Poland – Repair, maintenance and associated services related to railways and other equipment – Przedmiotem zamówienia jest naprawa części i podzespołów tramwajowych.
Issued by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 594919-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- services
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa części i podzespołów tramwajowych, określonych w Załączniku nr 3 do SWZ, z podziałem na: 1) Grupa I – Zaciski hamulcowe tramwajów: Tatra (RT6 MF06 AC), Moderus Gamma, 2) Grupa II - Wymiana obręczy - Solaris Tramino S105p, 3) Grupa III - Zaciski hamulcowe tramwaju Siemens NGT6D, 4) Grupa IV - Zaciski hamulcowe tramwaju Siemens Combino. 2. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówie-nia przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy od dnia upływu terminu określonego w Rozdziale IV SWZ, zgodnie z § 6 ust. 2 i 3 oraz § 10 Załącznika nr 6 do SWZ (wzór Ppu) w wysokości do 30% zamówienia podstawowego. 3. Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie, określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ. 4. Na podstawie Załączników do SWZ nr 3 (Formularz Cenowy) oraz nr 5 (Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie) – zostaną przygotowane załączniki do umowy. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne kompleksowe grupy. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach danej grupy. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej ani prowadzenia aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca, w Załączniku nr 2 do SWZ (Formularz Ofertowy), wskaże części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i poda firmy podwykonawców o ile są już znani. Wykonawca odpowiada za działanie lub zaniechania podwykonawców jak za własne. 10. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego korzysta z uprawnienia do ograniczenia dostępu do zamówień Wykonawcom z państw trzecich, z którymi Unia Europejska nie jest związana żadną umową międzynarodową gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. Ograniczenie to polega na niedopuszczeniu do udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w spawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwie-stronie Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwie-stronie umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych, na zdolności techniczne i zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną na zasadach opisanych w art.118 ustawy Pzp, podmiotów z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. 14. Zamawiający otrzymując ofertę od Wykonawcy spoza UE, dokona weryfikacji, czy oferta jest objęta zawartymi przez UE umowami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych w kontekście międzynarodowym, takimi jak GPA lub umowy o wolnym handlu, aby ustalić, czy Wykonawca uzyskał dostęp do tego zamówienia. 15. Na podstawie art.226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodną z warunkami zamówienia, Zamawiający odrzuci ofertę złożoną przez Wykonawcę z państwa trzeciego, które nie zawarło Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) lub dwustronnej umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a tym państwem, gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 16. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zgodnie z art.256 ustawy Pzp.
Lots Lot 1 — Zaciski hamulcowe tramwajów: Tatra (RT6 MF06 AC), Moderus Gamma: Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie, określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ. Lot 2 — Wymiana obręczy - Solaris Tramino S105p: Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie, określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ. Lot 3 — Zaciski hamulcowe tramwaju Siemens NGT6D: Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie, określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ. Lot 4 — Zaciski hamulcowe tramwaju Siemens Combino: Warunki techniczne wykonania i odbioru podzespołów i elementów podlegających naprawie, określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ.
Buyer: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 50220000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 5 notices from Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o., going back to August 2026 — 5 of them still open. They buy mostly in Transport & Logistics, Facility Management & Cleaning and Manufacturing & Supply. There are 85 open Transport & Logistics tenders in Poland. This one closes in 13 days.
More from this buyer
- Poland – Occupational clothing – Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej· closes 29 Sept
- Poland – Repair, maintenance and associated services related to railways and other equipment – Przedmiotem zamówienia jest naprawa części i podzespołów tramwajowych.· closes 3 Sept
- Poland – Repair and maintenance services of locomotives – Remont tramwajów typu 13N· closes 26 Sept
- Poland – Recruitment services – ŚWIADCZENIE USŁUG KIEROWANIA POJAZDAMI AUTOBUSOWYMI W REGULARNEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W MPK POZNAŃ SP. Z O.O.· closes 22 Sept
Similar Transport & Logistics tenders
- Poland – Firefighting vehicles – Zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP Lgota Wielka· closes 5 Sept
- Poland – Firefighting vehicles – Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla jednostki OSP Wapno· closes 16 Sept
- Poland – Police cars – Dostawa Centralnego Pojazdu Wsparcia Akcji Policji w policyjnej wersji nieoznakowanej· closes 29 Sept
- Poland – Public-service buses – Dostawa 20 autobusów miejskich niskopodłogowych o napędzie elektrycznym dla Gminy Miasta Gdańska· closes 15 Sept
- Poland – Motor vehicles – „Zakup samochodów”.· closes 9 Sept
Documents
- TED-official-notice-594919-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- STREET LIGHT MAINTENANCEDirectorate of Panchayat · Deputy Director of Panchayat Ernakulam · Mulavukadu Gramapanchayat · India
- Procurement of seal off bushings for bus duct of Generator Transformer, UAT, PT cubicle, and NGT for 2X600MW, SSTPP, MPPGCL, Dongalia.Madhya Pradesh Power Generating Company Limited · Executive Director(Gen.)-Shri Singaji Thermal Power Station-Khandwa - MPPGCL · India
- R/M of various works under JSV Sub Division Baddi in Tehsil Baddi District Solan (HP)HP Irrigation and Public Health · Solan Circle Jal Shakti · Baddi Jal Shakti Division · India
- Passenger Transport - Dynamic Purchasing SystemDorset Council · United Kingdom
- Small Vehicle Passenger Transport SV5 DPSLeicestershire County Council · United Kingdom
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →