Poland – Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services – Usunięcie i zagospodarowanie odpadów, w tym niebezpiecznych
Issued by Miasto Gliwice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 21 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 593047-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Water & Environment
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia i unieszkodliwienia wszystkich odpadów porzuconych w hali przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach (działka o numerze ewidencyjnym 64/2, obręb Nowe Gliwice). Zadanie polega na prawidłowym pod względem obowiązujących przepisów prawa i bezpiecznym dla środowiska usunięciu (w tym załadunek i transport) i unieszkodliwieniu odpadów będących przedmiotem zamówienia, w instalacji lub w instalacjach do prowadzenia procesu D-10 (przekształcenie termiczne na ladzie), o wydajnościach zapewniających unieszkodliwienie tych odpadów w ustalonym czasie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami gospodarki odpadami. Szacunkowa masa odpadów przeznaczonych do usunięcia i unieszkodliwienia to 1500 Mg. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za rzeczywistą ilość odpadów usuniętych i unieszkodliwionych w procesie D-10. Zamawiający umożliwi zainteresowanym niniejszym zamówieniem Wykonawcom wizję lokalną hali przy ulicy Dojazdowej 11 w Gliwicach. Wizja z udziałem Wykonawców odbędzie się w dniu 27.08.2026 r. o godzinie 10:00. Wykonawca zainteresowany uczestnictwem w wizji powinien najpóźniej do dnia poprzedzającego w/w termin do godz. 12:00, zgłosić pisemnie Zamawiającemu chęć udziału na adres e-mail: [contact details removed]. W wyznaczonym terminie wizji lokalnej przedstawiciel Zamawiającego umożliwi Wykonawcom wstęp na teren nieruchomości przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji ani odpowiadał na żadne pytania. Wszelkie wątpliwości dotyczące przedmiotu zamówienia Wykonawca może formułować we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ). Wykonawca biorący udział w wizji lokalnej przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność w zakresie zabezpieczenia BHP osób, które będą dokonywać wizji w imieniu Wykonawcy. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przeprowadzanej wizji lokalnej nie będzie możliwości pobrania przez Wykonawcę próbek odpadów. Zamawiający informuje, że złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej, o której mowa powyżej, nie spowoduje odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznik nr 7 do SWZ. Zakres dodatkowy zamówienia (opcja) obejmuje: usuniecie z hali, przetransportowanie i unieszkodliwienie w procesie D10 maksymalnie 75 Mg odpadów. Zamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy zamówienie podstawowe zostanie zrealizowane w 100 % a w hali jeszcze pozostaną odpady. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi o tożsamym zakresie jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. Zamawiający poinformuje na piśmie Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem.
Lots Lot 1 — Usunięcie i zagospodarowanie odpadów, w tym niebezpiecznych: Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia i unieszkodliwienia wszystkich odpadów porzuconych w hali przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach (działka o numerze ewidencyjnym 64/2, obręb Nowe Gliwice). Zadanie polega na prawidłowym pod względem obowiązujących przepisów prawa i bezpiecznym dla środowiska usunięciu (w tym załadunek i transport) i unieszkodliwieniu odpadów będących przedmiotem zamówienia, w instalacji lub w instalacjach do prowadzenia procesu D-10 (przekształcenie termiczne na ladzie), o wydajnościach zapewniających unieszkodliwienie tych odpadów w ustalonym czasie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami gospodarki odpadami. Szacunkowa masa odpadów przeznaczonych do usunięcia i unieszkodliwienia to 1500 Mg. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za rzeczywistą ilość odpadów usuniętych i unieszkodliwionych w procesie D-10. Zamawiający umożliwi zainteresowanym niniejszym zamówieniem Wykonawcom wizję lokalną hali przy ulicy Dojazdowej 11 w Gliwicach. Wizja z udziałem Wykonawców odbędzie się w dniu 27.08.2026 r. o godzinie 10:00. Wykonawca zainteresowany uczestnictwem w wizji powinien najpóźniej do dnia poprzedzającego w/w termin do godz. 12:00, zgłosić pisemnie Zamawiającemu chęć udziału na adres e-mail: [contact details removed]. W wyznaczonym terminie wizji lokalnej przedstawiciel Zamawiającego umożliwi Wykonawcom wstęp na teren nieruchomości przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji ani odpowiadał na żadne pytania. Wszelkie wątpliwości dotyczące przedmiotu zamówienia Wykonawca może formułować we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ). Wykonawca biorący udział w wizji lokalnej przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność w zakresie zabezpieczenia BHP osób, które będą dokonywać wizji w imieniu Wykonawcy. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przeprowadzanej wizji lokalnej nie będzie możliwości pobrania przez Wykonawcę próbek odpadów. Zamawiający informuje, że złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej, o której mowa powyżej, nie spowoduje odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznik nr 7 do SWZ. Zakres dodatkowy zamówienia (opcja) obejmuje: usuniecie z hali, przetransportowanie i unieszkodliwienie w procesie D10 maksymalnie 75 Mg odpadów. Zamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy zamówienie podstawowe zostanie zrealizowane w 100 % a w hali jeszcze pozostaną odpady. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi o tożsamym zakresie jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. Zamawiający poinformuje na piśmie Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem.
Buyer: Miasto Gliwice
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 90520000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 87 open Water & Environment tenders in Poland. This one closes in 20 days.
Similar Water & Environment tenders
- Poland – Refuse and waste related services – Wykonanie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów stałych z terenów zarządzanych przez Urbitor Sp. z o.o.· closes 2 Oct
- Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 19 05 03 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów prowadzonego przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Sobuczynie· closes 29 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Zakup usługi odbioru, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z jednostek i instytucji wojskowych zlokalizowanych w obszarze właściwości miejscowej Oddziału Regionalnego w Lublinie· closes 9 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Usługa odbioru (transportu) asortymentu stanowiącego odpady i jego zagospodarowania (unieszkodliwienia)· closes 29 Sept
- Poland – Ice-clearing services – ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG WOJEWÓDZKICH w sezonie 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 dla Rejonu Dróg Jelenia Góra· closes 9 Sept
Documents
- TED-official-notice-593047-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Water & Environment tenders
- Germany – Snow-clearing services – HL - Winterdienst - 2026-ff_AM Scharbeutz_Los 1 + 2Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Nord · Germany
- Germany – Building-cleaning services – Gebäudereinigung in der Grundschule Furtweg, Furtweg 56, 22523 Hamburg ab demBVC Behörde für Finanzen und Bezirke · Germany
- Finland – Refuse transport services – Upphandling av avfallstransporter under periodenFinströms kommun · Finland
- Germany – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Überwachung kommunaler Kläranlagen von 2027 bis 2030 in den Amtsbezirken der Wasserwirtschaftsämtern Ansbach, Bad Kissingen, Hof, Ingolstadt, Kempten, Landshut, Rosenheim, WeidenFreistaat Bayern, vertreten durch die im Vertrag genannte Behörde, vertreten durch das LfU · Germany
- Provision of services for the implementation of the Cape Town Mayor s ChalUNDP · South Africa
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →