Bulgaria – Software-related services – „Осигуряване на ваучери за храна за работниците и служителите на „Напоителни системи” ЕАД“
Issued by НАПОИТЕЛНИ СИСТЕМИ ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 16 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 38,00,000
- Reference
- 601869-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Номиналната стойност на ваучер за храна на един служител е 102,26 евро месечно. Общ брой работници и служители в дружеството към месец март 2026 г. – 1 428 човека. Служителите по договор за управление и контрол, които ще получават ваучери за храна – 15 човека. Предвижда се и ежегодно назначаване на сезонни работници – около 250 човека за период от 4 месеца. Броят работници и служители и месечната стойност на ваучер могат да бъдат променяни по заявка на възложителя. „Ваучери за храна на електронен носител“ се доставят и администрират в съответствие с нормативните изискванията, определени със Закона за корпоративното подоходно облагане - чл. 209а и Наредба № 7 от 9 юли 2003 г. за условията и реда за издаване и отнемане на разрешение за извършване на дейност като оператор на ваучери за храна на хартиен и електронен носител, за издаване на ваучери за храна на електронен носител, характеристиките на издаваните ваучери за храна на електронен носител и осъществяване дейност като оператор, като „Ваучери за храна на електронен носител“ са платежни инструменти, които могат да бъдат използвани само по ограничен начин и следва да отговарят на условията по чл. 2, ал. 1, т. 11, буква "в" от Закона за платежните услуги и платежните системи. Ваучерът на електронен носител следва да съдържа всички реквизити по чл. 33, ал. 1 от Наредба № 7 за извършване на дейност като оператор на ваучери за храна от 09.07.2003 г.
Lots Lot 1 — „Осигуряване на ваучери за храна за работниците и служителите на „Напоителни системи” ЕАД“ (estimated 3800000.00): Предметът на обществената поръчка e по Наредба № 7 от 9 юли 2003 г. за условията и реда за издаване и отнемане на разрешение за извършване на дейност като оператор на ваучери за храна на хартиен и електронен носител, за издаване на ваучери за храна на електронен носител, характеристиките на издаваните ваучери за храна на електронен носител и осъществяване дейност като оператор, издадена от Министъра на труда и социалната политика и Министъра на финанситe (загл. доп. - дв, бр. 99 от 2023 г., в сила от 01.01.2024 г.), наричана за краткост Наредба № 7 от 9 юли 2003 г. и включава осигуряване на електронни ваучери за храна на работниците, служителите, сезонни работници, както и на лица, с които дружеството има сключени договори за управление и контрол в „Напоителни системи“ ЕАД. Номиналната стойност на ваучер за храна на един служител е 102,26 евро месечно. Общ брой работници и служители в дружеството към месец март 2026 г. – 1 428 човека. Служителите по договор за управление и контрол, които ще получават ваучери за храна – 15 човека. Предвижда се и ежегодно назначаване на сезонни работници – около 250 човека за период от 4 месеца. Всяко ежемесечно зареждане трябва да е със срок на валидност 12 (дванадесет) месеца, като при намаляване на наличния баланс по ваучерите, следва да се използват първо тези ваучери с най-кратък срок на валидност. Изпълнителят следва да декларира възможността да гарантира горепосочената валидност на зарежданията, чрез получените от Министерство на финансите индивидуални квоти. Издадените и доставени от изпълнителя електронни носители (пластики) следва да имат срок на валидност най-малко 3 (три) години (36 месеца). В заявката се посочват конкретните персонални карти, подлежащи на зареждане и общата номинална стойност на ваучерите. Изпълнителят изпълнява заявката в предложения от него срок, считано от получаване на плащане на номиналната стойност на ваучерите и дължимото му възнаграждение, срещу проформа фактура. Ваучерите за храна на електронен носител трябва да могат да се ползват в ресторанти, заведения за бързо обслужване и обекти за търговия с храни, включително магазини за хранителни стоки, супермаркети, хипермаркети и други, осъществяващи дейност в съответствие с изискванията на Закона за храните, само в рамките на срока им на валидност. Участниците в настоящата процедура трябва да предоставят на възложителя списък с търговските обекти, с които имат сключени договори, съгласно изискванията на чл. 39, ал. 6 от Наредба № 7/ 09.07.2003 г. за условията и реда за издаване и отнемане на разрешение за извършване на дейност като оператор на ваучери за храна на хартиен и електронен носител, за издаване на ваучери за храна на електронен носител, характеристиките на издаваните ваучери за храна на електронен носител и осъществяване дейност като оператор и/или търговски обекти, в които би могъл да осигури ползване на ваучерите при изпълнение на поръчката. Всеки списък трябва да включва действащи договори с доставчици, с посочени наименование, вид на търговските обекти, ЕИК на търговеца и точен адрес на местонахождението им, както и дата на сключване на договор и срока на действие на подписания между съответния участник (оператор) и доставчика влязъл в сила валиден договор. Участниците трябва да имат сключени и действащи договори с минимум три „национално представени търговски вериги“, приемащи издаваните от него ваучери за храна на електронен носител. Участниците задължително следва да имат сключени договори с минимум 12 търговски обекта във всеки един от следните градове – гр. София, гр. Перник, гр. Ботевград, гр. Дупница, гр. Гоце Делчев, гр. Благоевград, гр. Сандански, гр. Петрич, гр. Пазарджик, гр. Пловдив, гр. Хасково, гр. Кърджали, гр. Бургас, гр. Сливен, гр. Ямбол, гр. Стара Загора, гр. Варна, гр. Шумен, гр. Русе, гр. Търговище, гр. Видин, гр. Враца, гр. Монтана, гр. Плевен, гр. Велико Търново. „Национално представена търговска верига“ е търговско дружество или група от свързани лица, което/която извършва търговска дейност чрез мрежа от търговски обекти под единна търговска марка или общо търговско наименование, разположени в най-малко три административни области на територията на Република България, като общият брой на функциониращите търговски обекти на територията на страната е не по-малко от 10. Участниците трябва да притежават валиден сертификат за внедрена система за управление на сигурността на информацията или еквивалентни мерки по стандарт ISO 27001:2022 или еквивалент, с обхват сходен с предмета на настоящата поръчка. Под „обхват сходен с предмета на поръчката“ следва да се разбира управление на сигурността на информацията при осигуряване/предоставяне на електронни ваучери или еквивалентни ваучери за храна за работници и служители по Наредба № 7 от 9 юли 2003 г. или по еквивалентна нормативна уредба. Под „еквивалент“ по стандарт ISO 27001:2022 следва да се разбира удостоверение или сертификат със сходен обхват и изисквания като на посочените версии или стандарт от по-нова версия (година).
Buyer: НАПОИТЕЛНИ СИСТЕМИ ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 72260000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 20 open IT & Telecom tenders in Bulgaria. This one closes in 13 days.
Similar IT & Telecom tenders
- Bulgaria – Computer equipment and supplies – Доставка и гаранционен сервиз на компютърна и периферна техника за нуждите на ИМЕХ-БАН и изпълняването от него проекти по три обособени позиции· closes 5 Oct
- Bulgaria – Luncheon vouchers – „Доставка и администриране на електронни ваучери за храна за работниците, служителите и лица, с които са сключени договори за управление и контрол на предприятието ДП “Български спортен тотализатор“· closes 1 Oct
- Bulgaria – IT software package – „Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции· closes 3 Oct
- Bulgaria – Electronic bulletin boards – „Обезпечаване на сигнализацията за обособяване на нискоемисионни зони на територията наСтолична община, чрез доставка, монтаж, сервизно обслужване и гаранционно поддържане наелектронни информационни табла и знаци с променливо съдържание, както и извършване навсички съпътстващи пускането им в експлоатация строително-монтажни и ремонтни работи“· closes 30 Sept
- Bulgaria – IT services: consulting, software development, Internet and support – „Абонаментно поддържане в непрекъсната готовност на софтуерните модули, инсталирани на устройства, находящи се в сгради на Министерски съвет и Комплекс "Бояна" - Ънриъл Софт: Лиценз Рецепция, Лиценз Склад, Лиценз Тъч Сейл Маркиране“· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-601869-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Providing and fixing water storage tankBhutan Telecom Ltd · Bhutan
- PROCUREMENT OF 100 LICENSES OF AUTODESK ATC (AUTHORISED TRAINING CENTRE) PROGRAM OR EQUIVALENT FOR THE SCHOOL OF ARCHITECTURE AND THE BUILT ENVIRONMENT [ABE]Singapore Polytechnic · Singapore
- Pei Tong Primary School - 55 Units of Tablet DevicesMinistry of Education - Schools · Singapore
- CDE ESV_Replacement of Computer Room Air Conditioning (CRAC) Units and Variable Refrigerant Flow (VRF) Systems at ITE Headquarters & College Central and ITE College EastInstitute of Technical Education · Singapore
- Provision of AI Modernisation and Engineering Services - GVT(T)26021 (260903-00003)Government Technology Agency (GovTech) · Singapore
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →