Bulgaria – Snow-clearing services – „Зимна поддръжка на общинска пътна мрежа и улична мрежа на територията на община Раднево“ по обособени позиции
Issued by ОБЩИНА РАДНЕВО · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 95,548.33
- Reference
- 609484-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
Предметът на обществената поръчка включва осигуряване на проходимост при зимни условия на общинската пътна мрежа и уличната мрежа на територията на община Раднево и град Раднево, за движение на автобусния, товарния и лекия автомобилен транспорт. Дейностите, предмет на поръчката, са разделени в обособени позиции, съгласно вида на участъците за зимна поддръжка, както следва: 2.1. Обособена позиция № 1: „Зимна поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево“; 2.2. Обособена позиция № 2: „Зимна поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево“. В административните граници на община Раднево са включени 22 населени места, от които един град - гр. Раднево като административен център и 21 села. Общата дължина на общинската пътна мрежа, подлежаща на зимна поддръжка е 81,300 км. Зимната поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево включва почистване от сняг, обработването ѝ чрез разпръскване на подходящи смеси и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Зимната поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево се изразява в механизирано почистване на улиците от сняг и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Дейностите за зимна поддръжка на пътищата се извършват съобразно изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата. Подробно описание на дейностите, предмет на поръчката, както и изискванията във връзка с изпълнението им, се съдържа в Техническите спецификации – неразделна част от настоящата документация за обществена поръчка (Приложения №№ 1 и 2).
Lots Lot 1 — „Зимна поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево“ (estimated 95548.33): Предмет на обособената позиция е зимна поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево. Зимната поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево почистване от сняг, обработването ѝ чрез разпръскване на подходящи смеси и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Подробно описание на дейностите, предмет на обособената позиция, както и изискванията във връзка с изпълнението им, се съдържа в Техническата спецификация – неразделна част от настоящата документация за обществена поръчка (Приложение № 1). Lot 2 — „Зимна поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево“ (estimated 44989.20): Предмет на обособената позиция е зимна поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево. Зимната поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево се изразява в механизирано почистване на улиците от сняг и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Подробно описание на дейностите, предмет на обособената позиция, както и изискванията във връзка с изпълнението им, се съдържа в Техническата спецификация – неразделна част от настоящата документация за обществена поръчка (Приложение № 2).
Buyer: ОБЩИНА РАДНЕВО
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 90620000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 15 open Water & Environment tenders in Bulgaria. This one closes in 9 days.
Similar Water & Environment tenders
- Bulgaria – Snow-clearing services – ,,Зимно поддържане и снегопочистване на общински пътища на територията на Община Карнобат през 2026 - 2027 г."· closes 7 Oct
- Bulgaria – Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services – Аварийно почистване на речно корито на река Лева гр. Враца, община Враца – ускорена процедура по реда на чл. 74, ал. 4 от ЗОП· closes 17 Sept
- Bulgaria – Snow-clearing services – „ЗИМНО ПОДДЪРЖАНЕ И СНЕГОПОЧИСТВАНЕ НА ОБЩИНСКА ПЪТНА МРЕЖА И УЛИЦИ В ОБЩИНА КАВАРНА”· closes 7 Oct
- Bulgaria – Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services – Измиване на звукоизолиращите и защитни панели, разположени на бул. „Брюксел“, бул. „Пейо Яворов“, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, бул. „Акад. Иван Евст. Гешов“ и Околовръстен път при магазин ИКЕА· closes 25 Sept
- Bulgaria – Snow-clearing services – Услуги по зимно поддържане и почистване на пътища на територията на Столична община по 3 (три) обособени позиции· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-609484-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Procurement of Metallic Waste Bins for Civic Centre OfficesBlantyre City Council · Malawi
- External Water Reticulation and Connection – Rehabilitation Works at Queen Elizabeth Central HospitalQueen Elizabeth Central Hospital · Malawi
- Construction and Rehabilitation of Community Water Supply System in Ghor Provinces of Afghanistan.UNICEF · Afghanistan
- Regarding sanitation arrangements in Goga Mhadi Mela and Mela GughalSaharanpur Municipal Corporation Saharanpur UP · India
- Providing services of 10 Nos. Truck Mounted Anti-Smog Guns with Display of Environment Message to control dust pollution in Delhi by PWD during September 2026 to June 2027, September 2027 to June 2028 and September 2028 to June 2029 under C and ND-R.Public Works Department · CE/SE/M4-M41 · EE/M413 · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →