FreeTender
Accepting bidsitbBulgaria

Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – „Доставка на хранителни продукти за нуждите на Детска кухня, Общински домашен социален патронаж, Дом за стари хора с. Бохот, социални и детски заведения на територията на Община Плевен“ по шест обособени позиции

Issued by ОБЩИНА ПЛЕВЕН · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
29 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 22,19,703
Reference
612479-2026
Location
Bulgaria
Sector
Agriculture & Food
Type
goods

Details

Предмет на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на Детска кухня, Общински домашен социален патронаж, Дом за стари хора с. Бохот, социални и детски заведения на територията на Община Плевен“.. Предметът и обемът на обществената поръчка, в това число и на всяка една от обособените позиции, включва изпълнението на периодични доставки на храни и хранителни продукти, с характеристики и прогнозни количества, посочени в Техническата спецификация по съответната обособена позиция, както следва: - Обособена позиция № 1 – „Доставка на месо и месни продукти“; - Обособена позиция № 2 – „Доставка на мляко и млечни продукти“; - Обособена позиция № 3 – „Доставка на хляб, хлебни изделия и брашно“; - Обособена позиция № 4 – „Доставка на варива, подправки, захарни изделия, ядки и др.“; - Обособена позиция № 5 – „Доставка на плодове, зеленчуци и консерви“; - Обособена позиция № 6 – „Доставка на яйца“; Видът и характеристиките на хранителните продукти са посочени в Техническата спецификация – за всяка обособена позиция. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни. Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. В предмета на обществената поръчка в отделните групи хранителни продукти се включени продукти с маркировка „БИО“, които ще бъдат доставяни по време на изпълнението на договора, като същите следва да са в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане.

Lots Lot 1 — Доставка на месо и месни продукти за населени места на територията на Община Плевен (estimated 2219703.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 1 е свързано с периодични доставки на месо и месни продукти с ориентировъчни количества за целият срок на договора: Свински бут без кост – 25 675 кг., Телешки шол – 8 541 кг., Агнешко месо – 2 850 кг., Мляно месо – 45 681 кг., Пиле и пилешки разфасовки – 97 019 кг., Риба и рибни продукти – 78 288 кг., Колбаси – 9 475 кг., и др. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.1 за Позиция № 1. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. Отделни продукти от продуктовата листа по Обособена позиция № 1 са обозначени с маркировка „БИО“, като изпълнението на доставките на същите следва да е в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. ​​​​​ Lot 2 — Доставка на мляко и млечни продукти за населени места на територията на Община Плевен (estimated 2419292.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 2 е свързано с периодични доставки на мляко и млечни продукти с ориентировъчни количества за целият срок на договора: Краве прясно мляко, 1.5/2/3/3,6 % масленост – 360 654 л., Краве кисело мляко 2/3/3,6 % масленост в кофички по 0,400 кг.– 912 370 бр., Краве сирене – 66 194 кг., Кашкавал – 24 960 кг., и др. продукти на млечна основа. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.2 за Позиция № 2. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. Отделни продукти от продуктовата листа по Обособена позиция № 2 са обозначени с маркировка „БИО“, като изпълнението на доставките на същите следва да е в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. ​​​​​​ ​​​​​​​ Lot 3 — Доставка на хляб, хлебни изделия и брашно за населени места на територията на Община Плевен (estimated 510863.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 3 е свързано с периодични доставки на доставки на хляб, хлебни изделия и брашно с ориентировъчни количества за целият срок на договора: Хляб „Добруджа“, 0,650 кг. – 123 739 бр., Хляб бял, 0,650 кг. – 207 253 бр., Брашно – 60 468 кг., Бяло брашно / био/ – 25 588 кг., Козунак , 0400 кг. – 15 005 бр., и др. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.3 за Позиция № 3. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. Отделни продукти от продуктовата листа по Обособена позиция № 3 са обозначени с маркировка „БИО“, като изпълнението на доставките на същите следва да е в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. ​​​​​​ ​​​​​ Lot 4 — Доставка на варива, подправки, захарни изделия, ядки и др. за населени места на територията на Община Плевен (estimated 926745.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 4 е свързано с периодични доставки на варива, подправки, захарни изделия, ядки и др. с ориентировъчни количества за целият срок на договора: Зрял фасул – 17 713 кг., Леща – 21 741 кг., Ориз – 8 569 кг., Жито за варене в пакет по 0,500 кг. – 15 566 бр., Нишесте разфасовка 0,600 кг.– 142 686 бр., Захар /бяла,пудра/ – 7 278 кг., Олио/Зехтин – 28 366 л., Подправки /различни разфасовки/- 193 082 бр., Шоколадови изделия /различни видове/- 92 935 бр. и др. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.4 за Позиция № 4. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. Отделни продукти от продуктовата листа по Обособена позиция № 4 са обозначени с маркировка „БИО“, като изпълнението на доставките на същите следва да е в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. Lot 5 — Доставка на плодове, зеленчуци и консерви за населени места на територията на Община Плевен (estimated 2642605.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 5 е свързано с периодични доставки на плодове, зеленчуци и консерви и др. с ориентировъчни количества за целият срок на договора: - Консерви :различни видове – домати, грах, пюре, нахут, зелен боб, паприкаш, гювеч и др., различни разфасовки – 190 790 бр., Лютеница /различни разфасовки/ – 38 166 бр., нектари и плодови компоти /различни видове и разфасовки/ – 69 151 бр. и др. - Плодове : Банани – 195 642 кг., Дини – 48 351 кг., Ябълки – 195 662 кг., Круши – 59 207 кг., Портокали – 63 061 кг., Мандарини – 33 257 кг., Кайсии – 19 907 кг., Грозде – 25 583 кг., Сушени плодове – 1 192 кг. и др. - Зеленчуци : Картофи – 106 638 кг., Домати – 25 059 кг., Краставици – 45 613 кг., Зеле – 44 222 кг., Лук/Чесън – 52 380 кг., Чушки : зелени/червени29 306 кг., Моркови – 54 415 кг. и др. - Замразени зеленчуци : Грах, разфасовки. от 0.400 и 0,500 кг – 60 087 бр., Чушки – 3 994 кг., Гювеч разфасовки. от 0.400 и 0,500 кг.– 9 896 бр., Царевица, разфасовки. от 0.400 и 0,500 кг.– 9 243 бр., Замразени зеленчуци, разфасовки. от 0.400 и 0,500 кг.– 8 142 бр. и др. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.5 за Позиция № 5. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя. Отделни продукти от продуктовата листа по Обособена позиция № 5 са обозначени с маркировка „БИО“, като изпълнението на доставките на същите следва да е в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. ​​​​ Lot 6 — Доставка на яйца за населени места на територията на Община Плевен (estimated 319304.00): Изпълнението на настоящата обществена поръчка по обособена позиция № 6 е свързано с периодични доставки на яйца с ориентировъчни количества за целият срок на договора: Кокоши яйца, клас "А", размер "L" 846 116 бл., Кокоши, клас "А", размер "M" – 708 099 бр. Видът, характеристиките и прогнозните количества са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1.6 за Позиция № 5. Посочените в Техническата спецификация количества са прогнозни . Възложителят си запазва правото да не заяви цялото посочено количество хранителни продукти по вид и/или брой, без от това да произтичат каквито и да са неблагоприятни последици за него. Възложителят ще заявява доставянето на хранителни продукти, съобразно възникналата необходимост на Възложителя.

Buyer: ОБЩИНА ПЛЕВЕН

Buyer country: BGR

Procedure: open

CPV code: 15000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 4 notices from ОБЩИНА ПЛЕВЕН, going back to August 20264 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Agriculture & Food. There are 24 open Agriculture & Food tenders in Bulgaria. This one closes in 24 days.

More from this buyer

Similar Agriculture & Food tenders

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this agriculture & food opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Agriculture & Food tenders

All Agriculture & Food tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →