Hungary – Parts of railway or tramway locomotives or rolling stock; railways traffic-control equipment – MTU Power Pack motor alkatrészek beszerzése
Issued by MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- HUF 39,76,94,506
- Reference
- 604283-2026
- Location
- Hungary
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- goods
Details
Adásvételi keretszerződés keretében vasúti vontató járművek MTU Power Pack motor alkatrészek beszerzése 1. rész: MTU I. 92 féle tétel: 5.558 db; 20 pár; 400 méter; 144 készlet; A szerződés keretösszege nettó 397.694.506 HUF 2. rész: MTU II. 89 féle tétel: 4.020 db; 178 pár; A szerződés keretösszege nettó 187.618.666 HUF 3. rész: MTU III. 42 féle tétel: 1.386 db; 26 pár db A szerződés keretösszege nettó 133.056.366HUF A megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek. A részleteket a II.2.4) (BT-24) pont tartalmazza.
Lots Lot 1 — MTU I. (estimated 397694506.00): A közbeszerzés tárgya: MTU I. A szerződés típusa: Adásvételi keretszerződés A szerződés keretösszege: nettó: 397.694.506,-Ft (92 féle különböző tételkódú – összesen 5.558 db; 20 pár; 400 méter; 144 készlet, tájékoztató mennyiségben MTU gyártmányú motor alkatrészek ) Ajánlatkérő eredményes eljárás esetén a megjelölt keretösszegre köt szerződést. Ajánlatkérő a keretösszegből nettó 198.847.253-Ft értékre vállal megrendelési kötelezettséget (a megrendelési kötelezettséggel érintett tervezett mennyiség: 2.779 db; 10 pár; 200 méter; 72 készlet;). A keretösszegből a megrendelési kötelezettséggel nem érintett rész értéke: nettó 198.847.253,-Ft (a megrendelési kötelezettséggel nem érintett tervezett mennyiség: 2.779 db; 10 pár; 200 méter; 72 készlet) amely értéket a becsült érték a Kbt. 16. § (1) bekezdésének megfelelően tartalmazza. A megrendelések leadásának szabályait a szerződéstervezet tartalmazza. A fentiekben megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek, tervezett mennyiségek (a szerződés időbeli hatálya alatt felmerülő, Ajánlatkérő javítási/karbantartási tevékenységének végzéséhez szükséges termékek pontos darabszámai nem prognosztizálhatók). A részleteket a Közbeszerzési Dokumentumok II. Fejezetében található Műszaki leírás tartalmazza. Lot 2 — MTU II. (estimated 187618666.00): A közbeszerzés tárgya: MTU II. A szerződés típusa: Adásvételi keretszerződés A szerződés keretösszege: nettó 187.618.666 HUF (89 féle különböző tételkódú – összesen 4.020 db; 178 pár tájékoztató mennyiségben MTU gyártmányú motor alkatrészek). Ajánlatkérő eredményes eljárás esetén a megjelölt keretösszegre köt szerződést. Ajánlatkérő a keretösszegből nettó 93.809.333 HUF értékre vállal megrendelési kötelezettséget (tervezetten 2.010 db; 89 pár termékre vetítve). A keretösszegből a megrendelési kötelezettséggel nem érintett rész értéke nettó 93.809.333 HUF (tervezetten 2.010 db; 89 pár termékre vetítve) amely értéket a becsült érték a Kbt. 16. § (1) bekezdésének megfelelően tartalmazza. A megrendelések leadásának szabályait a szerződéstervezet tartalmazza. A fentiekben megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek, tervezett mennyiségek (a szerződés időbeli hatálya alatt felmerülő, Ajánlatkérő javítási/karbantartási tevékenységének végzéséhez szükséges termékek pontos darabszámai nem prognosztizálhatók). A részleteket a Közbeszerzési Dokumentumok II. Fejezetében található Műszaki leírás tartalmazza. Lot 3 — MTU III. (estimated 133056366.00): A közbeszerzés tárgya: MTU III. A szerződés típusa: Adásvételi keretszerződés A szerződés keretösszege: 133.056.366 HUF (42 féle különböző tételkódú – összesen 1.386 db; 26 pár tájékoztató mennyiségben MTU gyártmányú motor alkatrészek ). Ajánlatkérő eredményes eljárás esetén a megjelölt keretösszegre köt szerződést. Ajánlatkérő a keretösszegből nettó 66.528.183 HUF értékre vállal megrendelési kötelezettséget (tervezetten 693 db; 13 pár termékre vetítve). A keretösszegből a megrendelési kötelezettséggel nem érintett rész értéke nettó 66.528.183 HUF (tervezetten 693 db; 13 pár termékre vetítve) amely értéket a becsült érték a Kbt. 16. § (1) bekezdésének megfelelően tartalmazza. A megrendelések leadásának szabályait a szerződéstervezet tartalmazza. A fentiekben megadott mennyiségek tájékoztató jellegűek, tervezett mennyiségek (a szerződés időbeli hatálya alatt felmerülő, Ajánlatkérő javítási/karbantartási tevékenységének végzéséhez szükséges termékek pontos darabszámai nem prognosztizálhatók). A részleteket a Közbeszerzési Dokumentumok II. Fejezetében található Műszaki leírás tartalmazza
Buyer: MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Buyer country: HUN
Procedure: open
CPV code: 34630000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság, going back to August 2026 — 3 of them still open. They buy mostly in Transport & Logistics, Energy & Power and Water & Environment. There are 11 open Transport & Logistics tenders in Hungary. This one closes in 10 days.
More from this buyer
Similar Transport & Logistics tenders
- Hungary – Non-piloted aircraft – Pilóta nélküli légijárművek beszerzése (migráció)· closes 2 Oct
- Hungary – Road-sweeping vehicles – 1 db 6m3-es seprő gépjármű beszerzése· closes 1 Oct
- Hungary – Ships – 1 db mérőhajó és szállító utánfutó beszerzése· closes 1 Oct
- Hungary – Vehicle-fleet management services – Gépjárműpark bérlete és flottaüzemeltetés (Démász)· closes 8 Sept
- Hungary – Refuse-collection vehicles – Tömörítőlapos hulladékgyűjtő gépjárművek besz.2026· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-604283-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- توريد صمامات لقطاع 6 وكيلو 3 والقطاعات20251231SAUDI IRRIGATION ORGANIZATION (S · Saudi Arabia
- Collection of vehicle parking contractHAUDD · Directorate of Urban Local Bodies Jammu · India
- BGP Storage ServicesBGP Offshore · Azerbaijan
- BGP Egypt Project PSV Service - Egypt Project – Node Vessel Service for Offshore ProjectsBGP Egypt Project PSV Service · Singapore
- CE/D/VPM/OTE NO.06/26-27-Hiring of Petrol/Diesel driven vehicle for EE/Civil/RO/VillupuramTNEB Limited · TANGEDCO · CE-Distribution-Villupuram - TANGEDCO · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →