Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów
Issued by Miasto Zamość · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 596115-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. dla Miasta Zamość na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej: oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów. 2. Zamawiający prognozuje zakup energii elektrycznej w ilości 3.959.153,00 kWh w okresie realizacji zamówienia do punktów poboru i pomiaru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii z uwzględnieniem ich lokalizacji, zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga aby dostarczana energia elektryczna spełniała standardy jakościowe określone w ustawie Prawo energetyczne oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska Energii z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 5. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia
Lots Lot 1 — Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. dla Miasta Zamość na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej: oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów. 2. Zamawiający prognozuje zakup energii elektrycznej w ilości 3.959.153,00 kWh w okresie realizacji zamówienia do punktów poboru i pomiaru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii z uwzględnieniem ich lokalizacji, zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga aby dostarczana energia elektryczna spełniała standardy jakościowe określone w ustawie Prawo energetyczne oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska Energii z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 5. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Buyer: Miasto Zamość
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 09300000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 67 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 35 days.
Similar Energy & Power tenders
- Poland – Kerosene jet type fuels – Zakup paliwa lotniczego typu JET A-1 połączony z wydaniem do statków powietrznych Zamawiającego na terenie Portu Lotniczego Warszawa Okęcie· closes 2 Oct
- Poland – Electricity – Zakup energii elektrycznej· closes 9 Sept
- Poland – Heating oil – Dostawa lekkiego oleju opałowego do celów grzewczych dla jednostki MSPiR w Świnoujściu· closes 30 Sept
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Lipnowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.· closes 10 Sept
- Poland – Electronic equipment – Dostawa mobilnego systemu do rozpoznawania i analizy tablic rejestracyjnych· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-596115-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Supply, Installation, Testing and Commissioning of Solar PV Systems at KHC Facilities (Saudi Maternity Hospital, Blood Bank and Training Room), Kassala State…UNOPS · Sudan
- Supply, Delivery, Installation, Commissioning and Maintenance of an 80 kWpUNDP · Palestine
- Supply, Installation and commissioning of Solar Energy Systems for six selected Health Facilities including staff quarters in TongaUNICEF · Tonga
- THE ESTABLISHMENT OF THE FRAME AGREEMENT FOR THE SUPPLY AND DELIVERY OF SOLAR STREETLIGHTS FOR UNHCR OPERATIONS IN BANGLADESHUNHCR · Bangladesh
- Request for quotation for the provision of Technical Assistance for Accelerating Renewable Energy for Green Industrialisation in MalaysiaIRENA · Malaysia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →