FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Financial and insurance services – Świadczenie przez Wykonawców usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek 2 (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”

Issued by Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
5 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
610191-2026
Location
Poland
Sector
Financial & Professional Services
Type
services

Details

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wyłonionego Wykonawcę (zwanego także „Pośrednikiem Finansowym”) usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek 2 (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”. Szczegółowe warunki i zasady, na jakich będą udzielane Pożyczki, a także prawa i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego (związane z realizacją przedmiotu zamówienia) zostały opisane we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca ze Środków przekazanych przez Zamawiającego będzie udzielać w swoim imieniu, ale na rachunek Zamawiającego, Pożyczek zgodnie z zasadami oraz warunkami określonymi w niniejszym SWZ (w tym umowie stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ) i na podstawie zawartej z Zamawiającym Umowy (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ). 2. Pośrednik Finansowy (Wykonawca) wybrany w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, będzie zobowiązany do zawarcia z Zamawiającym umowy dotyczącej świadczenia usług objętych niniejszym zamówieniem, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. Wzór Umowy określa szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy, a także Zamawiającego. 3. Wykonawca w celu realizacji zamówienia zapewni co najmniej jeden punkt obsługi klienta (POK) usytuowany na terenie województwa lubuskiego. 4. Wykonawcę obciąża ryzyko kredytowe wynikające z prowadzonej działalności pożyczkowej. 5. Zamówienie zostało podzielone przez Zamawiającego na cztery wyodrębnione części (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV), o czym mowa w Rozdziale VIII SWZ. 6. Kwota środków pieniężnych udostępnionych przez Zamawiającego na realizację zamówienia (wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ) podstawowego (bez prawa opcji) wynosi 32.000.000,00 (słownie: trzydzieści dwa miliony 00/100) złotych. Podana kwota nie stanowi szacunkowej wartości zamówienia. 7. Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): Szczegółowe informacje znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Lots Lot 1 — Usługa I – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia. Lot 2 — Usługa II – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia. Lot 3 — Usługa III – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia. Lot 4 — Usługa IV – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia.

Buyer: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 66000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 119 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 30 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Financial & Professional Services tenders

All Financial & Professional Services tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →