensary at Milan-Di-Khui under UT Capex Budget 2026-27. (Ist Call)PWD · CE RandB Jammu · SE RandB North Jammu · EE RandB Khour · India
- Construction of Lane/Drains, Beautification and Protection Work in different Wards of MC Surankote District Poonch.(Under UT Capex Budget 2026-27 UDS)PWD · CE RandB Pir Panjal · SE RandB Poonch · EE RandB Surankote · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →