Bulgaria – Construction work of leisure facilities – Посетителски център на Атанасовско езеро и кула за наблюдение на птици в поземлен имот с идентификатор 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас
Issued by ОБЩИНА БУРГАС · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 3 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 3,06,775
- Reference
- 596058-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Посетителски център на Атанасовско езеро и кула за наблюдение на птици в поземлен имот с идентификатор 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас. Преди да започне изпълнението на същинските дейности е необходимо да се изготви ситуационна схема на прилежащото пространство с площадкови Ел и ВиК връзки за захранване на двата модула в съответствие с приложената от възложителя схема. Към документацията е приложено подробно геодезическо заснемане на терена с отразени съществуваща дървесна растителност и храсти, шахти и подземни инфраструктурни проводи, в ПИ с идентификатор № 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас. При доказана необходимост от премахване на дървесна растителност, да бъде изготвена санитарна експертиза на всяко конкретно дърво, съгласно формуляр санитарни експертизи приложен формуляр /Приложение №1, към чл.7, ал.2, съгласно Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на община Бургас, приета с решение на Общински съвет - Бургас, по т.2, Протокол № 45/31.07.2018 г./ Формуляра се попълва и подписва ръчно на място от арборист, ландшафтен архитект, лесоинженер в обем и минимално съдържание съгласно Приложение №4 към заданието. При внасяне на нова растителност мерките за зелена градска инфраструктура върху открити пространства да са съобразени с „Препоръките за зелени мерки в градска среда за намаляване на вторичното разпрашаване“.Препоръките са на линк: https://www.eufunds.bg/bg/opos/node/10500. Към документацията да се изготвят детайли за вид и организация на настилките, преходи бордюри озеленени площи по възможност без регули. Всички места за дървета и преходи към озеленени площи да се предвидят на ниво терен без задигнати бордюри. Подробно описание на дейностите, включени в обхвата на настоящата обществена поръчка се съдържат в техническа спецификация, неразделна част от Документацията за обществена поръчка.
Lots Lot 1 — Посетителски център на Атанасовско езеро и кула за наблюдение на птици в поземлен имот с идентификатор 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас (estimated 306775.00): Посетителски център на Атанасовско езеро и кула за наблюдение на птици в поземлен имот с идентификатор 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас. Преди да започне изпълнението на същинските дейности е необходимо да се изготви ситуационна схема на прилежащото пространство с площадкови Ел и ВиК връзки за захранване на двата модула в съответствие с приложената от възложителя схема. Към документацията е приложено подробно геодезическо заснемане на терена с отразени съществуваща дървесна растителност и храсти, шахти и подземни инфраструктурни проводи, в ПИ с идентификатор № 07079.622.132 по КККР на гр. Бургас, УПИ V, кв.1 по плана на Парк езеро, гр. Бургас. При доказана необходимост от премахване на дървесна растителност, да бъде изготвена санитарна експертиза на всяко конкретно дърво, съгласно формуляр санитарни експертизи приложен формуляр /Приложение №1, към чл.7, ал.2, съгласно Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на община Бургас, приета с решение на Общински съвет - Бургас, по т.2, Протокол № 45/31.07.2018 г./ Формуляра се попълва и подписва ръчно на място от арборист, ландшафтен архитект, лесоинженер в обем и минимално съдържание съгласно Приложение №4 към заданието. При внасяне на нова растителност мерките за зелена градска инфраструктура върху открити пространства да са съобразени с „Препоръките за зелени мерки в градска среда за намаляване на вторичното разпрашаване“.Препоръките са на линк: https://www.eufunds.bg/bg/opos/node/10500. Към документацията да се изготвят детайли за вид и организация на настилките, преходи бордюри озеленени площи по възможност без регули. Всички места за дървета и преходи към озеленени площи да се предвидят на ниво терен без задигнати бордюри. Подробно описание на дейностите, включени в обхвата на настоящата обществена поръчка се съдържат в техническа спецификация, неразделна част от Документацията за обществена поръчка.
Buyer: ОБЩИНА БУРГАС
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 45212100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from ОБЩИНА БУРГАС, going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure, IT & Telecom and Manufacturing & Supply. There are 41 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 2 days.
More from this buyer
- Bulgaria – Leisure centre construction work – Инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на нов обект: Иновационен термален парк и археологически кампус Акве Калиде в УПИ II, кв. 11, ПИ с идентификатор №07079.701.90 по КККР на гр. Бургас· closes 29 Sept
- Bulgaria – Audio-visual materials – Доставка, инсталация и системна интеграция на професионална специализирана система за отчитане на спортни резултати и излъчване на видео съдържание за СЗ „Бойчо Брънзов“ гр.Бургас· closes 25 Sept
- Bulgaria – Harbour cranes – Доставка на мобилен обектов кран за обект Рибарско пристанище "Сарафово"· closes 9 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Primary school construction work – Основен ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село", Столична община· closes 1 Oct
- Bulgaria – Buildings of particular historical or architectural interest – „ИНЖЕНЕРИНГ – ПРОЕКТИРАНЕ, ИЗПЪЛНЕНИЕ НА СМР И УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР НА ОБЕКТ: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВ КОРПУС КЪМ СЪЩЕСТВУВАЩАТА СГРАДА НА ДОХОДНОТО ЗДАНИЕ, ГР. РУСЕ, УПИ I-671, КВ.88, ЦГЧ ПО ПЛАНА НА ГР. РУСЕ, ПЛ. "СВОБОДА" №4“· closes 29 Sept
- Bulgaria – Multi-purpose sports facilities construction work – „Реконструкция на спортен обект „Колодрум“ в мултифункционална спортна зала в град Казанлък, община Казанлък - Първи етап“· closes 4 Sept
- Bulgaria – Containers for waste material – „ Доставка на съдове за събиране на отпадъци за нуждите на община Каварна по обособени позиции“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Road construction works – „Ремонт паважна настилка на ул. „Стара планина“ от кръстовище с ул. „Оборище до кръстовище с ул. „Рила“ , от ОТ211 до ОТ307, гр. Перник“· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-596058-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Filling and Tile work at House of Babbu Ram to Meshu Bhagat at w.no 1. Pyt. C.K.Pur Block Bhalwal Brahmana under Scheme CD PYT. for the yearRural Development and Panchayati Raj · Directorate of Rural Development Department JAMMU · Superintending Engineer REW Jammu · XEN REW JAMMU · India
- construction of DRSM/ crate Bund/Bags At NERU PURANA TULAILSoil and Water Conservation Department · Director soil and water conservation Department · Joint Director Kashmir · DSCO Baramulla · India
- Construction of Veterinary Dispensary at Milan-Di-Khui under UT Capex Budget 2026-27. (Ist Call)PWD · CE RandB Jammu · SE RandB North Jammu · EE RandB Khour · India
- Construction of Lane/Drains, Beautification and Protection Work in different Wards of MC Surankote District Poonch.(Under UT Capex Budget 2026-27 UDS)PWD · CE RandB Pir Panjal · SE RandB Poonch · EE RandB Surankote · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →