Poland – Public-service buses – Dostawa 20 autobusów miejskich niskopodłogowych o napędzie elektrycznym dla Gminy Miasta Gdańska
Issued by Gmina Miasta Gdańska · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 591072-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- goods
Details
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 autobusów miejskich niskopodłogowych o napędzie elektrycznym dla Gminy Miasta Gdańska. Postępowanie składa się z 2 części zamówienia, z których każda może być przedmiotem oferty częściowej. Podział zamówienia na części jest następujący: 1) część 1 – dostawa 8 sztuk autobusów miejskich standardowych niskopodłogowych (pojazdy MAXI) zasilanych energią elektryczną, 2) część 2 – dostawa 12 sztuk autobusów miejskich wielkopojemnych przegubowych niskopodłogowych (pojazdy MEGA) zasilanych energią elektryczną. Ważne! Realizacja zamówienia w części 1 oraz części 2 uzależniona jest od uzyskania dotacji z programu FENX.03.01 "Transport Miejski - autobusy i trolejbusy" w działaniu 3.1. "Tabor Miejski" - tabor autobusowy.
Lots Lot 1 — Dostawa 8 sztuk autobusów miejskich standardowych niskopodłogowych (pojazdy MAXI) zasilanych energią elektryczną: 1. Przedmiotem zamówienia w Części 1 jest dostawa 8 szt. autobusów miejskich standardowych niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną (dalej pojazd MAXI). 2. Oferowane pojazdy muszą być autobusami nowymi, wyprodukowanymi w roku dostawy, przez jednego producenta o parametrach techniczno-użytkowych zgodnych z dokumentacją Postępowania. Dla każdego autobusu Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na takich samych zasadach. 3. Oferowane autobusy nie mogą być produktem prototypowym. 4. Szczegółowy opis dla części 1 zamówienia zamieszczony został w załączniku nr 7A do specyfikacji warunków zamówienia. Ważne! Realizacja zamówienia w części 1 uzależniona jest od uzyskania dotacji z programu FENX.03.01 "Transport Miejski - autobusy i trolejbusy" w działaniu 3.1. "Tabor Miejski" - tabor autobusowy. 5. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. Lot 2 — Dostawa 12 sztuk autobusów miejskich wielkopojemnych przegubowych niskopodłogowych (pojazdy MEGA) zasilanych energią elektryczną: 1. Przedmiotem zamówienia w Części 2 jest dostawa 12 szt. autobusów miejskich wielkopojemnych przegubowych niskopodłogowych zasilanych energią elektryczną (dalej pojazd MEGA). 2. Oferowane pojazdy muszą być autobusami nowymi, wyprodukowanymi w roku dostawy, przez jednego producenta, o parametrach techniczno-użytkowych zgodnych z dokumentacją Postępowania. Dla każdego autobusu Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na takich samych zasadach. 3. Oferowane autobusy nie mogą być produktem prototypowym. 4. Szczegółowy opis dla części 2 zamówienia zamieszczony został w załączniku nr 7B do specyfikacji warunków zamówienia. Ważne! Realizacja zamówienia w części 2 uzależniona jest od uzyskania dotacji z programu FENX.03.01 "Transport miejski - autobusy i trolejbusy" - w działaniu 3.1. "Transport Miejski" - tabor autobusowy
Buyer: Gmina Miasta Gdańska
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 34121100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 5 notices from Gmina Miasta Gdańska, going back to August 2026 — 5 of them still open. They buy mostly in Energy & Power, Financial & Professional Services and Transport & Logistics. There are 70 open Transport & Logistics tenders in Poland. This one closes in 13 days.
More from this buyer
- Poland – Electricity – Zakup energii elektrycznej· closes 9 Sept
- Poland – Performance review services – Prowadzenie kontroli biletów w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wraz z windykacją należności z tytułu nieuregulowanych opłat przewozowych i dodatkowych nałożonych w latach· closes 9 Sept
- Poland – Solar installation – Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska· closes 26 Sept
- Poland – Solar installation – Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska· closes 26 Sept
Similar Transport & Logistics tenders
- Poland – Sale of travel tickets and package tours services – Świadczenie usług w zakresie rezerwacji, zakupu i dostawy biletów lotniczych, kolejowych, autokarowych na zagraniczne i krajowe przewozy pasażerskie, pośredniczenie w procesie uzyskiwania wiz dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w związku z krajowymi i zagranicznymi podróżami służbowymi.· closes 8 Sept
- Poland – Police cars – Dostawa Centralnego Pojazdu Wsparcia Akcji Policji w policyjnej wersji nieoznakowanej· closes 29 Sept
- Poland – Motor vehicles – „Zakup samochodów”.· closes 9 Sept
- Poland – Parts of locomotives or rolling stock – Dostawa węglowych nakładek ślizgowych do odbieraków prądu· closes 9 Sept
- Poland – Waste and rubbish containers and bins – ZP/62/2026 Dostawy artykułów i środków do utrzymania czystości na potrzeby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi· closes 17 Sept
Documents
- TED-official-notice-591072-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Germany – Snow-clearing services – HL - Winterdienst - 2026-ff_AM Scharbeutz_Los 1 + 2Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Nord · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
- Slovakia – Tractors – Obstaranie traktoru na separovaný zber 3Obec Šoporňa · Slovakia
- Romania – Motor vehicles – Achizitie autovehiculeDISTRIGAZ SUD RETELE S.R.L. · Romania
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →