Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Krzykosy
Issued by Gmina Krzykosy · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 9 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 606999-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Krzykosy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w Sulęcinku przez okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. (okres 24 miesięcy). Poza zakresem zamówienia pozostaje zagospodarowanie odpadów komunalnych, które Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać do Instalacji Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin. 1.Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1)odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Krzykosy (województwo wielkopolskie, powiat średzki), z podziałem na następujące frakcje: a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również ,,odpadami zmieszanymi”), b)odpady zbierane w sposób selektywny z podziałem na: − papier, − metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, − szkło kolorowe oraz szkło bezbarwne (łącznie), − bioodpady kuchenne, − bioodpady zielone, − popioły i żużle z palenisk domowych; 2)odbieranie odpadów komunalnych zbieranych w PSZOK-u należącym do Gminy Krzykosy, położonym w Sulęcinku, przy ul. Mostowej 14B (przy gminnej oczyszczalni ścieków), w szczególności: a)odpady wielkogabarytowe, b)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, c)baterie i akumulatory, d)zużyte opony, e)gruz ceglany i inne odpady poremontowe i budowlane, f) przeterminowane leki oraz igły i strzykawki, g)chemikalia. Szczegółowy wykaz odpadów do odebrania z PSZOK przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 3)transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 i 2 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Zamawiającego: Instalacja Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin (zwana dalej ,,Instalacją”), 4)zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a)papieru, b)metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, 5)zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji odbioru pojemników przeznaczonych na popiół (które są wyposażone w transpondery) przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
Lots Lot 1 — Odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Krzykosy: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Krzykosy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w Sulęcinku przez okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. (okres 24 miesięcy). Poza zakresem zamówienia pozostaje zagospodarowanie odpadów komunalnych, które Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać do Instalacji Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin. 1. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Krzykosy (województwo wielkopolskie, powiat średzki), z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również ,,odpadami zmieszanymi”), b) odpady zbierane w sposób selektywny z podziałem na: − papier, − metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, − szkło kolorowe oraz szkło bezbarwne (łącznie), − bioodpady kuchenne, − bioodpady zielone, − popioły i żużle z palenisk domowych; 2) odbieranie odpadów komunalnych zbieranych w PSZOK-u należącym do Gminy Krzykosy, położonym w Sulęcinku, przy ul. Mostowej 14B (przy gminnej oczyszczalni ścieków), w szczególności: a) odpady wielkogabarytowe, b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, c) baterie i akumulatory, d) zużyte opony, e) gruz ceglany i inne odpady poremontowe i budowlane, f) przeterminowane leki oraz igły i strzykawki, g) chemikalia. Szczegółowy wykaz odpadów do odebrania z PSZOK przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 3) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 i 2 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Zamawiającego: Instalacja Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, REGON: 251580939, NIP: 617205498, KRS: 0000162132, adres Instalacji: Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin (zwana dalej ,,Instalacją”), 4) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a) papieru, b) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, 5) zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji odbioru pojemników przeznaczonych na popiół (które są wyposażone w transpondery) przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID). 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ
Buyer: Gmina Krzykosy
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90500000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 183 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 34 days.
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Usługa wynajmu i serwisowania przenośnych kabin sanitarnych, umywalek wolnostojących dwustanowiskowych i kontenerów sanitarnych· closes 7 Oct
- Poland – Environmental services – Aktualizacja planów ochrony parków krajobrazowych: Mazowieckiego i Nadbużańskiego· closes 3 Oct
- Poland – Refuse and waste related services – Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Oświęcim w instalacji komunalnej, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r.· closes 10 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Miasta Łodzi w sektorach: Bałuty i Śródmieście w okresie od 01.02.2027 r. do 31.01.2029 r· closes 25 Sept
- Poland – Accommodation, building and window cleaning services – Usługi utrzymania czystości w obiektach szpitala· closes 11 Sept
Documents
- TED-official-notice-606999-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- Germany – Building-cleaning services – Unterhalts- und GrundreinigungsleistungenStadt Lübben (Spreewald)/Lubin (Blota) · Germany
- Germany – Street-cleaning services – Ölspurbeseitigung auf dem Essener StadtgebietStadt Essen, Zentrales Vergabemanagement · Germany
- Belgium – Snow-clearing services – Raamovereenkomst winterdiensten rijwegen (2026-2030)Gemeente Boortmeerbeek · Belgium
- France – Environmental issues consultancy services – Accord-cadre génie écologique sur le territoire d'intervention de l'EPFNAÉTABLISSEMENT PUBLIC FONCIER DE NOUVELLE-AQUITAINE · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →