Poland – Snow-clearing services – Odśnieżanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Długołęka
Issued by Gmina Długołęka · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 592894-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia są usługi odśnieżania dróg gminnych i wewnętrznych Gminy Długołęka wraz z drogami rowerowymi, chodnikami, parkingami, zatokami autobusowymi, przystankami autobusowymi oraz terenem dwóch cmentarzy komunalnych (w miejscowościach: Borowa i Łozina) – polegające na usuwaniu śniegu z jezdni i poboczy dróg oraz obiektów towarzyszących oraz usługi likwidacji i zapobiegania powstawaniu śliskości zimowej występującej na drogach i obiektach towarzyszących wskutek tworzenia się na nich warstwy lodu, zlodowaciałego lub ubitego śniegu, przy zastosowaniu materiałów chemicznych, uszorstniających lub usunięciu mechanicznym czy w części ręcznym (doczyszczenie), zwane dalej łącznie: usługi odśnieżania – w celu: 1) zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia wygody ruchu – zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zm.); 2) utrzymania czystości i porządku w gminie – zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.). Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ, Projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ z załącznikami) oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (Załącznik nr 12 do SWZ).
Lots Lot 1 — Odśnieżanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Długołęka: Przedmiotem zamówienia są usługi odśnieżania dróg gminnych i wewnętrznych Gminy Długołęka wraz z drogami rowerowymi, chodnikami, parkingami, zatokami autobusowymi, przystankami autobusowymi oraz terenem dwóch cmentarzy komunalnych (w miejscowościach: Borowa i Łozina) – polegające na usuwaniu śniegu z jezdni i poboczy dróg oraz obiektów towarzyszących oraz usługi likwidacji i zapobiegania powstawaniu śliskości zimowej występującej na drogach i obiektach towarzyszących wskutek tworzenia się na nich warstwy lodu, zlodowaciałego lub ubitego śniegu, przy zastosowaniu materiałów chemicznych, uszorstniających lub usunięciu mechanicznym czy w części ręcznym (doczyszczenie), zwane dalej łącznie: usługi odśnieżania – w celu: 1) zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia wygody ruchu – zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zm.); 2) utrzymania czystości i porządku w gminie – zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.). Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ, Projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ z załącznikami) oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (Załącznik nr 12 do SWZ).
Buyer: Gmina Długołęka
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90620000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 87 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 27 days.
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 19 05 03 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów prowadzonego przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Sobuczynie· closes 29 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Zakup usługi odbioru, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z jednostek i instytucji wojskowych zlokalizowanych w obszarze właściwości miejscowej Oddziału Regionalnego w Lublinie· closes 9 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Usługa odbioru (transportu) asortymentu stanowiącego odpady i jego zagospodarowania (unieszkodliwienia)· closes 29 Sept
- Poland – Ice-clearing services – ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG WOJEWÓDZKICH w sezonie 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 dla Rejonu Dróg Jelenia Góra· closes 9 Sept
- Poland – Snow-clearing services – Utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – 4 części.· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-592894-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Germany – Snow-clearing services – HL - Winterdienst - 2026-ff_AM Scharbeutz_Los 1 + 2Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Nord · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Gebäudereinigung in der Grundschule Furtweg, Furtweg 56, 22523 Hamburg ab demBVC Behörde für Finanzen und Bezirke · Germany
- Finland – Refuse transport services – Upphandling av avfallstransporter under periodenFinströms kommun · Finland
- Germany – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Überwachung kommunaler Kläranlagen von 2027 bis 2030 in den Amtsbezirken der Wasserwirtschaftsämtern Ansbach, Bad Kissingen, Hof, Ingolstadt, Kempten, Landshut, Rosenheim, WeidenFreistaat Bayern, vertreten durch die im Vertrag genannte Behörde, vertreten durch das LfU · Germany
- Provision of services for the implementation of the Cape Town Mayor s ChalUNDP · South Africa
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →