FreeTender
Accepting bidstenderNorway

Etablering, drift og vedlikehold av døgnhvileplass langs E134/E18 Kongsberg-Asker

Issued by Statens vegvesen · via Doffin — Norwegian Public Procurement

Published
28 Aug 2026
Closes
20 Nov 2026, 11:00 UTC
Value
NOK 22,20,00,000
Reference
2026-113685
Location
Buskerud, Akershus, Norway

Details

Statens vegvesen har behov for ca. 100 oppstillingsplasser på strekningen E134 Kongsberg–Drammen og E18 Drammen–Asker. Det er estimert et behov på ca. 70 oppstillingsplasser på E18 Drammen–Asker og ca. 30 oppstillingsplasser på E134 Kongsberg–Drammen. Oppdragsgiver forbeholder seg retten til å justere fordelingen noe mellom strekningene innenfor totalen basert på tilbudt løsning og tilgjengelige arealer. Det kan være aktuelt å inngå kontrakt med flere leverandører og/eller dele anskaffelsen opp i ulike delkontrakter.

Hver enkelt døgnhvileplass skal minimum ha oppstillingsplasser til 15 vogntog og skal inneholde serviceanlegg med toalett, dusj og ladestasjoner. Ellers skal døgnhvileplassen oppfylle de skal-krav som er opplistet i punkt 3.2.

Oppdragsgiver foretrekker store døgnhvileplasser.

Døgnhvileplassen skal være klar til åpning senest 24 måneder etter at kontrakten er signert og kontrakten gjelder i 10 år fra åpningstidspunktet. Oppdragsgiver har opsjon på å forlenge avtalen med 1+1 år, slik at total mulig leieperiode blir 12 år. Ladeinfrastrukturen skal være ferdig utbygd og i drift I henhold til punkt 3.2 t.

Det vil bli avholdt elektronisk tilbudskonferanse på Teams den 21.092026 klokka 12:00. Påmelding til tilbudskonferansen gjøres ved å sende navn og e-postadresse via kommunikasjonskanalen (melding) i KGV innen 18.09.2026 klokka 12:00.

Buyer: Statens vegvesen

Place of performance: Buskerud, Akershus

Full notice and tender documents are on Doffin (Norwegian).

Context for bidders

Statens vegvesen has 15 open notices on FreeTender. This one closes in 82 days.

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →