Romania – Miscellaneous hand tools – Scule si dispozitive de mana
Issued by DISTRIGAZ SUD RETELE S.R.L. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 593193-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- goods
Details
Prezenta procedura are ca obiect achizitia de SCULE SI DISPOZITIVE DE MANA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 468.445 euro. Cantitatile minime si maxime estimate aferente acordului cadru/contractelor subsecvente sunt detaliate la nivelul formularului "Anexa canttati estimate". Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 Termenul limita exprimat in numar de zile in care Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari ale operatorilor economici este in a 11 zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Lots Lot 1 — Default lot: Prezenta procedura are ca obiect achizitionarea de SCULE SI DISPOZITIVE DE MANA conform specificatiilor detaliate la nivelul caietului de sarcini. Cantitatile minime si maxime estimate aferente acordului cadru/contractelor subsecvente sunt detaliate la nivelul anexei la prezenta procedura. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent (euro fara TVA ) 468.445 Euro, fara TVA. Valoarea minima acord cadru: 701.742 Euro, fara TVA. Valoare maxima acord cadru (fara suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor): 1.405.344 Euro, fara TVA. Valoarea maxima a acordului cadru ce cuprinde si eventualele suplimentari in conformitate cu clauza de revizuire potrivit prevederilor art. 236 din Legea 99/2016: 2.108.016 Euro, fara TVA.
Buyer: DISTRIGAZ SUD RETELE S.R.L.
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 44512000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from DISTRIGAZ SUD RETELE S.R.L., going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Transport & Logistics. There are 55 open Construction & Infrastructure tenders in Romania. This one closes in 27 days.
More from this buyer
- Romania – Motor vehicles – Achizitie autovehicule· closes 1 Oct
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Romania – Construction supervision services – Servicii de supervizare pentru execuția lucrărilor din cadrul obiectivului “CONSTRUIRE SPITAL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE ȘI BOLI INFECȚIOASE, BRAȘOV”· closes 16 Sept
- Romania – Turbine works – Retehnologizare C.H.E. Gogoșu· closes 16 Oct
- Romania – Project and design preparation, estimation of costs – Servicii de proiectare, verificare proiect si asistenta tehnica pentru obiectivului de investitii: „AMENAJARE ALBIE PÂRÂU ARMENIȘ ÎN LOCALITATEA SAT BATRÂN, COMUNA ARMENIȘ, JUDEȚUL CARAȘ-SEVERIN”· closes 10 Oct
- Romania – Thermal insulation work – Lucrări de intervenție în vederea creșterii eficienței energetice pentru clădirea rezidențială, blocul 24 din strada 8 Martie, oraș Petrila, județul Hunedoara, COD SMIS· closes 2 Oct
- Romania – Road construction works – EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITIE „MODERNIZARE STRAZI, AMENAJARE TROTUARE SI REALIZARE SISTEM DE PRELUARE APE PLUVIALE” COMUNA TUNARI, JUDETUL ILFOV· closes 22 Sept
Documents
- TED-official-notice-593193-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Germany – Floor-covering work – BK 14.2 Tanzboden - Schwingboden am Hochbunker AgathofMagistrat der Stadt Kassel · Germany
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →