Bulgaria – Cable joining kits – Доставка на термосвиваема кабелна арматура 20kV
Issued by Електроразпределение Юг ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 12 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,36,320
- Reference
- 608179-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
This notice was amended 5 times
Details changed after publication. Re-check the official notice before bidding.
- Estimated value changed from 380,730 to 136,320First seen by FreeTender on 5 Sept 2026 — most portals don’t publish when a corrigendum was issued.
- Estimated value changed from 575,740 to 380,730First seen by FreeTender on 5 Sept 2026 — most portals don’t publish when a corrigendum was issued.
- Estimated value changed from 136,320 to 575,740First seen by FreeTender on 5 Sept 2026 — most portals don’t publish when a corrigendum was issued.
- Estimated value changed from 380,730 to 136,320First seen by FreeTender on 5 Sept 2026 — most portals don’t publish when a corrigendum was issued.
- Estimated value changed from 575,740 to 380,730First seen by FreeTender on 5 Sept 2026 — most portals don’t publish when a corrigendum was issued.
Details
Доставка на термосвиваема кабелна арматура 20kV, включваща следните типове кабелни арматури: 1. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация към едножилни кабели с пластмасова изолация, за сечение 25-95мм², с прогнозно необвързващо количество – 10 броя; 2. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация към едножилни кабели с пластмасова изолация, за сечение 95-240мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 3. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация в общ оловен екран за напрежение Uo/U 6/10kV към едножилни кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 95-185мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 4. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 25-70мм², с прогнозно необвързващо количество – 70 броя; 5. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 70-150мм², с прогнозно необвързващо количество – 250 броя; 6. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 120-240мм², с прогнозно необвързващо количество – 950 броя; 7. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 300-400мм², с прогнозно необвързващо количество – 400 броя; 8. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 50 - 70мм², с прогнозно необвързващо количество – 80 броя; 9. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 95 – 240мм², с прогнозно необвързващо количество – 130 броя; 10. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 300 - 400мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 11. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 50 – 120мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 12. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 95 - 240мм², с прогнозно необвързващо количество – 60 броя; 13. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 300 - 400мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя.
Lots Lot 1 — Доставка на термосвиваема кабелна арматура 20kV (estimated 136320.00): Доставка на термосвиваема кабелна арматура 20kV, включваща следните типове кабелни арматури: 1. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация към едножилни кабели с пластмасова изолация, за сечение 25-95мм², с прогнозно необвързващо количество – 10 броя; 2. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация към едножилни кабели с пластмасова изолация, за сечение 95-240мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 3. Преходна муфа за трижилни кабели с хартиено-импрегнирана изолация в общ оловен екран за напрежение Uo/U 6/10kV към едножилни кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 95-185мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 4. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 25-70мм², с прогнозно необвързващо количество – 70 броя; 5. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 70-150мм², с прогнозно необвързващо количество – 250 броя; 6. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 120-240мм², с прогнозно необвързващо количество – 950 броя; 7. Съединителна муфа зa едножилни, екранирани кабели с пластмасова изолация за напрежение Uo/U 12/20kV, за сечение 300-400мм², с прогнозно необвързващо количество – 400 броя; 8. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 50 - 70мм², с прогнозно необвързващо количество – 80 броя; 9. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 95 – 240мм², с прогнозно необвързващо количество – 130 броя; 10. Кабелна глава за напрежение 20kV, закрит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 300 - 400мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 11. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 50 – 120мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя; 12. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 95 - 240мм², с прогнозно необвързващо количество – 60 броя; 13. Кабелна глава за напрежение Uo/U 20/35kV, открит монтаж за едножилни 20kV VPE-изолирани силови кабели, за сечение 300 - 400мм², с прогнозно необвързващо количество – 30 броя.
Buyer: Електроразпределение Юг ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 31224800
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Електроразпределение Юг ЕАД, going back to August 2026 — 2 of them still open. There are 14 open Energy & Power tenders in Bulgaria. This one closes in 38 days.
More from this buyer
Similar Energy & Power tenders
- Bulgaria – Electricity – Избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група за обекти на "ЦАРЕВГРАД ТЪРНОВ" ЕООД, присъединени на средно и ниско напрежение· closes 9 Sept
- Bulgaria – Electricity – „Избор НА Доставчик НА Електрическа Енергия И Координатор НА Балансираща Група ЗА Обектите НА „Български Пощи“ ЕАД ПО Шест Обособени Позиции“· closes 9 Oct
- Bulgaria – Control panels – Доставка на КШ, KT и РШ за Управление МЕР София област, отдел София област· closes 13 Oct
- Bulgaria – Electricity – „Избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия на ниво средно и ниско напрежение от координатор на стандартна балансираща група за обекти на Министерство на здравеопазването-централно управление“· closes 15 Sept
- Bulgaria – Electricity, heating, solar and nuclear energy – ДОСТАВКА НА НЕТНА АКТИВНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ ОТ КООРДИНАТОР НА СТАНДАРТНА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НУЖДИТЕ НА „СТУДЕНТСКИ СТОЛОВЕ И ОБЩЕЖИТИЯ“ ЕАД· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-607009-2026.pdfDownload (pdf)
- TED-official-notice-607507-2026.pdfDownload (pdf)
- TED-official-notice-608179-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Czechia – Solar photovoltaic modules – VLRZ - FVE - VZ Měřín a VRÚ SlapyVojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace · Czechia
- Slovakia – Natural gas – Dodávka zemného plynuSlovenská technická univerzita v Bratislave · Slovakia
- Latvia – Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting – Skaņas, gaismas un skatuves aprīkojuma noma un uzstādīšanaJelgavas valstspilsētas pašvaldība · Latvia
- Croatia – Natural gas – Opskrba prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnikaBJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA · Croatia
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii cieplnej do budynków OSIR WOLAOśrodek Sportu i Rekreacji m.st Warszawy w Dzielnicy Wola · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →