FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Construction work – Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice

Issued by Gmina Swarzędz · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
23 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
591862-2026
Location
Poland
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania inwestycyjnego pn.: Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 9 do SWZ oraz w załączniku nr 14 – dokumentacja techniczna. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 10. 2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp (do 25 000 000,00 zł) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp. Przedmiot wspomnianych zamówień stanowić będą podobne roboty budowlane lub usługi, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje udzielenie tego rodzaju zamówień w szczególności, gdy zajdzie konieczność i / lub potrzeba wykonania zakresów prac nieuwzględnionych aktualnie w ramach zakresu zamówienia podstawowego, a których wykonanie będzie możliwe poprzez powtórzenie podobnych robót budowlanych lub usług, co przewidziane w ramach zakresu zamówienia podstawowego – w szczególności w przypadku potrzeby / konieczności przebudowy / remontu ulic / dróg / ciągów komunikacyjnych sąsiadujących z inwestycją – przewidywane wykonanie prac w zakresie: 1) I Grupa – roboty drogowe wraz z zielenią drogową – roboty z zakresu budowy /przebudowy /remontu ulic i dróg oraz wykonaniem asortymentu robót związanych z pielęgnacją i realizacją zieleni drogowej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 2) II Grupa – roboty branżowe – budowa/ rozbudowa/ przebudowa sieci, przyłączy, instalacji: • sanitarnych, ciepłociągów, gazociągu– roboty z zakresu budowy, przebudowy, rozbudowy sieci i instalacji, usunięcia kolizji z instalacjami / sieciami (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • elektrycznych – w zakresie budowy i przebudowy oświetlenia ulicznego, budowy i przebudowy kablowych linii energetycznych, sygnalizacji świetlnych (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • telekomunikacyjnych – w zakresie budowy lub przebudowy infrastruktury telekomunikacyjnej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 3) III Grupa - roboty konstrukcyjne roboty z zakresu budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu inżynierskiego (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia). Zamówienie dofinansowane jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 20212027 (Działanie 03.02 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT”; Projekt pt. „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”

Lots Lot 1 — Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania inwestycyjnego pn.: Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 9 do SWZ oraz w załączniku nr 14 – dokumentacja techniczna. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 10. 2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp (do 25 000 000,00 zł) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp. Przedmiot wspomnianych zamówień stanowić będą podobne roboty budowlane lub usługi, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje udzielenie tego rodzaju zamówień w szczególności, gdy zajdzie konieczność i / lub potrzeba wykonania zakresów prac nieuwzględnionych aktualnie w ramach zakresu zamówienia podstawowego, a których wykonanie będzie możliwe poprzez powtórzenie podobnych robót budowlanych lub usług, co przewidziane w ramach zakresu zamówienia podstawowego – w szczególności w przypadku potrzeby / konieczności przebudowy / remontu ulic / dróg / ciągów komunikacyjnych sąsiadujących z inwestycją – przewidywane wykonanie prac w zakresie: 1) I Grupa – roboty drogowe wraz z zielenią drogową – roboty z zakresu budowy /przebudowy /remontu ulic i dróg oraz wykonaniem asortymentu robót związanych z pielęgnacją i realizacją zieleni drogowej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 2) II Grupa – roboty branżowe – budowa/ rozbudowa/ przebudowa sieci, przyłączy, instalacji: • sanitarnych, ciepłociągów, gazociągu– roboty z zakresu budowy, przebudowy, rozbudowy sieci i instalacji, usunięcia kolizji z instalacjami / sieciami (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • elektrycznych – w zakresie budowy i przebudowy oświetlenia ulicznego, budowy i przebudowy kablowych linii energetycznych, sygnalizacji świetlnych (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • telekomunikacyjnych – w zakresie budowy lub przebudowy infrastruktury telekomunikacyjnej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 3) III Grupa - roboty konstrukcyjne roboty z zakresu budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu inżynierskiego (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia). Zamówienie dofinansowane jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (Działanie 03.02 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT”; Projekt pt. „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”

Buyer: Gmina Swarzędz

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 45000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 143 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 22 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →