Romania – Desktop computer – Echipamente IT și licențe software pentru activități de cercetare de înaltă performanță în cadrul proiectului SEARCH-VASC
Issued by Institutul de Biologie si Patologie Celulara '' Nicolae Simionescu'' · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 20,700
- Reference
- 608228-2026
- Location
- Romania
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- goods
Details
Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Lots Lot 1 — Stații de lucru desktop cu monitor (estimated 20700): 3 buc. Stații de lucru desktop cu monitor. Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini. Lot 2 — Laptop profesional (estimated 8000): 1 buc. Laptop profesional Contractantul va livra produsul solicitat la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini. Lot 3 — Multifuncțional laser monocrom A4 (estimated 4600): 2 buc. Multifuncțional laser monocrom A4 Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini. Lot 4 — Licență pachet software Office (estimated 5200): 4 licente permanente. Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini.
Buyer: Institutul de Biologie si Patologie Celulara '' Nicolae Simionescu''
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 30213300
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 41 open IT & Telecom tenders in Romania. This one closes in 32 days.
Similar IT & Telecom tenders
- Romania – Software development services – Dezvoltarea platformei eUNBR prin achiziție echipamente TIC, servicii dezvoltare platformă eUNBR, servicii securitate cibernetică și servicii pregătire personal, necesare în cadrul proiectului de investiții intitulat „PLATFORMA e-UNBR”, cod SMIS· closes 12 Sept
- Romania – Paper stationery and other items – Pachete educaționale pentru derularea anuală a atelierelor pedagogice pentru anul școlar 2025 – 2026, pentru elevii din clasa a XI-a din liceele pedagogice și din clasele de vocațional pedagogic, în scopul organizării și desfășurării activităților proiectului „Sistem Unitar pentru Educație Timpurie Incluzivă și de Calitate” - SUETIC· closes 8 Oct
- Romania – IT services: consulting, software development, Internet and support – SERVICII DE DEZVOLTAREA, TESTAREA, PILOTAREA ȘI PUNEREA ÎN FUNCȚIUNE A UNUI SISTEM INFORMATIC INTEGRAT DESTINAT DIGITALIZĂRII ACTIVITĂȚILOR ADMINISTRATIVE” în cadrul proiectului „Transformarea digitala a comunei Ucea”· closes 29 Sept
- Romania – Portable computers – Contract de furnizarea de echipamente hardware și software în domeniul perchezițiilor informatice în cadrul proiectului „Consolidarea capacităților de criminalistică digitală pentru protejarea intereselor financiare ale Uniunii Europene EUAF-2025-TA – 02 — RO-2025-FORENSIQ”· closes 7 Oct
- Romania – Software package and information systems – Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1) si Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)· closes 8 Sept
Documents
- TED-official-notice-608228-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Greece – Telemetry surveillance system – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΕΣΗ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΞΥΠΝΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΥΔΡΟΜΕΤΡΗΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΒΙΩΝΔΗΜΟΣ ΣΕΡΒΙΩΝ · Greece
- Germany – Computer equipment and supplies – Business- / PräsentationsprojektorenProVitako Marketing- und Dienstleistungsgesellschaft der Kommunalen IT-Dienstleister e.G. · Germany
- France – Luncheon vouchers – Fourniture et livraison de coupons restaurantLoire Semène · France
- Greece – Computer equipment and supplies – Διακήρυξης Ηλεκτρονικού Διεθνούς Διαγωνισμού, με Ανοικτή Διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ, Προμήθειας Εξοπλισμού, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά Τμήμα, στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Ερευνητική υποδομή Τμήματος Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας Πανεπιστημίου Αιγαίου» (Κωδικός ΟΠΣ 6038280)ΕΛΚΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ · Greece
- Poland – Various office equipment and supplies – Sukcesywna dostawa artykułów biurowych na potrzeby wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnychWojewództwo Mazowieckie · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →