Romania – Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment – Servicii de reparare, revizii si intretinere a autovehiculelor si echipamentelor conexe ale acestora - marca Renault
Issued by Serviciul de Ambulanta Judetean Timis · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 30 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 592401-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- services
Details
Servicii de reparare, revizii si intreinere a autovehiculelor si echipamentelor conexe ale acestora . Obiectul procedurii il constituie achizitia serviciilor de reparare revizii si intretinere cu asigurarea pieselor consumabilelor pentru autosanitarele marca Renault 28 autosanitare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor-18. Autoritatea va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor . Avand in vedere dispozitiile Ordonantei de Urgenta nr.71/2012 privind desemnarea Ministerului Sanatatii ca unitate de achizitii publice centralizate, art.4 alin (2) acordul cadru va fi de 4 luni, iar executarea contractelor subsecvente se pot rezilia de catre achizitor in orice moment fara plata de dauna interese.
Lots Lot 1 — Default lot: Detalii acord cadru pentru marca Renault . Perioada acordului cadru este 4 luni de la data semnarii. Valoarea minima a acordului cadru este 700.000, 00 lei calculat astfel 175.000 / luna x 4 luni = 700.000 lei . Valoarea maxima a acordului cadru este 775.000 /luna x 4 luni =3100000 lei
Buyer: Serviciul de Ambulanta Judetean Timis
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 50110000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 15 open Transport & Logistics tenders in Romania. This one closes in 29 days.
Similar Transport & Logistics tenders
- Romania – Non-scheduled air transport services – Achizitie de servicii de transport aerian intern si international pentru Aparatul central si alte unitati subordonate ale MAI, pe baza unor acorduri-cadru, pe o perioadă de 24 de luni· closes 13 Oct
- Romania – Special-purpose road passenger-transport services – Transport sanitar neasistat al pacientilor hemodializati· closes 2 Oct
- Romania – Motor vehicles – Achizitie autovehicule· closes 1 Oct
- Romania – Specialist vehicles – Autovehicule pentru muncă operativă· closes 6 Oct
- Romania – Crane and dumper trucks – Achizitie: autospeciala dotata cu Hook-Lift, incarcare-descarcare containere 20 tone, echipare iarna-vara cu: lama zapada, sararita, istalatie spalat-stropit rezervor minim 6000 litri - 1 buc· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-592401-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Germany – Snow-clearing services – HL - Winterdienst - 2026-ff_AM Scharbeutz_Los 1 + 2Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Nord · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
- Slovakia – Tractors – Obstaranie traktoru na separovaný zber 3Obec Šoporňa · Slovakia
- Romania – Motor vehicles – Achizitie autovehiculeDISTRIGAZ SUD RETELE S.R.L. · Romania
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →