Bulgaria – Construction supervision services – „Изготвяне на доклад за инвестиционно съответствие на работен проект и упражняване на строителен надзор на обект: „Канализационна и водопроводна мрежа на гр. Тръстеник - етап 2“
Issued by ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,07,386.63
- Reference
- 610475-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- services
Details
В обхвата на поръчката се включват следните дейности: Извършване на оценка на съответствието на инвестиционния проект и осъществяване на независим строителен надзор при изпълнението на строеж: „Канализационна и водопроводна мрежа на гр. Тръстеник - етап 2“. В обхвата на поръчката са включени дейности по упражняване на строителен надзор по смисъла на чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ), контрол по спазването на изискванията по чл. 169, ал.1 и 3 от ЗУТ при изпълнение на строително монтажни работи, включени в обхвата на поръчката. В обхвата на работата на Изпълнителя се включват следните основни дейности: Дейност 1. Оценка на съответствието на инвестиционните проекти във фаза работен проект, съгласно изискванията на ЗУТ; Дейност 2. Строителен надзор по време на изпълнението на обекта, до приемане и въвеждането му в експлоатация, съгласно изискванията на ЗУТ и гарантиране прилагането на българските нормативни изисквания; Дейност 3. Изпълняване функцията на Координатор по безопасност и здраве, съгласно Наредба № 2 от 22.03.2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при изпълнението на строително - монтажни работи; Дейност 4. Изготвяне на технически паспорт съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5/28.12.2006 г. за целия обект или за съответната част от обекта, ако се извърши поетапно предаване на части от целия строителен договор. Обхватът, обемът и техническите изисквания са подробно описани и регламентирани в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за настоящата обществена поръчка.
Lots Lot 1 — „Изготвяне на доклад за инвестиционно съответствие на работен проект и упражняване на строителен надзор на обект: „Канализационна и водопроводна мрежа на гр. Тръстеник - етап 2“ (estimated 107386.63): В обхвата на поръчката се включват следните дейности: Извършване на оценка на съответствието на инвестиционния проект и осъществяване на независим строителен надзор при изпълнението на строеж: „Канализационна и водопроводна мрежа на гр. Тръстеник - етап 2“. В обхвата на поръчката са включени дейности по упражняване на строителен надзор по смисъла на чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ), контрол по спазването на изискванията по чл. 169, ал.1 и 3 от ЗУТ при изпълнение на строително монтажни работи, включени в обхвата на поръчката. В обхвата на работата на Изпълнителя се включват следните основни дейности: Дейност 1. Оценка на съответствието на инвестиционните проекти във фаза работен проект, съгласно изискванията на ЗУТ; Дейност 2. Строителен надзор по време на изпълнението на обекта, до приемане и въвеждането му в експлоатация, съгласно изискванията на ЗУТ и гарантиране прилагането на българските нормативни изисквания; Дейност 3. Изпълняване функцията на Координатор по безопасност и здраве, съгласно Наредба № 2 от 22.03.2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при изпълнението на строително - монтажни работи; Дейност 4. Изготвяне на технически паспорт съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5/28.12.2006 г. за целия обект или за съответната част от обекта, ако се извърши поетапно предаване на части от целия строителен договор. Обхватът, обемът и техническите изисквания са подробно описани и регламентирани в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за настоящата обществена поръчка.
Buyer: ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 71520000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 58 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 30 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction, foundation and surface works for highways, roads – „Сключване на рамково споразумение за инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) при изграждане, реконструкция, рехабилитация и основен ремонт на пътища и улици на територията на Община Козлодуй, при възникване на необходимост“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Water-treatment work – „Инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на пречиствателна станция за отпадни води (ПСОВ), канализационна и водопроводна мрежи на с. Николово, област Русе, община Русе – първи етап”· closes 6 Oct
- Bulgaria – Construction supervision services – „Извършване на консултантски услуги за оценяване съответствието на инвестиционните проекти и упражняване на строителен надзор по единадесет обособени позиции”· closes 3 Oct
- Bulgaria – Architectural, construction, engineering and inspection services – „Проектиране и авторски надзор при изграждане и ремонт на канална кабелна съобщителна мрежа в ЛЦ за ОВД Бургас, вкл. преместване на обект "Пеленгатор”· closes 1 Oct
- Bulgaria – Building services – „Проектиране на нова климатична инсталация за Радарна зала на ТРЛК „Черни връх“· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-610475-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- Renovation/repair to gents and ladies change/rest room, toilets of U- 05,10 and 4 storage shed inside factory.Munitions India Limited · Ordnance Factory Badmal Bolangir Odisha · India
- Renovation/repair to gents and ladies change/rest room, toilets of U- 01, 02, 03, 04, 06 and 17 inside factory.Munitions India Limited · Ordnance Factory Badmal Bolangir Odisha · India
- Design, Fabrication and Supply of Hose Adaptors and hose clamps for Gas/Compressed Air SupplyCochin Shipyard Limited · HQ CSL (Kochi) · Utility and Maintenance - CSL · India
- Nalu Shiv Mandir SE Rameshwar Gurjar KI AUR Murlipur 2 Goan Murlipur ME Ravindra KE Gatese Kanna Bairwa KI AUR Sadak Katav KO Rokne KE Liye Suraksha Deewar 3 Interloking MAY Nali Nirman Karya Saini Dhani Murlipur 4 Interloking MAY Nali Suraksha DeewaPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-DAUSA · BDO-SIKARAI · India
- cc interloking nirman karya mandir se masjid ki or jhanjharPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-BHARATPUR · BDO-PAHADI · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →