Romania – Portable computers – Contract de furnizarea de echipamente hardware și software în domeniul perchezițiilor informatice în cadrul proiectului „Consolidarea capacităților de criminalistică digitală pentru protejarea intereselor financiare ale Uniunii Europene EUAF-2025-TA – 02 — RO-2025-FORENSIQ”
Issued by DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 43,285
- Reference
- 604391-2026
- Location
- Romania
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- goods
Details
Achiziția de echipamente hardware și software în domeniul perchezițiilor informatice în cadrul proiectului „Consolidarea capacităților de criminalistică digitală pentru protejarea intereselor financiare ale Uniunii Europene EUAF-2025-TA – 02 — RO-2025-FORENSIQ.” Termenul de solicitare de clarificări cu privire la Documentația de atribuire: a 18 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor; Termen de răspuns la solicitările de clarificări: a - 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Lots Lot 1 — LOT 1 Unitate mobilă MDT_UFED de prelevare, extragere și procesare date informatice [Hardware-B] – (1 bucată) (estimated 43285): Componența lot: Unitate mobilă MDT_UFED de prelevare, extragere și procesare date informatice [Hardware-B] este formată din următoarele elemente componente : - Unitate mobilă prelevare, extragere și procesare date informatice Lot 2 — LOT 2 - Sistem stationar MFS_XRY de prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile [Hardware-B] – (1 bucată) (estimated 176180): Componența lot Sistem stationar MFS_XRY de prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile [Hardware-B] este format din următoarele elemente componente : - Sistem de calcul staționar prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile – 1 bucată; - Subunitate de stocare – 1 bucată. Lot 3 — LOT 3 – Laptop performant pentru analiza datelor digitale rezultate în urma perchezițiilor informatice [Hardware-B] (estimated 670500): Componenta lot- Laptop performant pentru analiza datelor digitale rezultate în urma perchezițiilor informatice– (20 bucăți). Lot 4 — LOT 4 Cellebrite Software (estimated 92525): Componența lot: Lotul 1.1 – Cellerite Inseyets Pro Online (Inseyets Pro UFED Subscription & Inseyets Pro PA Subscription & UFED Dongle Kit & Inseyets Kit) – hardware + software license (B) sau echivalent – 1 bucată Lotul 1.2 - Cellebrite Inspector software license (B) sau echivalent - 1 bucată Lot 5 — LOT 5 MSAB Software (estimated 72240): Componenta lot: Lotul 2.1 - MSAB XRY Office PRO – hardware + software license (B) sau echivalent – 1 bucata Lotul 2.2 – MSAB XAMN PRO – software license (B) sau echivalent (1 bucată)
Buyer: DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 30213100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE, going back to August 2026 — 1 of them still open. There are 38 open IT & Telecom tenders in Romania. This one closes in 32 days.
Similar IT & Telecom tenders
- Romania – Software development services – Dezvoltarea platformei eUNBR prin achiziție echipamente TIC, servicii dezvoltare platformă eUNBR, servicii securitate cibernetică și servicii pregătire personal, necesare în cadrul proiectului de investiții intitulat „PLATFORMA e-UNBR”, cod SMIS· closes 12 Sept
- Romania – Software package and information systems – Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1) si Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)· closes 8 Sept
- Romania – Software package and information systems – Sistem securizare contoare PKI-HSM· closes 2 Oct
- Romania – Computer-related services – Achiziția unui ansamblu de elemente software și hardware în cadrul proiectului “VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII ÎN BENEFICIUL CETĂȚENILOR SECTORULUI 2”· closes 22 Sept
- Romania – Communications equipment – Furnizare echipamente de tip NGFW (Next Generation Firewall) pentru infrastructura de comunicații SD-WAN și servicii migrare configurație infrastructură rețea.· closes 15 Sept
Documents
- TED-official-notice-604391-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Poland – CT scanners – 228/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK.Uniwersyteckie Centrum Kliniczne · Poland
- Germany – IT services: consulting, software development, Internet and support – Cloudbasierte Softwarelösung zur teilweisen Digitalisierung des KYC-ProzessesKfW Bankengruppe · Germany
- Switzerland – Electronic data exchange services – eBill Dienstleistung 2027 bis 2032, inkl. Option bisElektrizitätswerk der Stadt Zürich (ewz) · Switzerland
- Spain – Data-processing machines (hardware) – Suministro, instalación y puesta en marcha de una plataforma de infraestructura Hiperconvergente (HCI) con capacidades de computo GPU para el Hospital Universitari Germans Trias i PujolFundació Institut d'Investigació en Ciències de la Salut Germans Trias i Pujol · Spain
- Poland – Portable computers – Dostawa sprzętu komputerowego – 3 części zamówieniaZakład Ubezpieczeń Społecznych · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →