Bulgaria – Motor vehicles – „Доставка чрез закупуване на нови неупотребявани моторни превозни средства за нуждите на БНР по обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка на автомобил категория М1, Клас AС комби (4+1 места) - 1 брой“; Обособена позиция № 2: „Доставка на лек автомобил категория М1, Клас АB хечбек (4+1 места) - 4 броя“
Issued by БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 29 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 28,113.56
- Reference
- 596564-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Transport & Logistics
- Type
- goods
Details
Предметът на обществената поръчка е за доставка чрез закупуване на нови неупотребявани моторни превозни средства за нуждите на БНР по обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка на автомобил категория М1, Клас AС комби (4+1 места) - 1 брой“; Обособена позиция № 2: „Доставка на лек автомобил категория М1, Клас АB хечбек (4+1 места) - 4 броя“. Всички разходи по изпълнение на пълния обем на поръчката са за сметка на Изпълнителя. Определеният изпълнител следва да осигури за своя сметка всички транспортни разходи до мястото посочено за доставка, разходите за придобиване, съответно прехвърляне на правото на собственост върху автомобилите на Възложителя, за заплащане на продуктова такса (екотакса), всички разходи за извършване на гаранционна поддръжка в срока на гаранцията (за труд, резервни части и консумативи), разходите за гаранционно (сервизно) обслужване на автомобилите по време на гаранционния срок, както и разходите за отстраняване от Изпълнителя на всички технически неизправности и повреди, възникнали не по вина на Възложителя и покрити от гаранционните условия и гаранционната отговорност на Изпълнителя, както и разходите, свързани с регистрация на автомобилите в КАТ. Срокът за доставка е по предложение на участника, посочен в календарни дни (в цяло число), считано от датата на сключване на договора. Максималният срок за доставка по всяка обособена позиция е: до 180 (сто и осемдесет) календарни дни, считано от датата на сключване на договора до предаването и приемането на МПС-та. Изпълнителят се задължава да регистрира автомобилите в КАТ, в срок до 14 (четиринадесет) календарни дни, считано от приемането и предаването на моторните превозни средства без забележки. Подробна информация за изпълнението на поръчката се съдържа в Раздел II. "Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчката" от документацията за участие.
Lots Lot 1 — Обособена позиция № 1: „Доставка на автомобил категория М1, Клас AС комби (4+1 места)“ - 1 брой“ (estimated 28113.56): Предметът на поръчката по обособена позиция № 1 включва доставка на автомобил категория М1, Клас AС комби (4+1 места)“ - 1 брой. Определеният изпълнител следва да осигури за своя сметка всички транспортни разходи до мястото посочено за доставка, разходите за придобиване, съответно прехвърляне на правото на собственост върху автомобила на Възложителя, за доставка на автомобила, за транспортиране на автомобила до мястото за доставка, за заплащане на продуктова такса (екотакса), всички разходи за извършване на гаранционна поддръжка в срока на гаранцията (за труд, резервни части и консумативи), разходите за гаранционно (сервизно) обслужване на автомобилите по време на гаранционния срок, както и разходите за отстраняване от Изпълнителя на всички технически неизправности и повреди, възникнали не по вина на Възложителя и покрити от гаранционните условия и гаранционната отговорност на Изпълнителя, както и разходите, свързани с регистрация на автомобилите в КАТ. Срокът за доставка е по предложение на участника, посочен в календарни дни (в цяло число), считано от датата на сключване на договора. Максималният срок за доставка по всяка обособена позиция е: до 180 (сто и осемдесет) календарни дни, считано от датата на сключване на договора до предаването и приемането на МПС-та. Изпълнителят се задължава да регистрира автомобилите в КАТ, в срок до 14 (четиринадесет) календарни дни, считано от приемането и предаването на моторните превозни средства без забележки. Гаранционният срок на автомобилите да не е по-кратък от 5 (пет) години или минимум 150 000 (сто и петдесет хиляди) километра изминат пробег, което от двете събития настъпи първо, считано от датата на приемане на доставка съгласно изискванията на договора. Гаранционният срок на антикорозионното покритие да е не по-малко от 5 години. Подробна информация за описанието, характеристиките и изискванията към изпълнението на поръчката се съдържа в Раздел II. "Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчката" от документацията за участие. Lot 2 — Обособена позиция № 2: „Доставка на лек автомобил категория М1, Клас АB хечбек (4+1 места) - 4 броя“ (estimated 115580.00): Предметът на поръчката по обособена позиция № 2 включва доставка на лек автомобил категория М1, Клас АB хечбек (4+1 места) - 4 броя (електрически автомобила), отговарящи на Наредба № Н-21 от 19.12.2023 г. за изискванията към чистите превозни средства. Всички разходи по изпълнение на пълния обем на поръчката са за сметка на Изпълнителя. Определеният изпълнител следва да осигури за своя сметка всички транспортни разходи до мястото посочено за доставка, разходите за придобиване, съответно прехвърляне на правото на собственост върху автомобилите на Възложителя, за доставка на автомобилите, за транспортиране на автомобилите до мястото за доставка, за заплащане на продуктова такса (екотакса), всички разходи за извършване на гаранционна поддръжка в срока на гаранцията (за труд, резервни части и консумативи), разходите за гаранционно (сервизно) обслужване на автомобилите по време на гаранционния срок, както и разходите за отстраняване от Изпълнителя на всички технически неизправности и повреди, възникнали не по вина на Възложителя и покрити от гаранционните условия и гаранционната отговорност на Изпълнителя, както и разходите, свързани с регистрация на автомобилите в КАТ. Срокът за доставка е по предложение на участника, посочен в календарни дни (в цяло число), считано от датата на сключване на договора. Максималният срок за доставка по всяка обособена позиция е: до 180 (сто и осемдесет) календарни дни, считано от датата на сключване на договора до предаването и приемането на МПС-та. Изпълнителят се задължава да регистрира автомобилите в КАТ, в срок до 14 (четиринадесет) календарни дни, считано от приемането и предаването на моторните превозни средства без забележки. Гаранционният срок на автомобилите да не е по-кратък от 5 (пет) години или минимум 150 000 (сто и петдесет хиляди) километра изминат пробег, което от двете събития настъпи първо, считано от датата на приемане на доставка съгласно изискванията на договора. Гаранционният срок на батерията на предложените от участника автомобили по обособена позиция № 2 следва да е минимум 8 (осем) години или минимум 160 000 (сто и шестдесет хиляди) км. пробег за батерията, което от двете събития настъпи първо, считано от датата на приемане на доставка съгласно изискванията на договора. Гаранционният срок на антикорозионното покритие да е не по-малко от 5 години. Описанието, характеристиките и изискванията за изпълнението на поръчката се съдържа в Раздел II. "Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчката" от документацията за участие.
Buyer: БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 34100000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 8 open Transport & Logistics tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Transport & Logistics tenders
- Bulgaria – Passenger cars – Предоставяне на 12 /дванадесет/ броя автомобили за временно възмездно ползване за нуждите на Столичен инспекторат към Столична община по две обособени позиции· closes 29 Sept
- Bulgaria – Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment – Техническо обслужване на МПС включващо: Основен и текущ ремонт и профилактика на МПС, собственост на ТП „ДГС Малко Търново“ и доставка на резервни части и аксесоари по заявка на Възложителя за срок от 24 месеца· closes 1 Oct
- Bulgaria – Refuse-collection vehicles – ДОСТАВКА НА СМЕТОСЪБИРАЩИ КАМИОНИ С НАДСТРОЙКИ ПО ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ· closes 29 Sept
- Bulgaria – Parts and accessories for vehicles and their engines – ДОСТАВКA И МОНТАЖ НА СТЪКЛА ЗА АВТОБУСИ „Соларис Урбино 12“ и СОР НБ 18 и тролейбуси „Шкода-Соларис“ 26TR и „Соларис Троллино“· closes 9 Sept
- Bulgaria – Parts and accessories for vehicles and their engines – „Доставка на резервни части и консумативи за двигатели и газова система на автобуси MAN Lion's City G CNG“· closes 25 Sept
Documents
- TED-official-notice-596564-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this transport & logistics opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Transport & Logistics tenders
- Sweden – Refuse-collection vehicles – Tvåfacks komprimatorbil till Rambos verksamhetRAMBO AB · Sweden
- France – Provision of services to the community – Aménagements intérieurs, extérieurs et signalisations pour les véhicules du département de l'HéraultConseil départemental de l'Hérault · France
- Malta – Street-lighting equipment – TENDER FOR THE INSTALLATION OF LOW POLLUTION AND ENERGY EFFICIENT LUMINAIRES (ON BRACKET) IN VARIOUS STREETS TO THE GHARGHUR LOCAL COUNCILGharghur Local Council · Malta
- France – Road salt – Maintenance de la voirie métropolitaine. Fourniture de sel de déneigement.-.Métropole du Grand Nancy · France
- Netherlands – Signage – Bebording, vlaggen & bannersStichting Koninklijke Kentalis · Netherlands
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →