Bulgaria – Miscellaneous evaluation or testing instruments – „ДОСТАВКА НА АНАЛИЗАТОР ЗА ВИНО“
Issued by ИНСТИТУТ ПО ЛОЗАРСТВО И ВИНАРСТВО - ПЛЕВЕН · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 4 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 4,600
- Reference
- 606463-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Manufacturing & Supply
- Type
- goods
Details
Предметът на обществената поръчка е доставката на 1 брой анализатор за вино. Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходни заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни данни за предоставяне на прецизни, апробирани и с високо ниво на точност изследвания и резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с промените в химическия състав, органолептичен профил и биологичен потенциал на гроздето и виното, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност. Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Описанието, изискванията и минералните технически характеристики на анализатора са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, която е неразделна част от настоящата документация за участие.
Lots Lot 1 — „ДОСТАВКА НА АНАЛИЗАТОР ЗА ВИНО“ (estimated 4600.00): Предметът на обществената поръчка е доставката на 1 брой анализатор за вино. Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходни заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни данни за предоставяне на прецизни, апробирани и с високо ниво на точност изследвания и резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с промените в химическия състав, органолептичен профил и биологичен потенциал на гроздето и виното, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност. Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Описанието, изискванията и минералните технически характеристики на анализатора са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, която е неразделна част от настоящата документация за участие.
Buyer: ИНСТИТУТ ПО ЛОЗАРСТВО И ВИНАРСТВО - ПЛЕВЕН
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 38900000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 28 open Manufacturing & Supply tenders in Bulgaria. This one closes in 30 days.
Similar Manufacturing & Supply tenders
- Bulgaria – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Доставка на лабораторни апарати в изпълнение на Европейски проект „AVIATOR“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Hotel equipment – Доставка и монтаж на хотелско и градинско оборудване за Почивна база на Народното събрание — Велинград по обособени позиции· closes 6 Oct
- Bulgaria – Plug valves – „Доставка на спирателна, възвратна и регулираща арматура и поплавкови вентили за нуждите на ВиК ЕООД- гр. Стара Загора по обособени позиции”· closes 7 Oct
- Bulgaria – Meteorological instruments – „Доставка на хидрометеорологично оборудване за нуждите на Национален институт по метеорология и хидрология (НИМХ) по обособени позиции“· closes 6 Oct
- Bulgaria – Photographic equipment – „СРЕДСТВА ЗА ПРЕЗЕНТАЦИЯ ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”· closes 3 Oct
Documents
- TED-official-notice-606463-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this manufacturing & supply opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Manufacturing & Supply tenders
- Italy – Chairs – Procedura aperta n. 30/2026 - Fornitura e posa in opera di arredi per gli Uffici della Città di Torino - 3 lotti - CUP C19I26000430007Città di Torino - Divisione Contratti e Appalti - Appalti di Servizi e Forniture · Italy
- Czechia – Excavating machinery – Společný nákup kráčivých rypadel (rok 2026)Povodí Vltavy, státní podnik · Czechia
- Germany – Microscopes – Supply of a Scanning Electrochemical MicroscopeEuropean Commission, DG JRC - Joint Research Centre · Germany
- France – Police Uniforms – Acquisition de Vetements de Travail et de Petits Materiels Techniques pour les Agents de la Police MunicipaleMAIRIE AULNAY SOUS BOIS · France
- Latvia – Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting – Skaņas, gaismas un skatuves aprīkojuma noma un uzstādīšanaJelgavas valstspilsētas pašvaldība · Latvia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →