Greece – Minibuses – Προμήθεια Λεωφορείων για τις ανάγκες των Δομών της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου
Issued by ΔΗΜΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 12 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,26,000
- Reference
- 608425-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- goods
Details
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια : • Ενός Λεωφορείου με δυνατότητα μεταφοράς ατόμων με κινητικά προβλήματα για τις ανάγκες των Δομών της της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου • Ενός λεωφορείου (9 θέσεων) μεταφοράς ατόμων για τις ανάγκες της Δομής Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.) Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: Α) Μικρό Λεωφορείο 22 +1+ θέσεων πλην οδηγού, εκτιμώμενης αξίας 126.000,00€ χωρίς Φ.Π.Α (156.240,00€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 30.240,00€) Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων με κινητικά προβλήματα για τις ανάγκες των Δομών της της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου. Β) Μικρό Λεωφορείο 9 θέσεων, εκτιμώμενης αξίας 53.234,00€ χωρίς Φ.Π.Α (66.010,16€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 12.776,16€). Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων για τις ανάγκες της Δομής Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.). Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 179.234,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 222.250,16€ / ΦΠΑ: 43.016,16€) Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 34114400-3. Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή για όλα τα τμήματα από τον κάθε προσφέροντα. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 18 μήνες από την υπογραφή της. Η σύμβαση θεωρείται ότι ολοκληρώθηκε στην περίπτωση που παραδόθηκε το σύνολο του συμβατικού αντικειμένου, πριν την συμπλήρωση του ανωτέρω χρονικού διαστήματος. Η σύμβαση τροποποιείται μόνο γραπτώς, κατόπιν συμφωνίας των δύο συμβαλλόμενων μερών με Απόφαση της Αναθέτουσας Αρχής και γνωμοδότησης του αρμόδιου οργάνου και υπό την προϋπόθεση ότι η τροποποίηση προβλέπεται από συμβατικό όρο. Τυχόν τροποποιήσεις δεν μπορούν να αφορούν το φυσικό ή το οικονομικό αντικείμενο της Διακήρυξης, το οποίο θα υλοποιηθεί όπως προδιαγράφεται. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι στην υπ αριθ.80/19-06-2025 Μελέτη της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Αγρινίου της παρούσας διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με κριτήριο την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής ανα είδος.
Lots Lot 1 — ΤΜΗΜΑ 1: Μικρό Λεωφορείο 22 +1+ θέσεων πλην οδηγού (estimated 126000): Μικρό Λεωφορείο 22 +1+ θέσεων πλην οδηγού, εκτιμώμενης αξίας 126.000,00€ χωρίς Φ.Π.Α (156.240,00€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 30.240,00€) Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων με κινητικά προβλήματα για τις ανάγκες των Δομών της της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου. Lot 2 — ΤΜΗΜΑ 2: Μικρό Λεωφορείο 9 θέσεων (estimated 53234): Μικρό Λεωφορείο 9 θέσεων, εκτιμώμενης αξίας 53.234,00€ χωρίς Φ.Π.Α (66.010,16€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 12.776,16€). Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων για τις ανάγκες της Δομής Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.).
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 34114400
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 20 open Transport & Logistics tenders in Greece. This one closes in 37 days.
Similar Transport & Logistics tenders
- Greece – Parts and accessories for vehicles and their engines – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ, ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΜΗΧ/ΤΩΝ ΕΡΓΟΥ· closes 24 Oct
- Greece – Tramway Passenger Coaches – Ανοικτος Διεθνης Ηλεκτρονικος Διαγωνισμος ΓΙΑ ΤΗΝ Αναβαθμιση Συρμων ΚΑΙ Εγκατασταση Κλιματιστικων ΣΕ Συρμους ΠΟΥ Εξυπηρετουν ΤΙΣ Γραμμες 2 & 3 ΤΟΥ Μετρο Αθηνας· closes 20 Oct
- Greece – Firefighting vehicles – Προμήθεια ενός (1) Πυροσβεστικού Σαρώθρου· closes 8 Oct
- Greece – Public road transport services – Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό· closes 8 Oct
- Greece – Specialist vehicles – Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-608425-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- Provision of General Repair Services for 44 MGR Deluxe Passenger Coaches and General Repair and Modernization of 33 Commuter CoachesTANZANIA RAILWAYS CORPORATION · Tanzania
- Supply of Building Material for construction of 20 council business kiosks at the main bus standSERENGETI DISTRICT COUNCIL · Tanzania
- Supply of Heavy Duty Excavator, Dump Truck and other Equipment for TransmissionTANZANIA ELECTRIC SUPPLY COMPANY LIMITED · Tanzania
- Supply of motor vehiclePASIANSI WILDLIFE TRAINING INSTITUTE · Tanzania
- Provision of Cleaning Service at Magufuli Bus Terminal in Ubungo Municipal CouncilUBUNGO MUNICIPAL COUNCIL · Tanzania
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →