Bulgaria – Architectural and related services – Проектиране и осъществяване на авторски надзор на следния обект: Обект: «Северен обходен път на гр. Горна Оряховица» / 9,3 km./
Issued by ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,44,375
- Reference
- 612513-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
Основната цел на поръчката е избор на изпълнител притежаващ необходимата професионална компетентност и квалификация за изпълнение на услугите по изготвяне на инвестиционен проект във фаза Технически проект и упражняване на авторски надзор. Пълното описание на изискванията, относно съдържание на проекта, се съдържат в Техническата спецификация/техническо задание. В съответствие с действаща нормативна уредба за проектиране и Наредба № 4/21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти е необходимо да се изработи технически проект по следните части: ЧАСТ Геодезия ЧАСТ Геология и хидрогеология ЧАСТ Пътна ЧАСТ Конструктивна ЧАСТ Ландшафт и рекултивация ЧАСТ Безопасност и здраве ЧАСТ ПУСО ЧАСТ Пожарна безопасност ЧАСТ ВиК ЧАСТ ТТ и ОК кабели ЧАСТ Газо и топлопроводи ЧАСТ Железен път ЧАСТ ВОД и ПОД Обществената поръчка стартира под условието на чл.114 от ЗОП, тъй като към момента на нейното откриване не е осигурено финансиране.
Lots Lot 1 — Проектиране и осъществяване на авторски надзор на следния обект: Обект: «Северен обходен път на гр. Горна Оряховица» / 9,3 km./ (estimated 144375.00): Основната цел на поръчката е избор на изпълнител притежаващ необходимата професионална компетентност и квалификация за изпълнение на услугите по изготвяне на инвестиционен проект във фаза Технически проект и упражняване на авторски надзор. Пълното описание на изискванията, относно съдържание на проекта, се съдържат в Техническата спецификация/техническо задание. В съответствие с действаща нормативна уредба за проектиране и Наредба № 4/21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти е необходимо да се изработи технически проект по следните части: ЧАСТ Геодезия ЧАСТ Геология и хидрогеология ЧАСТ Пътна ЧАСТ Конструктивна ЧАСТ Ландшафт и рекултивация ЧАСТ Безопасност и здраве ЧАСТ ПУСО ЧАСТ Пожарна безопасност ЧАСТ ВиК ЧАСТ ТТ и ОК кабели ЧАСТ Газо и топлопроводи ЧАСТ Железен път ЧАСТ ВОД и ПОД Обществената поръчка стартира под условието на чл.114 от ЗОП, тъй като към момента на нейното откриване не е осигурено финансиране.
Buyer: ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 71200000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА, going back to August 2026 — 2 of them still open. There are 58 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 30 days.
More from this buyer
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction supervision services – „Извършване на консултантски услуги за оценяване съответствието на инвестиционните проекти и упражняване на строителен надзор по единадесет обособени позиции”· closes 3 Oct
- Bulgaria – Building services – „Проектиране на нова климатична инсталация за Радарна зала на ТРЛК „Черни връх“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Construction-site supervision services – Изготвяне на оценка на съответствието на инвестиционните проекти и осъществяване на независим строителен надзор по време изпълнение на строително-монтажни работи, възлагани от Столична община - район „Илинден“· closes 3 Oct
- Bulgaria – Architectural, construction, engineering and inspection services – „Проектиране и авторски надзор при изграждане и ремонт на канална кабелна съобщителна мрежа в ЛЦ за ОВД Бургас, вкл. преместване на обект "Пеленгатор”· closes 1 Oct
- Bulgaria – Construction supervision services – „Изготвяне на доклад за инвестиционно съответствие на работен проект и упражняване на строителен надзор на обект: „Канализационна и водопроводна мрежа на гр. Тръстеник - етап 2“· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-612513-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Nag-Gon 20260903: Tender for Hiring of Premises for OUR Umrer Branch (493) (Gondia Distr.).State Bank of India · India
- Nag-Gon 20260902: Tender for Hiring of Premises for OUR Tirora Branch (2180) (Gondia Distr.)State Bank of India · India
- Nag-Gon 20260904: Tender for Hiring of Premises for OUR Ekodi Branch (8941) (Gondia Distr.).State Bank of India · India
- Nag-Gon 20260901: Tender for Hiring of Premises for OUR Mouda Branch (04813)(Nagpur Distr.)State Bank of India · India
- RBOKOP52321: Tender for Premises of New Kasba Bawda Branch RBO KolhapurState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →