Bulgaria – Diagnostic devices – Доставка и внедряване на система за здравен мониторинг (телемедицина)
Issued by СТОЛИЧЕН ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 1 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 5,00,000
- Reference
- 608579-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
Предметът на настоящата обществена поръчка е: “Доставка и внедряване на система за здравен мониторинг (телемедицина)”, подробно описано в документацията за обществената поръчка. Обектът на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Обектът на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Процедурата се открива на основание чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП във връзка с чл. 20, ал. 1, т. 3, буква „б” настоящата обществената поръчка се възлага чрез открита процедура по реда и условията на чл. 133 от ЗОП и съгласно ППЗОП и е финансирана със средства на Възложителя. Плащанията по договора ще се извършват по банков път по банкова сметка на Изпълнителя. Прогнозната стойност на поръчката е лимитна /тъй като това е максималния финансов ресурс с който Възложителят разполага/ и е до 500 000 евро без ДДС.
Lots Lot 1 — Доставка и внедряване на система за здравен мониторинг (телемедицина) (estimated 500000.00): Предметът на настоящата обществена поръчка е: “Доставка и внедряване на система за здравен мониторинг (телемедицина)”, подробно описано в документацията за обществената поръчка. Обектът на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Обектът на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Процедурата се открива на основание чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП във връзка с чл. 20, ал. 1, т. 3, буква „б” настоящата обществената поръчка се възлага чрез открита процедура по реда и условията на чл. 133 от ЗОП и съгласно ППЗОП и е финансирана със средства на Възложителя. Предметът на настоящата обществена поръчка е: “Доставка и внедряване на система за здравен мониторинг (телемедицина)”, подробно описано в документацията за обществената поръчка. Обектът на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Плащанията по договора ще се извършват по банков път по банкова сметка на Изпълнителя. Прогнозната стойност на поръчката е лимитна /тъй като това е максималния финансов ресурс с който Възложителят разполага/ и е до 500 000 евро без ДДС.
Buyer: СТОЛИЧЕН ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 33124100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from СТОЛИЧЕН ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ ЕАД, going back to August 2026 — 1 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Transport & Logistics. There are 31 open Healthcare & Pharma tenders in Bulgaria. This one closes in 26 days.
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Bulgaria – Pharmaceutical products – Доставка на лекарствени продукти за нуждите на МБАЛНП "Свети Наум" ЕАД, гр. София· closes 6 Oct
- Bulgaria – Medical equipments – "Закупуване на медицинска апаратура и оборудване за нуждите на ПСАГБАЛ "Света София" ЕАД"· closes 8 Oct
- Bulgaria – Medical equipments – Доставка, монтаж/инсталация, въвеждане в експлоатация, техническо обучение за работа и гаранционно обслужване на медицинска апаратура – Дигитален графично-скопичен рентгенов апарат· closes 6 Oct
- Bulgaria – Health services – Осигуряване на медицински профилактични медицински прегледи и изследвания на работещите в ТП на НОИ - Бургас· closes 17 Sept
- Bulgaria – Pharmaceutical products – „ДОСТАВКИ НА ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ ЗА НУЖДИТЕ НА ”МБАЛ БЯЛА СЛАТИНА” ЕООД 2026-2028, по две обособени позиции“· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-608579-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Romania – Angiography supplies – MATERIALE ENDOVASCULARE PENTRU NEURORADIOLOGIA INTERVENTIONALASPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR · Romania
- Poland – Medical consumables – DOSTAWA PROTEZ NACZYNIOWYCHWojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu · Poland
- Spain – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – 2026-0-18 SERVICIO DE MANTENIMIENTO INTEGRAL DE EQUIPOS DE ALTA TECNOLOGÍA MARCA GENERAL ELECTRIC PARA EL HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRESERVICIO MADRILEÑO DE SALUD-HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRE · Spain
- Poland – Surgical sutures – Cykliczne dostawy materiałów szewnych dla potrzeb Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli · Poland
- Bulgaria – Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products – „Доставка на антитела за обезпечаване на проект USMOT, ФНИ ННП Вихрен - 2024"МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ-ВАРНА "ПРОФ. Д-Р ПАРАСКЕВ ИВ.СТОЯНОВ" · Bulgaria
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →