FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Waste-tip management services – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z gminnych nieruchomości niezamieszkałych, cmentarzy, ze sprzątania miejscowości wraz z zapewnieniem pojemników i kontenerów - z podziałem na 3 cz

Issued by Gmina Kołbaskowo · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
17 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
PLN 24,00,470.68
Reference
593391-2026
Location
Poland
Sector
Water & Environment
Type
services

Details

Przedmiotem zamówienia jest: Część 1 – świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującym się w miejscowości Smolęcin (dz. 177/4, obręb Barnisław). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia. Część 2 – świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ze wskazanych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia. Część 3 - świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z gminnych nieruchomości niezamieszkałych, cmentarzy oraz ze sprzątania miejscowości (określonych w dokumentach zamówienia - zał. nr 10A-10C do SWZ) wraz z zapewnieniem pojemników i kontenerów (określonych w zał. nr 11.A-11C). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w dokumentach zamówienia

Lots Lot 1 — Część 1 - Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującym się w miejscowości Smolęcin (dz. 177/4, obręb Barnisław). (estimated 2400470.68): Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującym się w miejscowości Smolęcin (dz. 177/4, obręb Barnisław). Termin realizacji zamówienia: 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym, jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej niż przed dniem 1 października 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 1 października 2026 r. PSZOK jest wyposażony w kontenery: a) na odpady niebezpieczne odpowiadający polskiej normie PN-EN 840, b) zadaszony typu E pojemność 25m3 odpowiadający polskiej normie PN-EN 840 do zbiórki odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wykonawca musi zapewnić niezbędną ilość kontenerów do obsługi o pojemności nie mniejszej niż 10 m3. Odpady będą gromadzone w kontenerach. Szczegółowy rozkład i pojemności kontenerów opisany został w pkt 13 OPZ. Zamawiający dopuszcza wykonywanie usługi kontenerami o pojemności mniejszej niż 10 m3. Kontenery o mniejszej pojemności muszą zostać wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do używania do realizacji przedmiotu umowy (przez cały okres wykonywania usługi) pojazdów spełniających wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w tym art. 68a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o Elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 1289). Udział pojazdów kategorii N2 i N3 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 9% od dnia 1 stycznia 2026 r. Natomiast udział pojazdów kategorii N1 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 22%. Udział pojazdów elektrycznych zeroemisyjnych we flotach pojazdów używanych oblicza się zgodnie z zasadami określonymi w art. 36 a ww. ustawy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji zamówienia - Załącznik nr 10A do SWZ Lot 2 — Część 2 - Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ze wskazanych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo. (estimated 13346347.08): 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ze wskazanych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Kołbaskowo. 2. Nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne to wyodrębnione nieruchomości, których funkcja została określona Uchwałą Rady Gminy Kołbaskowo NR XIII/127/2015 z dnia 16 listopada 2015 r. (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z dnia 14 grudnia 2015 r. poz. 5425). 3. Wykonawca zobowiązany jest używać do realizacji przedmiotu umowy (przez cały okres wykonywania usługi) pojazdy spełniające wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w tym spełniające wymagania określone w art. 68a i 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. 2024, poz. 1289). Udział pojazdów kategorii N2 i N3 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 9%. Natomiast udział pojazdów kategorii N1 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 22%. Udział pojazdów elektrycznych zeroemisyjnych we flotach pojazdów używanych oblicza się zgodnie z zasadami określonymi w art. 36 a ww. ustawy. Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia opisany jest w dokumentacji zamówienia - Załącznik nr 10B do SWZ Lot 3 — Część 3 - Świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z gminnych nieruchomości niezamieszkałych, cmentarzy oraz ze sprzątania miejscowości (określonych w zał. nr 11 A-11C do SWZ) wraz z zapewnieniem pojemników i kontenerów (estimated 304031.94): Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z gminnych nieruchomości niezamieszkałych, cmentarzy oraz ze sprzątania miejscowości (określonych w zał. nr 11 A-11C do SWZ) wraz z zapewnieniem pojemników i kontenerów. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje okres 15 miesięcy kalendarzowych począwszy od dnia zawarcia umowy, przy czym, jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 1 października 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 1 października 2026 r. Wykonawca w całym okresie realizacji zamówienia musi posiadać wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych w postaci minimum: 1) jednego pojazdu specjalistycznego, przystosowanego do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, 2) jednego pojazdu przystosowanego do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, 3) jednego pojazdu przystosowanego do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej, 4) jednej bazy magazynowo – transportowej spełniającej wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi. 3. Wykonawca zobowiązany jest używać do realizacji przedmiotu umowy pojazdy zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji zamówienia - Załączniku nr 10C do SWZ

Buyer: Gmina Kołbaskowo

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 90533000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 87 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 16 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Water & Environment tenders

All Water & Environment tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →