Bulgaria – Medical equipments – Доставка на медицинска апаратура за нуждите на „МБАЛ – Хасково“АД, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FF
Issued by МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ - ХАСКОВО АД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 8,87,580
- Reference
- 594923-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
Доставка на медицинска апаратура за нуждите на „МБАЛ – Хасково“АД, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“ по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г Процедурата включва две обособени позици: Обособена позиция № 1 – „Доставка на компютърен томограф със 128 срезова реконструкция за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“ по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“ . Обособена позиция № 2 – „Доставка на 2 броя ехографи за периферна съдова диагностика и за диагностика на сърдечно - съдови заболявания за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“ по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“ . Предметът на обществената поръчка е с обхват следните дейности: доставка, монтаж, инсталация и предварителни изпитвания (приложими за обособена позиция № 1 и обособена позиция № 2); изработка на инвестиционен проект за адаптиране на помещението за инсталиране на апарата по част Технологична, Електротехнологична, Лъчезащита и ОВК (приложими за обособена позиция № 1); демонтаж на наличната стара апаратура и извеждането й от помещението на лечебното заведение на място указано от Възложителя (приложимо за обособена позиция № 1); съдействие при подготовка на документи за получаване на разрешение за монтаж от Агенция за ядрено регулиране – АЯР (приложимо за обособена позиция № 1); съдействие при изготвяне на пълна документация за лицензиране на апаратурата, която възложителя подава пред АЯР (приложимо за обособена позиция № 1); гаранционно обслужване, включващо отстраняване на гаранционни дефекти и сервизно обслужване - текуща поддръжка, профилактики, смяна на модули и ремонти на апаратурата (приложими за обособена позиция № 1 и обособена позиция № 2); обучение на персонала (приложими за обособена позиция № 1 и обособена позиция № 2).
Lots Lot 1 — Доставка на компютърен томограф със 128 срезова реконструкция за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16... (estimated 887580.00): Доставка на компютърен томограф със 128 срезова реконструкция за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“ по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“ Предметът на обществената поръчка е с обхват следните дейности: доставка, монтаж, инсталация и предварителни изпитвания; изработка на инвестиционен проект за адаптиране на помещението за инсталиране на апарата по част Технологична, Електротехнологична, Лъчезащита и ОВК; демонтаж на наличната стара апаратура и извеждането й от помещението на лечебното заведение на място указано от Възложителя; съдействие при подготовка на документи за получаване на разрешение за монтаж от Агенция за ядрено регулиране – АЯР ; съдействие при изготвяне на пълна документация за лицензиране на апаратурата, която възложителя подава пред АЯР ; гаранционно обслужване, включващо отстраняване на гаранционни дефекти и сервизно обслужване - текуща поддръжка, профилактики, смяна на модули и ремонти на апаратурата ; обучение на персонала за работа с апаратурата. Lot 2 — Доставка на 2 броя ехографи за периферна съдова диагностика и за диагностика на сърдечно - съдови заболявания за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно ... (estimated 108905.17): Доставка на 2 броя ехографи за периферна съдова диагностика и за диагностика на сърдечно - съдови заболявания за нуждите на „МБАЛ - Хасково“ АД“, в изпълнение на проект „Преодоляване на неравенствата в ЮЦР в периферни общини по направление Хасково-Харманли-Свиленград за преход към въглеродно неутрални, климатично устойчиви и социално-приобщаващи градове“, финансиран по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“ по Приоритет 2 „Интегрирано териториално развитие на регионите“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.“ Предметът на обществената поръчка е с обхват следните дейности: доставка, монтаж, инсталация и предварителни изпитвания); гаранционно обслужване, включващо отстраняване на гаранционни дефекти и сервизно обслужване - текуща поддръжка, профилактики, смяна на модули и ремонти на апаратурата; обучение на персонала за работа с апаратурата.
Buyer: МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ - ХАСКОВО АД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 33100000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 12 open Healthcare & Pharma tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Bulgaria – Pharmaceutical products – Доставка на лекарствени продукти, заплащани от НЗОК по реда на чл. 7 от НАРЕДБА № 2 от 27 март 2019 г. - Cerliponase alfa и Vosoritide· closes 29 Sept
- Bulgaria – Medical equipments – Доставка на козметични и медицински апарати за нуждите на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна, по обособени позиции· closes 15 Sept
- Bulgaria – Medical consumables – Доставка на медицински изделия за неврохирургична оперативна дейност и хирургична оперативна дейност на „МБАЛ-Добрич” АД· closes 2 Oct
- Bulgaria – Medical consumables – ДОСТАВКА НА РЕАКТИВИ, ХИМИКАЛИ, КИТОВЕ, ТЕСТОВЕ И КОНСУМАТИВИ ЗА НУЖДИТЕ НА СТРУКТУРНИТЕ ЗВЕНА ПРИ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ГР. СТАРА ЗАГОРА· closes 29 Sept
- Bulgaria – Dental and subspecialty instruments and devices – Доставка на протетични и отпечатъчни материали и консумативи за протетика и зъботехника за нуждите на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов" – Варна· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-594923-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Health Sector Rehabilitation and Upgrading of Tandalti HospitalIOM · Sudan
- Health Sector Rehabilitation and Upgrading of Sennar Pediatric HospitalIOM · Sudan
- Health Sector Rehabilitation and Upgrading of El-Jabalain HospitalIOM · Sudan
- Health Sector Rehabilitation and Upgrading of Rabak Teaching HospitalIOM · Sudan
- Rehabilitation and Upgrading of Berber Teaching HospitalIOM · Sudan
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →