Hungary – Railway construction works – Debr.-Ny.egyháza vasút bizt.ber., távközlés, ETCS
Issued by Építési és Közlekedési Minisztérium · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 15 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- HUF 60,55,28,50,253
- Reference
- 599931-2026
- Location
- Hungary
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Debrecen (kiz) – Nyíregyháza (kiz) vasúti vonalszakasz biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 (Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszer) kiépítése vállalkozási szerződés keretében.
Lots Lot 1 — Debr.-Ny.egyháza vasút bizt.ber., távközlés, ETCS (estimated 60552850253.00): Debrecen (kiz) – Nyíregyháza (kiz) vasúti vonalszakasz biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 (Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszer) tervezése és kiépítése vállalkozási szerződés keretében, az alábbi főbb mennyiségi jellemzők szerint. 100 sz. vasútvonal kb. 47 km hosszú, egybefüggő Debrecen(kiz.) – Nyíregyháza(kiz.) kétvágányú (94 vkm), villamosított vonalszakasza. Nyertes Ajánlattevő feladata a biztosítóberendezés, távközlés és ETCS2 tervezése és kiépítése. A vonalszakaszon új, tolatóvágányutas, összesen 65 db váltót vezérlő, 75 Hz-es ütemezett állomási és vonali jelfeladást vezérlő elektronikus állomási biztosítóberendezéseket kell a nyertes Ajánlattevőnek megterveznie és kiviteleznie (létesítenie) 5 db állomáson. Császárszállás forgalmi kitérőnél a tolatóvágányutas funkciókat nem kell megvalósítani. A vonalszakaszon kb. 47 vonalkilométer hosszúságban egybefüggő ETCS2 vonatbefolyásolást kell kiépíteni az ETCS2 pályamenti rendszerre vonatkozó feltétfüzetnek és a hatályos specifikációknak megfelelően, az ETCS vonatbefolyásoló rendszerhez szükséges RBC berendezéssel együtt. ETCS2 vonatbefolyásolást és mellette Továbbá kb. 94 km vágányhosszon 75 Hz-es ütemezett jelfeladást kell kiépíteni és a biztosítóberendezéshez csatlakoztatni. Az ETCS 2 rendszert (RBC-t) csatlakoztatni kell az elektronikus állomási biztosítóberendezésekhez. Az állomásközökben önműködő emelt sebességű térközbiztosító berendezéseket és a vonalszakaszon található közút-vasút szintbeni keresztezéseket biztosító emelt sebességű sorompóberendezéseket kell létesíteni azzal, hogy a sorompók behatási pontjait úgy kell tervezni, hogy azok az ETCS2 feltételeit is kielégítsék. Nyertes ajánlattevő feladata a biztosítóberendezések elvi létesítési engedélyéhez, építési engedélyéhez, üzembe helyezéséhez és hatósági használatbavételéhez szükséges valamennyi feladat elvégzése, beleértve a szükséges tervek elkészítését, engedélyeztetését, jóváhagyatását és a szükséges dokumentáció összeállítását, az előírt tanúsítványok beszerzését (akár közvetve, Ajánlatkérő tanúsítóján keresztül) is. Az építési beruházás engedélyköteles. A részletes feladatleírást és követelményeket a műszaki dokumentáció tartalmazza. A jelen eljárásban beszerzésre kerülő építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül. A szerződés tárgya által indokolt esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozhat meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen hivatkozás csak kivételes esetekben engedhető meg, ha nem lehetséges a szerződés tárgyának a 321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (2) bekezdése szerinti kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni. Ajánlatkérő köteles a szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás megnevezése mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést szerepeltetni. Nem nyilvánítható érvénytelennek az ajánlat kizárólag azon az alapon, hogy az ajánlatban szereplő építési beruházások, termékek vagy szolgáltatások nem felelnek meg a műszaki leírásnak, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. [321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (3), (5) bekezdés].
Buyer: Építési és Közlekedési Minisztérium
Buyer country: HUN
Procedure: open
CPV code: 45234100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Építési és Közlekedési Minisztérium, going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 21 open Construction & Infrastructure tenders in Hungary. This one closes in 12 days.
More from this buyer
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Hungary – Construction work – Szeged,Széchenyi tér 11. műemlék épület felújítás· closes 25 Sept
- Hungary – Architectural, engineering and planning services – Műszaki ellenőri és tervezési feladatok· closes 1 Oct
- Hungary – Engineering design services – NyMJV TOP_PLUSZ-132_00014 Tervezési szolgáltatások· closes 19 Sept
- Hungary – Road-maintenance works – Keretmegállapodás útkarbantartás· closes 1 Oct
- Hungary – Engineering design services – NyMJV TOP_PLUSZ-132_00010 Tervezési szolgáltatások· closes 19 Sept
Documents
- TED-official-notice-599931-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- RBOSOL2026007: TENDER FOR PREMISES OF NEW VELAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026005: TENDER FOR PREMISES OF NEW BALE BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026006: TENDER FOR PREMISES OF NEW DAMANI NAGAR SOLAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →