FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Cut-outs – DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII

Issued by Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
16 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
591059-2026
Location
Poland
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 (dwie) Części: Część I – Dostawa wyłączników dla zadań: Dostosowanie stacji Bydgoszcz Zachód do pracy na napięciu 400 kV wraz z instalacją autotransformatora 400/110 kV i urządzeń do kompensacji mocy biernej, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rozbudowa rozdzielni 400 kV i 110 kV w stacji 400/110 kV Siedlce Ujrzanów, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych. W ramach Części I Zamawiający dopuszcza składanie ofert wariantowych: 1. Oferta podstawowa: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1. 2. Oferta wariantowa 1: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1000. 3. Oferta wariantowa 2: dostawa wyłączników o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) równym lub większym od 1000 - napełnionych gazem SF6. Część II – Dostawa wyłączników dla zadań: Rozbudowa stacji 400/220/110 kV Olsztyn Mątki wraz z przełączeniem toru linii 220 kV Olsztyn Mątki-Olsztyn I-Ostrołęka na napięcie 400 kV, Rozbudowa stacji Gdańsk Błonia wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej, Budowa stacji 400/110 kV Biebrowo przy Elektrowni Jądrowej, Budowa stacji 400/220/110 kV Baczyna wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Krajnik-Plewiska oraz linii 220 kV Krajnik-Gorzów, Budowa stacji 400/110 kV w rejonie CPK wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec (Dmosin)-Ołtarzew, Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo-Żydowo Kierzkowo-Gdańsk, Budowa stacji 400/220/110 kV Stryków (Dmosin) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec-Płock/Ołtarzew i linii 220 kV Janów-Ołtarzew, Budowa stacji 400/110 kV Kutno (Witonia) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV ze stacji Stryków (Dmosin) i nowej stacji w rejonie Konina, Budowa stacji 220/110 kV Norki, Budowa stacji 220/110 kV Wigry, Rozbudowa i modernizacja stacji 400/110 kV Tucznawa, Modernizacja stacji 400/220/110 kV Plewiska w zakresie rozdzielni 110 kV, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych. W ramach Części II Zamawiający dopuszcza składanie ofert wariantowych: 1. Oferta podstawowa: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1. 2. Oferta wariantowa 1: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1000. 3. Oferta wariantowa 2: dostawa wyłączników o współczynniku globalnego ocieplenia równym lub większym od 1000 - napełnionych gazem SF6. Dotyczy Części I i Części II: Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty wariantowej mając na względzie przepisy art. 13 p. 9 i 11 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych zmieniające dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylające rozporządzenie (UE) nr 517/2014. a) W pierwszej kolejności Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej spośród ofert podstawowych, jeżeli zostaną złożone co najmniej dwie takie oferty i co najmniej dwie oferty będą obejmowały urządzenia pochodzące od różnych producentów, z zastrzeżeniem poniższych zapisów: Jeżeli zostanie złożona co najmniej jedna oferta podstawowa lub zostaną złożone oferty podstawowe wyłącznie na urządzenia pochodzące od jednego producenta i cena oferty najkorzystniejszej podstawowej będzie niższa niż cena oferty o najniższej cenie niepodlegającej odrzuceniu w wariancie 1 lub 2, w takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert jedynie w zakresie ofert podstawowych. b) W przypadku, braku możliwości wyboru oferty podstawowej, o której mowa powyżej, Zamawiający przeprowadzi badanie i ocenę w zakresie ofert wariantowych 1. W takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert jedynie w zakresie ofert wariantowych 1. c) W przypadku, braku możliwości wyboru oferty podstawowej i oferty wariantowej 1, Zamawiający przeprowadzi badanie i ocenę spośród ofert wariantowych 2 lub unieważni postępowanie w przypadkach określonych przepisami Ustawy. W takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert w zakresie jedynie ofert wariantowych 2.

Lots Lot 1 — DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII - Część I: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Część I – Dostawa wyłączników dla zadań: Dostosowanie stacji Bydgoszcz Zachód do pracy na napięciu 400 kV wraz z instalacją autotransformatora 400/110 kV i urządzeń do kompensacji mocy biernej, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rozbudowa rozdzielni 400 kV i 110 kV w stacji 400/110 kV Siedlce Ujrzanów, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych. Lot 2 — DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII - Część II: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Część II – Dostawa wyłączników dla zadań: Rozbudowa stacji 400/220/110 kV Olsztyn Mątki wraz z przełączeniem toru linii 220 kV Olsztyn Mątki-Olsztyn I-Ostrołęka na napięcie 400 kV, Rozbudowa stacji Gdańsk Błonia wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej, Budowa stacji 400/110 kV Biebrowo przy Elektrowni Jądrowej, Budowa stacji 400/220/110 kV Baczyna wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Krajnik-Plewiska oraz linii 220 kV Krajnik-Gorzów, Budowa stacji 400/110 kV w rejonie CPK wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec (Dmosin)-Ołtarzew, Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo-Żydowo Kierzkowo-Gdańsk, Budowa stacji 400/220/110 kV Stryków (Dmosin) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec-Płock/Ołtarzew i linii 220 kV Janów-Ołtarzew, Budowa stacji 400/110 kV Kutno (Witonia) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV ze stacji Stryków (Dmosin) i nowej stacji w rejonie Konina, Budowa stacji 220/110 kV Norki, Budowa stacji 220/110 kV Wigry, Rozbudowa i modernizacja stacji 400/110 kV Tucznawa, Modernizacja stacji 400/220/110 kV Plewiska w zakresie rozdzielni 110 kV, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych.

Buyer: Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 31211310

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna, going back to August 20261 of them still open. They buy mostly in Energy & Power and Real Estate & Facilities. There are 53 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 15 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →