Bulgaria – Pharmaceutical products – Доставка на лекарствени продукти, заплащани от НЗОК по реда на чл. 7 от НАРЕДБА № 2 от 27 март 2019 г. - Cerliponase alfa и Vosoritide
Issued by Специализирана болница за активно лечение по детски болести – проф.Иван Митев ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 13,32,906.6
- Reference
- 594334-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
Доставка на лекарствени продукти, заплащани от НЗОК по реда на чл. 7 от НАРЕДБА № 2 от 27 март 2019 г. по обособени позиции: ОП 1: Доставка на лекарствен продукт Cerliponase alfa ОП 2: Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.4 mg ОП 3: Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.56 mg ОП 4: Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 1.2 mg Източник на финансиране: За доставките на лекарствените продукти Възложителят ще използва средства от НЗОК, съгласно Заповед за одобряване заплащането на услуги по чл. 7 от НАРЕДБА № 2 от 27 март 2019 г. за медицинските и други услуги по чл. 82, ал. 1а и 3 от Закона за здравето и за реда и условията за тяхното одобряване, ползване и заплащане, издадена за конкретен пациент. Офертите се отварят, оценяват и разглеждат по реда на чл. 104, ал. 2 от ЗОП чрез Електронната платформа, като оценката на техническите и ценовите предложения на участниците се извършва преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор.
Lots Lot 1 — Доставка на лекарствен продукт Cerliponase alfa (estimated 1332906.60): Доставка на лекарствен продукт Cerliponase alfa Международно непатентно наименование INN Cerliponase alfa Анатомо-терапевтичен код /АТС-код/ A16AB17 Лекарствена форма Solution for infusion Количество активно вещество 150 mg of cerliponase alfa in 5 ml of solution; 2 vials + 1 vial (Soution 5 ml (30 mg/ml) + Flushing solution 5 ml) Единична мярка комплект: 2 vials + 1 vial (Solution 5 ml (30 mg/ml) + Flushing solution 5ml) Прогнозно кличество за единица мярка: 60 Lot 2 — Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.4 mg (estimated 997976.00): Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.4 mg Международно непатентно наименование INN Vosoritide Анатомо-терапевтичен код /АТС-код/ M05BX07 Лекарствена форма Powder and solvent for solution for injection Количество активно вещество 0.4 mg powder and solvent for solution for injection,corresponding to a concentration of 0.8 mg/mL Единична мярка комплект: 1 флакон + предварително напълнена спринцовка + игла + спринцовка за приложение Прогнозно кличество за единица мярка 1400 Lot 3 — Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.56 (estimated 3492916.00): Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 0.56 Международно непатентно наименование INN Vosoritide Анатомо-терапевтичен код /АТС-код/ M05BX07 Лекарствена форма Powder and solvent for solution for injection Количество активно вещество 0.56 mg powder and solvent for solution for injection,corresponding to a concentration of 0.8 mg/mL Единична мярка комплект: 1 флакон + предварително напълнена спринцовка + игла + спринцовка за приложение Прогнозно кличество за единица мярка 4900 Lot 4 — Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 1.2 mg (estimated 1390038.00): Доставка на лекарствен продукт Vosoritide 1.2 mg Международно непатентно наименование INN Vosoritide Анатомо-терапевтичен код /АТС-код/ M05BX07 Лекарствена форма Powder and solvent for solution for injection Количество активно вещество 1.2 mg powder and solvent for solution for injection,corresponding to a concentration of 2 mg/mL Единична мярка комплект: 1 флакон + предварително напълнена спринцовка + игла + спринцовка за приложение Прогнозно кличество за единица мярка 1950
Buyer: Специализирана болница за активно лечение по детски болести – проф.Иван Митев ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 33600000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 12 open Healthcare & Pharma tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Bulgaria – Medical equipments – Доставка на козметични и медицински апарати за нуждите на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна, по обособени позиции· closes 15 Sept
- Bulgaria – Medical consumables – ДОСТАВКА НА РЕАКТИВИ, ХИМИКАЛИ, КИТОВЕ, ТЕСТОВЕ И КОНСУМАТИВИ ЗА НУЖДИТЕ НА СТРУКТУРНИТЕ ЗВЕНА ПРИ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ГР. СТАРА ЗАГОРА· closes 29 Sept
- Bulgaria – Medical consumables – Доставка на медицински изделия за неврохирургична оперативна дейност и хирургична оперативна дейност на „МБАЛ-Добрич” АД· closes 2 Oct
- Bulgaria – Medical equipments – Доставка на медицинска апаратура за нуждите на „МБАЛ – Хасково“АД, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FF· closes 29 Sept
- Bulgaria – Angiography devices – „Доставка на високоспециализирана ангиографска система“· closes 25 Sept
Documents
- TED-official-notice-594334-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Feasibility Study for Local Production of Ready-to-Use Therapeutic Food (RUTF) and Supplementary Food (RUSF) in AfghanistanUNICEF · Afghanistan
- Supply, Installation, Testing and Commissioning of Solar PV Systems at KHC Facilities (Saudi Maternity Hospital, Blood Bank and Training Room), Kassala State…UNOPS · Sudan
- Laboratory Supplies for Q1IOM · Philippines
- France – Pharmaceutical products – FOURNITURE DE PRODUITS RADIO-PHARMACEUTIQUES POUR LE CHU DE NIMESCentre Hospitalier Universitaire de Nîmes · France
- Poland – Ultrasonic unit – Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →