FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych oraz oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki w roku 2027”

Issued by Gmina Słomniki · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
5 Sept 2026
Closes
7 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
604308-2026
Location
Poland
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

Na podstawie art. 38 ust. 1-3 ustawa Pzp Zamawiający postanawiają wspólnie przeprowadzić postępowanie przetargowe i udzielić zamówienia publicznego na dostawę energii elektrycznej. Zamawiający wspólnie przeprowadzający postępowanie: 1. Gmina Słomniki, ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki w imieniu której działa: Urząd Miejski w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach ul. św. Jana Pawła II 2, 32-090 Słomniki, 3. Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu ul. Szkolna 11, 32-090 Niedźwiedź 4. Szkoła Podstawowa w Prandocinie Prandocin 64A, 32-090 Słomniki 5. Zespół Szkół w Waganowicach Waganowice 19, 32-090 Słomniki 6. Zespół Szkół w Smrokowie Smroków 44A, 32-090 Słomniki 7. Szkoła Podstawowa w Kacicach Kacice 80, 32-090 Słomniki 8. Przedszkole Samorządowe w Słomnikach ul. Świętej Jadwigi Królowej 4, 32-090 Słomniki 9. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach ul. Wolności 4, 32-090 Słomniki 10. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Słomniki 11. LKS Juvenia Prandocin Prandocin 70, 32-090 Słomniki 12. Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach ul. Tadeusza Kościuszki 26, 32-090 Słomniki 13. LKS Słomniczanka ul. Kościuszki 80, 32-090 Słomniki 14. LKS Niedźwiedź ul. Szkolna 3, 32-090 Niedźwiedź 15. LZS Cobra Wężerów Wężerów 60a, 32-090 Słomniki 16. LKS Trątnowianka Trątnowice 10, 32-090 Słomniki 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych oraz oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki w roku 2027. 2. Przewidywane zużycie w 2027 r. – 1 858 795 kWh. 3. Szczegółowe zestawienie punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z Uchwała Nr LXXV/1102/23 Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego z dnia 20 listopada 2023 r. (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2023 r. poz. 7662) 75% energii elektrycznej dostarczanej do budynków użyteczności publicznej (to jest około: 450 000 kWh) pochodziła ze źródeł odnawialnych. 5. W przypadku wejścia w życie w okresie obowiązywania niniejszej Umowy aktów prawnych uprawniających Zamawiającego do skorzystania z preferencyjnych stawek za cenę energii elektrycznej Wykonawca zobowiązany jest do ich zastosowania stosowanie do przyznanych tymi aktami uprawnień. 6. Faktury należy wystawiać dla każdego odbiorcy Zamawiającego oddzielnie z wyszczególnieniem poszczególnych punktów odbioru.

Lots Lot 1 — „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych oraz oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki w roku 2027”: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych oraz oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Słomniki w roku 2027. 2. Przewidywane zużycie w 2027 r. – 1 858 795 kWh. 3. Szczegółowe zestawienie punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z Uchwała Nr LXXV/1102/23 Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego z dnia 20 listopada 2023 r. (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2023 r. poz. 7662) 75% energii elektrycznej dostarczanej do budynków użyteczności publicznej (to jest około: 450 000 kWh) pochodziła ze źródeł odnawialnych. 5. W przypadku wejścia w życie w okresie obowiązywania niniejszej Umowy aktów prawnych uprawniających Zamawiającego do skorzystania z preferencyjnych stawek za cenę energii elektrycznej Wykonawca zobowiązany jest do ich zastosowania stosowanie do przyznanych tymi aktami uprawnień 6. Faktury należy wystawiać dla każdego odbiorcy Zamawiającego oddzielnie z wyszczególnieniem poszczególnych punktów odbioru.

Buyer: Gmina Słomniki

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 09300000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from Gmina Słomniki, going back to August 20262 of them still open. There are 107 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 33 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →