Bulgaria – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Доставка на лабораторни апарати в изпълнение на Европейски проект „AVIATOR“
Issued by ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 2,863.23
- Reference
- 604473-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Manufacturing & Supply
- Type
- goods
Details
Доставка на лабораторни апарати в изпълнение на Европейски проект „AVIATOR“ Настоящата обществена поръчка включва следните ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ: Обособена позиция №1: Бокс за UV-дезактивация и работа с ДНК/РНК Обособена позиция № 2: Вортекс миксер, 4500 об./мин., с регулируема скорост Обособена позиция № 3: Мини лабораторна центрофуга, 15 000 об./мин. / 15 595 g, за 12 броя епруветки по 1.5–2 ml Обособена позиция № 4: Лабораторен ултрафризер –86 °С, 58 литра Обособена позиция № 5: Флуорометър за количествено определяне на ДНК, РНК и протеинови проби В Техническата спецификация – Приложение №1, Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества апарати – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на апаратурата, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по Проект: „Avian Resilience and Adaptation through Awareness, Monitoring, Treatment, and Outreach for Raptors – AVIATOR DRP0301048“ и номер в ТрУ регистър: М002-2025/15.07.2025 г.
Lots Lot 1 — Бокс за UV-дезактивация и работа с ДНК/РНК (estimated 2863.23): Бокс за UV-дезактивация и работа с ДНК/РНК -1бр. Lot 2 — Вортекс миксер, 4500 об./мин., с регулируема скорост (estimated 189.18): Вортекс миксер, 4500 об./мин., с регулируема скорост -1бр. Lot 3 — Мини лабораторна центрофуга, 15 000 об./мин. / 15 595 g, за 12 броя епруветки по 1.5–2 ml (estimated 869.20): Мини лабораторна центрофуга, 15 000 об./мин. / 15 595 g, за 12 броя епруветки по 1.5–2 ml -1бр. Lot 4 — Лабораторен ултрафризер –86 °С, 58 литра (estimated 2326.38): Лабораторен ултрафризер –86 °С, 58 литра -1бр. Lot 5 — Флуорометър за количествено определяне на ДНК, РНК и протеинови проби (estimated 2045.17): Флуорометър за количествено определяне на ДНК, РНК и протеинови проби -1бр.
Buyer: ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 38000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ, going back to September 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Manufacturing & Supply. There are 25 open Manufacturing & Supply tenders in Bulgaria. This one closes in 31 days.
More from this buyer
- Bulgaria – Miscellaneous special-purpose machinery – Доставка на научноизследователска и лабораторна апаратура по 7 обособени позиции· closes 6 Oct
- Bulgaria – Medical consumables – Доставка на реактиви и консумативи за молекулярни изследвания в изпълнение на проект AVIATOR· closes 6 Oct
- Bulgaria – Medical consumables – ДОСТАВКА НА РЕАКТИВИ, ХИМИКАЛИ, КИТОВЕ, ТЕСТОВЕ И КОНСУМАТИВИ ЗА НУЖДИТЕ НА СТРУКТУРНИТЕ ЗВЕНА ПРИ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ГР. СТАРА ЗАГОРА· closes 29 Sept
Similar Manufacturing & Supply tenders
- Bulgaria – Miscellaneous special-purpose machinery – Доставка на научноизследователска и лабораторна апаратура по 7 обособени позиции· closes 6 Oct
- Bulgaria – Hotel equipment – Доставка и монтаж на хотелско и градинско оборудване за Почивна база на Народното събрание — Велинград по обособени позиции· closes 6 Oct
- Bulgaria – Plug valves – „Доставка на спирателна, възвратна и регулираща арматура и поплавкови вентили за нуждите на ВиК ЕООД- гр. Стара Загора по обособени позиции”· closes 7 Oct
- Bulgaria – Electrical domestic appliances – Доставка на професионални уреди за нуждите на ВРБ: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” и Дейност „Социални услуги”· closes 2 Oct
- Bulgaria – Seats, chairs and related products, and associated parts – Доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане, за нуждите на Община Созопол - ПРЕМЕСТВАЕМИ СЕДАЛКИ – подмяна на стари седалки с нови към открита лятна сцена пред „КУЛТУРЕН ДОМ гр. Созопол· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-604473-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this manufacturing & supply opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Manufacturing & Supply tenders
- Reparasjon av gulv/arealer epoxyOslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten · Norway
- ECHP-I- Rectification and replacement of worn out pinion gear Third stage, Final gear wheel with hub, oil seal by new and service overhauling of FMG make Gear box ZTNWTNEB Limited · TANGEDCO · CE-TTPS - TANGEDCO · SE-Mechanical Maintenance I-TTPS - TANGEDCO · India
- Inspection, testing and certification of lifting machines and lifting appliancesDepartment of Sugar · M.R. KRISHNAMURTHY COOPERATIVE SUGAR MILLS LTD · India
- SPECIAL REPAIR TO CERTAIN FURNITURE ITEMS DECLARED BER UNDER GE (CME) KHADKIE-IN-C BRANCH - MILITARY ENGINEER SERVICES · CE SC AND CE PUNE ZONE - MES · CWE KIRKEE - MES · India
- De-Silting And Cleaning Of Existing Sewer Lines With Manholes By Using Super Suction Machine And Providing and Fixing Manholes Covers With Frame At Sewerage Scheme Meharban Jahangirpur Bajra And Attached Habitations Block-Ludhiana-II District LdhWater Supply and sanitation · Department of Water Supply and Sanitation · Division No. 2, Ludhiana · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →