FreeTender
Accepting bidsitbBulgaria

Bulgaria – Afforestation services – Прилагане на климатично ориентирани горски мерки в демонстрационни обекти за залесяване в община Ценово, област Русе по проект ROBG00360 „Партньорство за трансгранично сътрудничество между Община Ценово и Комуна Хотареле за управление на горите, което отчита промените в климата

Issued by ОБЩИНА ЦЕНОВО · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
5 Oct 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 2,09,081.11
Reference
609406-2026
Location
Bulgaria
Sector
Agriculture & Food
Type
services

Details

Предметът на обществената поръчка представлява комплексна услуга по създаване на нови горски насаждения чрез изпълнение на всички технологични мероприятия, предвидени в приложените технологични планове за залесяване на шестнадесет демонстрационни терена на територията на община Ценово. Изпълнението включва всички дейности, необходими за подготовка на терените, механизирана обработка на почвата, доставка на посадъчен материал, извършване на залесяването, изпълнение на всички технологични операции, документиране и окончателно приемане на изпълнението. Технологичните планове представляват основен технически документ за изпълнение на поръчката. Всички дейности, предвидени в тях, се считат включени в предмета на обществената поръчка независимо дали са изрично изброени и приложени към Техническата спецификация. Обществената поръчка обхваща изпълнението на лесокултурни дейности върху шестнадесет демонстрационни терена за залесяване с обща площ 31,9692 ха (319,692 дка). За изпълнение на дейностите са предвидени общо 21 668 броя фиданки. Терените са разположени на различни места в горски територии на община Ценово, като голяма част от тях се намират в близост до речни участъци и площи с повишен риск от ерозионни процеси. За всеки терен е разработен самостоятелен технологичен план, съдържащ конкретните технологични мероприятия, схема на залесяване, видове посадъчен материал и количествени показатели. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в ЧАСТ II. „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка.

Lots Lot 1 — Прилагане на климатично ориентирани горски мерки в демонстрационни обекти за залесяване в община Ценово, област Русе по проект ROBG00360 „Партньорство за трансгранично сътрудничество между Община Ценово и Комуна Хотареле за управление на горите, което отчита промените в климата (estimated 209081.11): Предметът на обществената поръчка представлява комплексна услуга по създаване на нови горски насаждения чрез изпълнение на всички технологични мероприятия, предвидени в приложените технологични планове за залесяване на шестнадесет демонстрационни терена на територията на община Ценово. Изпълнението включва всички дейности, необходими за подготовка на терените, механизирана обработка на почвата, доставка на посадъчен материал, извършване на залесяването, изпълнение на всички технологични операции, документиране и окончателно приемане на изпълнението. Технологичните планове представляват основен технически документ за изпълнение на поръчката. Всички дейности, предвидени в тях, се считат включени в предмета на обществената поръчка независимо дали са изрично изброени и приложени към Техническата спецификация. Обществената поръчка обхваща изпълнението на лесокултурни дейности върху шестнадесет демонстрационни терена за залесяване с обща площ 31,9692 ха (319,692 дка). За изпълнение на дейностите са предвидени общо 21 668 броя фиданки. Терените са разположени на различни места в горски територии на община Ценово, като голяма част от тях се намират в близост до речни участъци и площи с повишен риск от ерозионни процеси. За всеки терен е разработен самостоятелен технологичен план, съдържащ конкретните технологични мероприятия, схема на залесяване, видове посадъчен материал и количествени показатели. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в ЧАСТ II. „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка.

Buyer: ОБЩИНА ЦЕНОВО

Buyer country: BGR

Procedure: open

CPV code: 77231600

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 24 open Agriculture & Food tenders in Bulgaria. This one closes in 30 days.

Similar Agriculture & Food tenders

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this agriculture & food opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Agriculture & Food tenders

All Agriculture & Food tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →