Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r.
Issued by Powiat Iławski w imieniu, którego działa Starostwo Powiatowe w Iławie · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 11 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 37,37,415.98
- Reference
- 595989-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. wynosi 6 968,544 MWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii elektrycznej, dane dotyczące poszczególnych Zamawiających oraz szacunkowe zużycie energii elektrycznej, zawiera załącznik nr 6 do SWZ. Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 7 do SWZ wraz z załącznikiem nr 1 – wykazem punktów poboru energii elektrycznej objętych umową oraz załącznikiem nr 2 – pełnomocnictwem. 4. Zamówienie obejmuje sprzedaż energii elektrycznej i nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. Usługi dystrybucji będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych z właściwymi operatorami systemów dystrybucyjnych. 5. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego, który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty grafikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej. Energia elektryczna jest produktem zestandaryzowanym, a jej parametry jakościowe określają powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
Lots Lot 1 — Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. (estimated 3737415.98): 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. wynosi 6 968,544 MWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii elektrycznej, dane dotyczące poszczególnych Zamawiających oraz szacunkowe zużycie energii elektrycznej, zawiera załącznik nr 6 do SWZ. Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 7 do SWZ wraz z załącznikiem nr 1 – wykazem punktów poboru energii elektrycznej objętych umową oraz załącznikiem nr 2 – pełnomocnictwem. 4. Zamówienie obejmuje sprzedaż energii elektrycznej i nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. Usługi dystrybucji będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych z właściwymi operatorami systemów dystrybucyjnych. 5. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego, który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty grafikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej. Energia elektryczna jest produktem zestandaryzowanym, a jej parametry jakościowe określają powszechnie obowiązujące przepisy prawa
Buyer: Powiat Iławski w imieniu, którego działa Starostwo Powiatowe w Iławie
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 09300000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 67 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 10 days.
Similar Energy & Power tenders
- Poland – Kerosene jet type fuels – Zakup paliwa lotniczego typu JET A-1 połączony z wydaniem do statków powietrznych Zamawiającego na terenie Portu Lotniczego Warszawa Okęcie· closes 2 Oct
- Poland – Electricity – Zakup energii elektrycznej· closes 9 Sept
- Poland – Heating oil – Dostawa lekkiego oleju opałowego do celów grzewczych dla jednostki MSPiR w Świnoujściu· closes 30 Sept
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Lipnowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.· closes 10 Sept
- Poland – Electronic equipment – Dostawa mobilnego systemu do rozpoznawania i analizy tablic rejestracyjnych· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-595989-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Supply, Installation, Testing and Commissioning of Solar PV Systems at KHC Facilities (Saudi Maternity Hospital, Blood Bank and Training Room), Kassala State…UNOPS · Sudan
- Supply, Delivery, Installation, Commissioning and Maintenance of an 80 kWpUNDP · Palestine
- Supply, Installation and commissioning of Solar Energy Systems for six selected Health Facilities including staff quarters in TongaUNICEF · Tonga
- THE ESTABLISHMENT OF THE FRAME AGREEMENT FOR THE SUPPLY AND DELIVERY OF SOLAR STREETLIGHTS FOR UNHCR OPERATIONS IN BANGLADESHUNHCR · Bangladesh
- Request for quotation for the provision of Technical Assistance for Accelerating Renewable Energy for Green Industrialisation in MalaysiaIRENA · Malaysia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →