Bulgaria – Electricity, heating, solar and nuclear energy – ДОСТАВКА НА НЕТНА АКТИВНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ ОТ КООРДИНАТОР НА СТАНДАРТНА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НУЖДИТЕ НА „СТУДЕНТСКИ СТОЛОВЕ И ОБЩЕЖИТИЯ“ ЕАД
Issued by "СТУДЕНТСКИ СТОЛОВЕ И ОБЩЕЖИТИЯ" ЕАД ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 24,21,760
- Reference
- 592131-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
Предметът на настоящата поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия за срок от 48 месеца за обекти на Възложителя от лицензиран доставчик на електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група, който да доставя нетна активна електрическа енергия с пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси. Изпълнителят следва да предоставя комбинирана услуга - продажба на електрическа енергия и заплащане на услугите „достъп до и пренос през електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“ и „отговорност за балансиране“. В качеството си на „координатор на стандартна балансираща група“, Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране на обектите на Възложителя, да включи Възложителя като участник (непряк член) в стандартна балансираща група с координатор Изпълнителя, без Възложителят да заплаща такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на Възложителя, включително администриране на почасовите графици за потребление на Възложителя. Въз основа на горното с Изпълнителя ще бъде сключен договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 11, т. 10 и при условията на чл. 20 от ПТЕЕ /Правила за търговия с електрическа енергия/. Изпълнителят следва да спазва разпоредбите на Закона за енергетиката (ЗЕ) и подзаконовите нормативни актове към него, които се отнасят към предмета на поръчката, както и разпорежданията на Електроенергийния системен оператор, така че да не бъде отстранен от пазара на балансираща енергия. Изпълнителят следва да доставя необходимото количество електрическа енергия в съответните срокове, като извършва всички необходими действия, така че да се осигури изпълнението на поръчката. Изпълнителят следва да осигури прогнозиране на потреблението на обектите на Възложителя и да извършва планиране и договаряне на конкретни количества електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ.
Lots Lot 1 — ДОСТАВКА НА НЕТНА АКТИВНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ ОТ КООРДИНАТОР НА СТАНДАРТНА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НУЖДИТЕ НА „СТУДЕНТСКИ СТОЛОВЕ И ОБЩЕЖИТИЯ“ ЕАД (estimated 2421760.00): Предметът на настоящата поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия за срок от 48 месеца за обекти на Възложителя от лицензиран доставчик на електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група, който да доставя нетна активна електрическа енергия с пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси. Изпълнителят следва да предоставя комбинирана услуга - продажба на електрическа енергия и заплащане на услугите „достъп до и пренос през електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“ и „отговорност за балансиране“. В качеството си на „координатор на стандартна балансираща група“, Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране на обектите на Възложителя, да включи Възложителя като участник (непряк член) в стандартна балансираща група с координатор Изпълнителя, без Възложителят да заплаща такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на Възложителя, включително администриране на почасовите графици за потребление на Възложителя. Въз основа на горното с Изпълнителя ще бъде сключен договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 11, т. 10 и при условията на чл. 20 от ПТЕЕ /Правила за търговия с електрическа енергия/. Изпълнителят следва да спазва разпоредбите на Закона за енергетиката (ЗЕ) и подзаконовите нормативни актове към него, които се отнасят към предмета на поръчката, както и разпорежданията на Електроенергийния системен оператор, така че да не бъде отстранен от пазара на балансираща енергия. Изпълнителят следва да доставя необходимото количество електрическа енергия в съответните срокове, като извършва всички необходими действия, така че да се осигури изпълнението на поръчката. Изпълнителят следва да осигури прогнозиране на потреблението на обектите на Възложителя и да извършва планиране и договаряне на конкретни количества електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ.
Buyer: "СТУДЕНТСКИ СТОЛОВЕ И ОБЩЕЖИТИЯ" ЕАД ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 09300000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 10 open Energy & Power tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Energy & Power tenders
- Bulgaria – Electricity – Доставка на електрическа енергия и избор на координатор на балансираща група за обекти на Агенция по заетостта по шест обособени позиции· closes 29 Sept
- Bulgaria – Control panels – Доставка на КШ, KT и РШ за Управление МЕР София област, отдел София област· closes 3 Oct
- Bulgaria – Electric switchboards – Доставка на Метално Табло – Трансформатор до 100kVA, 20 / 0,4 KV и Метално Табло – Мерене 20kV· closes 30 Sept
- Bulgaria – Accumulators, primary cells and primary batteries – Доставка на акумулаторни батерии за обекти на РЦ/ЛЦ за ОВД (2026 г.)· closes 1 Oct
- Bulgaria – Control panels – Доставка на КРШ и лицеви панели за Управление МЕР София област, отдел Перник· closes 3 Oct
Documents
- TED-official-notice-592131-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Germany – Natural gas – Lieferung von GasLandkreis Neunkirchen · Germany
- France – Commissioning of heating installations – Exploitation et maintenance des réseaux de chaleur alimentés par des chaufferies biomasse de Territoire d'Energie Lot-et-GaronneTerritoire d'Energie Lot-et-Garonne · France
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Low- and medium-voltage cable – KW1 Tausch von Kabelanlagen KabellieferungStadt Nürnberg - Stadtentwässerung und Umweltanalytik Nürnberg · Germany
- Croatia – Voltage transformers – Nabava, doprema i ugradnja energetskih transformatora 110/10,5(21) kV, 20 MVA za TS 110/10(20) kV - 30/10(20) kV PRIMOŠTENHEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o. · Croatia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →