Czechia – Miscellaneous general and special-purpose machinery – Energetické úspory společnosti STYROL a.s. – dodávka lisovacího stroje na tvarování polystyrenu
Issued by STYROL a.s. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- CZK 90,00,000
- Reference
- 610668-2026
- Location
- Czechia
- Sector
- Manufacturing & Supply
- Type
- goods
Details
Předmětem veřejné zakázky je dodávka lisovacího stroje na tvarování polystyrenu. Základní podmínky Zadavatele pro předmět Dodávky: a) dodržení maximální možné půdorysné velikosti dodávky včetně příslušenství (viz odst. 4.2.2. písm. a) – c)): viz Příloha č. 1 ZD-TČ b) výlučně elektrický pohon lisů c) využitelná lisovací plocha: 670 x 1070 mm d) využitelná celková hloubka parní komory: min. 310 mm e) časová délka trvání jednoho výrobního cyklu: max. 50 s f) spotřeba páry pro realizaci výrobních cyklů po dobu 1 hod.: max. 230 kg/hod. g) celkový elektrický příkon dodávky: max. 10 kW/400 V h) celková hmotnost dodávky: max. 6,5 t i) požadavky na vybavení • izolované parní komory (pevná + pohyblivá), • systém rychlé výměny nástroje, • vodící systém s automatickým mazáním, • integrovaný jeřáb pro výměny nástroje, • elektronická regulace médií, • lineární vedení parní komory, • separátní vakuová potrubí pro pevnou a pohyblivou parní komoru, • uživatelské prostředí obsluhy stroje v českém jazyce. Podmínky uvedené v písm. f) jsou předmětem hodnocení nabídky účastníka zadávacího řízení. Podrobně jsou podmínky hodnocení uvedeny v čl. 11.1. - 11.3. ZD-TČ. Součástí předmětu zakázky je dále: a) parní akumulátor pro tvarovkové automaty FTA, kapacita min. 10.000 l, b) parní akumulátor pro blokovou formu, kapacita min. 15.000 l, c) nádrž pro předehřívání napájecí vody pro parní kotel, kapacita min. 2.000 l. Předmětem zakázky je rovněž zajištění záručního servisu a garance pozáručního servisu. Minimální délku garance pozáručního servisu Zadavatel stanovuje na dobu 36 měsíců po ukončení délky trvání záručního servisu. Servisní podporu je vybraný dodavatel povinen zajistit v českém jazyce. Předmětem zakázky je dále doložení dokumentů, kterými vybraný dodavatel prokáže, že jím dodané technologické zařízení a související způsob jeho provozování jsou v souladu s podmínkami plnění DNSH a klimatického dopadu, viz čl. 12.3.ZD-TČ. Podrobně viz Příloha č. 2 – Obchodní podmínky.
Lots Lot 1 — Energetické úspory společnosti STYROL a.s. – dodávka lisovacího stroje na tvarování polystyrenu (estimated 9000000): Předmětem veřejné zakázky je dodávka lisovacího stroje na tvarování polystyrenu. Základní podmínky Zadavatele pro předmět Dodávky: a) dodržení maximální možné půdorysné velikosti dodávky včetně příslušenství (viz odst. 4.2.2. písm. a) – c)): viz Příloha č. 1 ZD-TČ b) výlučně elektrický pohon lisů c) využitelná lisovací plocha: 670 x 1070 mm d) využitelná celková hloubka parní komory: min. 310 mm e) časová délka trvání jednoho výrobního cyklu: max. 50 s f) spotřeba páry pro realizaci výrobních cyklů po dobu 1 hod.: max. 230 kg/hod. g) celkový elektrický příkon dodávky: max. 10 kW/400 V h) celková hmotnost dodávky: max. 6,5 t i) požadavky na vybavení • izolované parní komory (pevná + pohyblivá), • systém rychlé výměny nástroje, • vodící systém s automatickým mazáním, • integrovaný jeřáb pro výměny nástroje, • elektronická regulace médií, • lineární vedení parní komory, • separátní vakuová potrubí pro pevnou a pohyblivou parní komoru, • uživatelské prostředí obsluhy stroje v českém jazyce. Podmínky uvedené v písm. f) jsou předmětem hodnocení nabídky účastníka zadávacího řízení. Podrobně jsou podmínky hodnocení uvedeny v čl. 11.1. - 11.3. ZD-TČ. Součástí předmětu zakázky je dále: a) parní akumulátor pro tvarovkové automaty FTA, kapacita min. 10.000 l, b) parní akumulátor pro blokovou formu, kapacita min. 15.000 l, c) nádrž pro předehřívání napájecí vody pro parní kotel, kapacita min. 2.000 l. Předmětem zakázky je rovněž zajištění záručního servisu a garance pozáručního servisu. Minimální délku garance pozáručního servisu Zadavatel stanovuje na dobu 36 měsíců po ukončení délky trvání záručního servisu. Servisní podporu je vybraný dodavatel povinen zajistit v českém jazyce. Předmětem zakázky je dále doložení dokumentů, kterými vybraný dodavatel prokáže, že jím dodané technologické zařízení a související způsob jeho provozování jsou v souladu s podmínkami plnění DNSH a klimatického dopadu, viz čl. 12.3.ZD-TČ. Podrobně viz Příloha č. 2 – Obchodní podmínky.
Buyer: STYROL a.s.
Buyer country: CZE
Procedure: open
CPV code: 42900000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 60 open Manufacturing & Supply tenders in Czechia. This one closes in 30 days.
Similar Manufacturing & Supply tenders
- Czechia – Kitchen equipment, household and domestic items and catering supplies – Vybavení stravovacího provozu· closes 10 Sept
- Czechia – Analysers – Digitální analyzátor morfologických parametrů· closes 6 Oct
- Czechia – Lifting and handling equipment – Dodávka manipulační techniky· closes 8 Sept
- Czechia – Metal-working machining centre – “Nová huť – Purchase and implementation of two automated cold steel billet cutting lines using sawing technology”· closes 16 Sept
- Czechia – Analysis apparatus – Kompenzační kalorimetr· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-610668-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this manufacturing & supply opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Manufacturing & Supply tenders
- Restoration of rain damages of various LWSS Chaila Katal and LWSS Kot Kanshi Patta Section Mamligh Tehsil Kandaghat Distt. Solan HP.HP Irrigation and Public Health · Nahan Circle,Irrigation and Public Health,HP · Solan,Irrigation and Public Health,HP · India
- Rajkiy Vidyalay Chandupura me furniture vah pankhe kiriye ka karya ChandupuraPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-BHARATPUR · BDO-PAHADI · India
- Croatia – Furniture – Nabava opreme za Regionalni centar kompetentnostiTehnička škola Sisak · Croatia
- Germany – Construction works for power plants and heating plants – Haus 164, DKFZ Neubau, 2.BA, Los 3210a - Baugrube + VerbauDeutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ Standort Dresden) · Germany
- Czechia – Analysers – Digitální analyzátor morfologických parametrůVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava · Czechia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →