Poland – Data services – Utworzenie w ramach sieci EKOINFONET bazy danych monitoringu Morza Bałtyckiego z aktualizacją portalu RDSM i harmonizacją zgodnie z INSPIRE oraz migracją danych
Issued by Główny Inspektorat Ochrony Środowiska · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 51,28,200
- Reference
- 612439-2026
- Location
- Poland
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Przedmiot zamówienia zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Konieczność utworzenia bazy danych wynika z ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902, z późn. zm.), ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2026 r. poz. 670), rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie systemu informatycznego Inspekcji Ochrony Środowiska "Ekoinfonet" (Dz. U. poz. 2386), ustawy z dnia 4 marca 2010 roku o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2025 r. poz. 242), Dyrektywy Komisji (UE) 2017/845 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniająca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/56/WE w odniesieniu do przykładowych wykazów elementów branych pod uwagę przy opracowaniu strategii morskich, Decyzji Komisji (UE) 2017/848 z dnia 17 maja 2017 r. ustanawiającej kryteria i standardy metodologiczne dotyczące dobrego stanu środowiska wód morskich oraz specyfikacje i ujednolicone metody monitorowania i oceny, oraz uchylającą decyzję 2010/477/UE
Lots Lot 1 — Utworzenie w ramach sieci EKOINFONET bazy danych monitoringu Morza Bałtyckiego z aktualizacją portalu RDSM i harmonizacją zgodnie z INSPIRE oraz migracją danych (estimated 5128200): Przedmiot zamówienia zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Konieczność utworzenia bazy danych wynika z ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902, z późn. zm.), ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2026 r. poz. 670), rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie systemu informatycznego Inspekcji Ochrony Środowiska "Ekoinfonet" (Dz. U. poz. 2386), ustawy z dnia 4 marca 2010 roku o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2025 r. poz. 242), Dyrektywy Komisji (UE) 2017/845 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniająca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/56/WE w odniesieniu do przykładowych wykazów elementów branych pod uwagę przy opracowaniu strategii morskich, Decyzji Komisji (UE) 2017/848 z dnia 17 maja 2017 r. ustanawiającej kryteria i standardy metodologiczne dotyczące dobrego stanu środowiska wód morskich oraz specyfikacje i ujednolicone metody monitorowania i oceny, oraz uchylającą decyzję 2010/477/UE
Buyer: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 72300000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 5 notices from Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in IT & Telecom and Water & Environment. There are 321 open IT & Telecom tenders in Poland. This one closes in 9 days.
More from this buyer
- Poland – Data services – Utworzenie w ramach sieci EKOINFONET bazy danych monitoringu Morza Bałtyckiego z aktualizacją portalu RDSM i harmonizacją zgodnie z INSPIRE oraz migracją danych· closes 8 Sept
- Poland – Database and operating software package – Dostawa i wdrożenie Centralnego Systemu do Zarządzania Działalnością Laboratoryjną dla potrzeb Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska· closes 29 Sept
- Poland – Refuse and waste related services – Zagospodarowanie odpadów pochodzących z nielegalnego międzynarodowego przemieszczania· closes 29 Sept
Similar IT & Telecom tenders
- Poland – Software implementation services – Wdrożenie e-usług wraz z dostawą sprzętu komputerowego dofinansowanego w ramach projektu „Cyfrowe Muzeum Rzemiosła w Krośnie”· closes 6 Oct
- Poland – Computer equipment and supplies – Zakup i dostawa infrastruktury informatycznej w ramach projektu „Rozwój e-usług w Powiecie Pszczyńskim” – Etap II - postępowanie powtórzone.· closes 15 Sept
- Poland – Desktop computer – Zakup sprzętu komputerowego· closes 16 Sept
- Poland – System and support services – Zapewnienie wsparcia i aktualizacji rozwiązania informatycznego Fudo Security obejmującego funkcjonalność monitorowania i nagrywania sesji zdalnych nawiązywanych do systemów informatycznych oraz świadczenie innych usług· closes 16 Sept
- Poland – Servers – Zakup serwerów oraz skanerów realizowany w ramach projektu „Rozwój e-usług w Gminie Czechowice-Dziedzice”· closes 15 Sept
Documents
- TED-official-notice-612439-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- 佛坪县自然资源局(县不动产登记局)佛坪县耕地保护和国土绿化空间专项规划数据优化和方案编...佛坪县自然资源局(县不动产登记局) · China
- خدمات مدارة لتحليل الأعمال في إدارة تقنية الأعمالصندوق التنمية السياحي · Saudi Arabia
- تجديد رخص التريكس لعام 2026مالهيئة العامة للأوقاف · Saudi Arabia
- Registro de preços consignado em ATA para eventual contratação de empresa especializada em segurança eletrônica, para locação, instalação e manutenção de solução integrada de…MUNICIPIO DE BAYEUX · PREFEITURA MUNICIPAL DE BAYEUX · Brazil
- [Portal de Compras Públicas] - Registro de preço para futura e eventual aquisição de equipamentos, periféricos e peças do seguimento de informática para todas as secretarias da…MUNICIPIO DE BOCAINA DE MINAS · Prefeitura Municipal de Bocaina de Minas · Brazil
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →