Bulgaria – Primary school construction work – Основен ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село", Столична община
Issued by РАЙОН "КРАСНО СЕЛО" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 30 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 65,23,570.75
- Reference
- 590878-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Целта на настоящата обществена поръчка е да бъде избран изпълнител за извършване на строително-монтажни работи пo ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село”, Столична община. Обществената поръчка е изготвена с цел подобряване качествата на сградата на 25-то ОУ “Д-р Петър Берон”, осигуряване на конструктивната устойчивост и удължаване на експлоатационната годност на сградата; основно обновяване на учебната среда и осигуряване на безопасни и здравословни условия за образование на децата и учениците; разширяване на функционалността на училищната сграда и повишаване на капацитета й с цел развитие на интересите и заложбите на децата; създаване на достъпна архитектурна среда, осигуряваща достъп на всички деца и ученици до съоръженията и корпусите на училището. СТРОЕЖЪТ Е ТРЕТА КАТЕГОРИЯ съгласно разпоредбите на чл. 6, ал. 3 от Наредба №1 за номенклатурата на видовете строежи и чл.137, ал.1, т.3, буква „в” от ЗУТ. Предвидените дейности представляват: - осигуряване на достъпна среда съгл. изискванията на НАРЕДБА № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията, както и техническите изисквания за достъпност на морските плажове; - обезпечаване на изискванията на НАРЕДБА № 1з - 1971/2009 г. за строително- техническите правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар; - осъвременяване на организацията в училището, включително и на учебните стаи, пропусквателния режим и сигнализациите; - осъвременяване и подмяна на настилки, подиуми и други интериорни елементи; направа на нов, задигнат покрив и даване на учебна функция на това пространство; - реорганизация на дворното пространство; Сградата е три етажна с подпокривно пространство и частичен инсталационен етаж. Разделена условно на пет корпуса - А, Б, В, Г и Д. Главният вход е на югозападната фасада към ул. Балканджи Йово. Втори вход, обособен за малките ученици, е от към ул. Балчик, а входа за зареждане е от към ул. Плиска. Вертикалната комуникация е решена с три вътрешни стълбищни клетки разположени в корпуси „Б“, „В“ и „Г“. Градоустройствените показатели на училището са: Площ имот = 5650 м2; Плътност на застрояване: 30%; Застроена площ: 1 730,84 м2; РЗП (надземно): 6 778,50 м2; Кинт:1,2; Кота корниз: 13,92м; Кота било: 16,90м; инсталационен етаж: 612,13 м2; РЗП + инсталационен етаж: 7 390, 63 м2 Училището е предвидено за следните дейности и хора: 16 паралелки от 1 ви до 4ти клас; 12 паралелки от 5ти до 7ми клас; 1 подготвителна група 5-6 годишни, до обяд; 16 групи ГЦОУД / занимални / - 1 - 4 клас, те са следобед; общо 700 ученици; 63 учители; 10 души съпътстващ персонал. Там, където светлата етажна височина е над 330 см, е изпълнен окачен таван до тази височина. В част от учебните попмещения (кота ±0,00) височината на стаите е 3,0 м. Проектното решение предвижда ремонт на цялата сграда, включващ следните дейности: Задигане надзида в подпокривното пространство до h светло = 180см и обособяването на подпокривен етаж, където да бъдат разположени допълнителните кабинети и помещения изисквани по задание. Осветлението на етажа ще бъде естествено посредством покривни прозорци; Направа на асансьор межди оси „3“ и „4“ и оси „М“ и „Н“. Ще бъде направена стоманобетонна шахта привързана към сградата - няма да се изпълнява делитационна фуга. Входовете към асансьора ще бъдат на местата на съществуващите прозорци. Този асансьор ще дава директен достъп на хора с намалена подвижност до северозападната част на двора; Направа на вход/изход до асансьора към северозападния двор; Премахване на неизползваемо стълбище между оси „9“ и „10“ и оси „Г“ и „Д“. Зазиданият преди години вход се преработва в прозорец, о Премахване на неизползваемо стълбище между оси „8“ и „9“ и оси „Е“ и „Ж“. Изпълнението на предвидените основни видове работи следва да се осъществява при спазване на изискванията към строежите по чл. 169, ал. 1 от ЗУТ, съобразно Разрешение за строеж № 253 от 19.12.2025 г., издадено от Главния архитект на СО, въз основа на съгласувания и одобрен технически проект в следните части: Архитектура; Конструктивна; Геодезия; ВиК; Електро; Технологична; ОВ; ЕЕ; Оценка на част ЕЕ; Паркоустройство и благоустройство; ПБ”, както и при съблюдаване изискванията на ЗУТ, касаещи тази категория строежи и на подзаконовите актове по прилагането му. Изпълнението на предвидените основни видове работи следва да се осъществява при спазване на изискванията към строежите по чл. 169, ал. 1 от ЗУТ, съобразно Разрешение за строеж № 253 от 19.12.2025 г., издадено от Главния архитект на СО, въз основа на съгласувания и одобрен технически проект в следните части: Архитектура; Конструктивна; Геодезия; ВиК; Електро; Технологична; ОВ; ЕЕ; Оценка на част ЕЕ; Паркоустройство и благоустройство; ПБ”, както и при съблюдаване изискванията на ЗУТ, касаещи тази категория строежи и на подзаконовите актове по прилагането му. Подробно описание на всички предвидени дейности, техния обем и изискванията на Възложителя към тяхното изпълнение, се съдържат в приложените към настоящите Указания Техническа спецификация и проектна документация. Продължава в Допълнителна информация(BT-300-Lot)
Lots Lot 1 — Основен ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село", Столична община (estimated 6523570.75): Целта на настоящата обществена поръчка е да бъде избран изпълнител за извършване на строително-монтажни работи пo ремонт/реконструкция, преустройство и пристройка на асансьор за сграда на 25-то ОУ „Д-р Петър Берон” с идентификатор по КККР 68134.201.238, находящ се в УПИ I „за училище“, кв. 37, м. „Лагера“, район „Красно село”, Столична община. Обществената поръчка е изготвена с цел подобряване качествата на сградата на 25-то ОУ “Д-р Петър Берон”, осигуряване на конструктивната устойчивост и удължаване на експлоатационната годност на сградата; основно обновяване на учебната среда и осигуряване на безопасни и здравословни условия за образование на децата и учениците; разширяване на функционалността на училищната сграда и повишаване на капацитета й с цел развитие на интересите и заложбите на децата; създаване на достъпна архитектурна среда, осигуряваща достъп на всички деца и ученици до съоръженията и корпусите на училището. СТРОЕЖЪТ Е ТРЕТА КАТЕГОРИЯ съгласно разпоредбите на чл. 6, ал. 3 от Наредба №1 за номенклатурата на видовете строежи и чл.137, ал.1, т.3, буква „в” от ЗУТ. Предвидените дейности представляват: - осигуряване на достъпна среда съгл. изискванията на НАРЕДБА № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията, както и техническите изисквания за достъпност на морските плажове; - обезпечаване на изискванията на НАРЕДБА № 1з - 1971/2009 г. за строително- техническите правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар; - осъвременяване на организацията в училището, включително и на учебните стаи, пропусквателния режим и сигнализациите; - осъвременяване и подмяна на настилки, подиуми и други интериорни елементи; направа на нов, задигнат покрив и даване на учебна функция на това пространство; - реорганизация на дворното пространство; Сградата е три етажна с подпокривно пространство и частичен инсталационен етаж. Разделена условно на пет корпуса - А, Б, В, Г и Д. Главният вход е на югозападната фасада към ул. Балканджи Йово. Втори вход, обособен за малките ученици, е от към ул. Балчик, а входа за зареждане е от към ул. Плиска. Вертикалната комуникация е решена с три вътрешни стълбищни клетки разположени в корпуси „Б“, „В“ и „Г“. Градоустройствените показатели на училището са: Площ имот = 5650 м2; Плътност на застрояване: 30%; Застроена площ: 1 730,84 м2; РЗП (надземно): 6 778,50 м2; Кинт:1,2; Кота корниз: 13,92м; Кота било: 16,90м; инсталационен етаж: 612,13 м2; РЗП + инсталационен етаж: 7 390, 63 м2 Училището е предвидено за следните дейности и хора: 16 паралелки от 1 ви до 4ти клас; 12 паралелки от 5ти до 7ми клас; 1 подготвителна група 5-6 годишни, до обяд; 16 групи ГЦОУД / занимални / - 1 - 4 клас, те са следобед; общо 700 ученици; 63 учители; 10 души съпътстващ персонал. Там, където светлата етажна височина е над 330 см, е изпълнен окачен таван до тази височина. В част от учебните попмещения (кота ±0,00) височината на стаите е 3,0 м. Проектното решение предвижда ремонт на цялата сграда, включващ следните дейности: Задигане надзида в подпокривното пространство до h светло = 180см и обособяването на подпокривен етаж, където да бъдат разположени допълнителните кабинети и помещения изисквани по задание. Осветлението на етажа ще бъде естествено посредством покривни прозорци; Направа на асансьор межди оси „3“ и „4“ и оси „М“ и „Н“. Ще бъде направена стоманобетонна шахта привързана към сградата - няма да се изпълнява делитационна фуга. Входовете към асансьора ще бъдат на местата на съществуващите прозорци. Този асансьор ще дава директен достъп на хора с намалена подвижност до северозападната част на двора; Направа на вход/изход до асансьора към северозападния двор; Премахване на неизползваемо стълбище между оси „9“ и „10“ и оси „Г“ и „Д“. Зазиданият преди години вход се преработва в прозорец, о Премахване на неизползваемо стълбище между оси „8“ и „9“ и оси „Е“ и „Ж“. Изпълнението на предвидените основни видове работи следва да се осъществява при спазване на изискванията към строежите по чл. 169, ал. 1 от ЗУТ, съобразно Разрешение за строеж № 253 от 19.12.2025 г., издадено от Главния архитект на СО, въз основа на съгласувания и одобрен технически проект в следните части: Архитектура; Конструктивна; Геодезия; ВиК; Електро; Технологична; ОВ; ЕЕ; Оценка на част ЕЕ; Паркоустройство и благоустройство; ПБ”, както и при съблюдаване изискванията на ЗУТ, касаещи тази категория строежи и на подзаконовите актове по прилагането му. Изпълнението на предвидените основни видове работи следва да се осъществява при спазване на изискванията към строежите по чл. 169, ал. 1 от ЗУТ, съобразно Разрешение за строеж № 253 от 19.12.2025 г., издадено от Главния архитект на СО, въз основа на съгласувания и одобрен технически проект в следните части: Архитектура; Конструктивна; Геодезия; ВиК; Електро; Технологична; ОВ; ЕЕ; Оценка на част ЕЕ; Паркоустройство и благоустройство; ПБ”, както и при съблюдаване изискванията на ЗУТ, касаещи тази категория строежи и на подзаконовите актове по прилагането му. Подробно описание на всички предвидени дейности, техния обем и изискванията на Възложителя към тяхното изпълнение, се съдържат в приложените към настоящите Указания Техническа спецификация и проектна документация. Продължава в Допълнителна информация(BT-300-Lot)
Buyer: РАЙОН "КРАСНО СЕЛО"
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 45214210
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 41 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 29 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Containers for waste material – „ Доставка на съдове за събиране на отпадъци за нуждите на община Каварна по обособени позиции“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Road construction works – „Разширение на ул. „Сребърна“ /ул. „Х. Ибсен“/ от бул. „Черни връх“ (8.43м преди о.т. 44а) до ул. „Козяк“ (26.24м преди о.т.46)“· closes 2 Oct
- Bulgaria – Technical inspection and testing services – Изпитване на електрозащитни средства· closes 1 Oct
- Bulgaria – Multi-purpose sports facilities construction work – „Реконструкция на спортен обект „Колодрум“ в мултифункционална спортна зала в град Казанлък, община Казанлък - Първи етап“· closes 4 Sept
- Bulgaria – Road construction works – „Ремонт паважна настилка на ул. „Стара планина“ от кръстовище с ул. „Оборище до кръстовище с ул. „Рила“ , от ОТ211 до ОТ307, гр. Перник“· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-590878-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Filling and Tile work at House of Babbu Ram to Meshu Bhagat at w.no 1. Pyt. C.K.Pur Block Bhalwal Brahmana under Scheme CD PYT. for the yearRural Development and Panchayati Raj · Directorate of Rural Development Department JAMMU · Superintending Engineer REW Jammu · XEN REW JAMMU · India
- construction of DRSM/ crate Bund/Bags At NERU PURANA TULAILSoil and Water Conservation Department · Director soil and water conservation Department · Joint Director Kashmir · DSCO Baramulla · India
- Construction of Veterinary Dispensary at Milan-Di-Khui under UT Capex Budget 2026-27. (Ist Call)PWD · CE RandB Jammu · SE RandB North Jammu · EE RandB Khour · India
- Construction of Lane/Drains, Beautification and Protection Work in different Wards of MC Surankote District Poonch.(Under UT Capex Budget 2026-27 UDS)PWD · CE RandB Pir Panjal · SE RandB Poonch · EE RandB Surankote · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →