Bulgaria – Event services – Осигуряване на техническа и логистична подкрепа при организиране и провеждане на специализирани събития и развитие на проф. общности,и за организиране на публични събития,информационни кампании,управление на профили в социалните мрежи,медийно планиране,рекламни кампании,осигуряване на рекламни материали и консумативи за събитията, създаване на онлайн общност и осигурява
Issued by СОФИЯ ТЕХ ПАРК АД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 4,02,000
- Reference
- 599520-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Предметът на настоящата обществена поръчка включва избор на изпълнител за осигуряване на техническа и логистична подкрепа при организиране и провеждане на специализирани и публични събития, развитие на професионални общности, провеждане на информационни и рекламни кампании, управление на профили в социалните мрежи, медийно планиране, осигуряване на рекламни материали и консумативи за събитията, създаване на онлайн общност и други свързани дейности с цел популяризиране на проект № 101250707 BRAIN++, изпълняван по Програма „Хоризонт Европа“. В рамките на поръчката се предвижда организиране и провеждане на два типа събития, условно наречени събития Тип А и събития Тип Б: – Големи събития Тип А (конференции, форуми, хакатони) – ориентировъчно 11 броя, с минимум 100 участници на събитие, като до 30.11.2026 г. целта е да се проведат събития за 600 участници, а за целия период до 30.11.2028 г. – за не по-малко от 5 000 участници. Събитията Тип А се организират и провеждат изцяло от Изпълнителя, след предварително съгласуване с Възложителя, в т.ч. комуникация, медийно отразяване, рекламни материали, кетъринг, осигуряване на лектори и водещи, изготвяне на списък с подходящи гости, заснемане, осигуряване на техническо оборудване, логистика и монтаж на оборудване, осигуряване на сцена, озвучаване и други подобни дейности. – Малки събития Тип Б (конференции, форуми, състезания, уебинари, нетуъркинг, семинари, дискусии и др.) – минимум 42 броя, с между 20 и 100 участници на събитие и минимум 3 000 участници общо за срока на поръчката. За събитията Тип Б Изпълнителят е доставчик на определени услуги, необходими на Възложителя за организиране и провеждане на съответното мероприятие, в т.ч. комуникация, медийно отразяване, рекламни материали, кетъринг, осигуряване на лектори и водещи, изготвяне на списък с подходящи гости, заснемане, осигуряване на техническо оборудване, логистика и монтаж на оборудване, осигуряване на сцена, озвучаване и други подобни дейности. За Възложителя приоритет е броят на участниците спрямо броя на проведените събития, като договорът ще се счита за изпълнен при постигане на минимум 8 000 участници общо в двата типа събития. Изпълнението на поръчката включва по-конкретно: планиране, организация и координация на събитията, включително комуникация с участници, лектори, водещи, партньори и други заинтересовани страни; регистрация и управление на участниците, включително чрез електронна платформа за регистрация; техническо обезпечаване и логистика на събитията, включително осигуряване на необходимото аудио-визуално, презентационно, осветително и друго техническо оборудване съобразно конкретното събитие; осигуряване на лектори и водещи, заснемане и други организационни и технически услуги, необходими за провеждането на събитията; медийно планиране и отразяване на събитията, включително подготовка и разпространение на информационно и рекламно съдържание; управление и поддържане на профили в социалните мрежи и провеждане на рекламни кампании; изработване и осигуряване на рекламни и информационни материали и консумативи за събитията; създаване и поддържане на онлайн общност във връзка с дейностите по проекта; осигуряване на кетъринг, когато е приложимо за конкретното събитие; осигуряване на друга организационна, техническа и логистична подкрепа съобразно конкретните заявки на Възложителя и изискванията на Техническата спецификация. Събитията ще се провеждат на територията на Република България, като над 80% от тях се предвижда да бъдат проведени в гр. София. Услугата по наемане на помещения/зали не е включена в предмета на обществената поръчка. Осигуряването на помещения/зали се заплаща от Възложителя съобразно окончателния избор на мястото за провеждане на съответното събитие и броя на участниците, като Изпълнителят може да съдейства с предложения за подходящи зали/помещения.
Lots Lot 1 — Осигуряване на техническа и логистична подкрепа при организиране и провеждане на специализирани събития и развитие на проф. общности,и за организиране на публични събития,информационни кампании,управление на профили в социалните мрежи,медийно планиране,рекламни кампании,осигуряване на рекламни материали и консумативи за събитията, създаване на онлайн общност и осигуряване на логистична подкрепа. (estimated 402000.00): Предметът на настоящата обществена поръчка включва избор на изпълнител за осигуряване на техническа и логистична подкрепа при организиране и провеждане на специализирани и публични събития, развитие на професионални общности, провеждане на информационни и рекламни кампании, управление на профили в социалните мрежи, медийно планиране, осигуряване на рекламни материали и консумативи за събитията, създаване на онлайн общност и други свързани дейности с цел популяризиране на проект № 101250707 BRAIN++, изпълняван по Програма „Хоризонт Европа“. В рамките на поръчката се предвижда организиране и провеждане на два типа събития, условно наречени събития Тип А и събития Тип Б: – Големи събития Тип А (конференции, форуми, хакатони) – ориентировъчно 11 броя, с минимум 100 участници на събитие, като до 30.11.2026 г. целта е да се проведат събития за 600 участници, а за целия период до 30.11.2028 г. – за не по-малко от 5 000 участници. Събитията Тип А се организират и провеждат изцяло от Изпълнителя, след предварително съгласуване с Възложителя, в т.ч. комуникация, медийно отразяване, рекламни материали, кетъринг, осигуряване на лектори и водещи, изготвяне на списък с подходящи гости, заснемане, осигуряване на техническо оборудване, логистика и монтаж на оборудване, осигуряване на сцена, озвучаване и други подобни дейности. – Малки събития Тип Б (конференции, форуми, състезания, уебинари, нетуъркинг, семинари, дискусии и др.) – минимум 42 броя, с между 20 и 100 участници на събитие и минимум 3 000 участници общо за срока на поръчката. За събитията Тип Б Изпълнителят е доставчик на определени услуги, необходими на Възложителя за организиране и провеждане на съответното мероприятие, в т.ч. комуникация, медийно отразяване, рекламни материали, кетъринг, осигуряване на лектори и водещи, изготвяне на списък с подходящи гости, заснемане, осигуряване на техническо оборудване, логистика и монтаж на оборудване, осигуряване на сцена, озвучаване и други подобни дейности. За Възложителя приоритет е броят на участниците спрямо броя на проведените събития, като договорът ще се счита за изпълнен при постигане на минимум 8 000 участници общо в двата типа събития. Изпълнението на поръчката включва по-конкретно: планиране, организация и координация на събитията, включително комуникация с участници, лектори, водещи, партньори и други заинтересовани страни; регистрация и управление на участниците, включително чрез електронна платформа за регистрация; техническо обезпечаване и логистика на събитията, включително осигуряване на необходимото аудио-визуално, презентационно, осветително и друго техническо оборудване съобразно конкретното събитие; осигуряване на лектори и водещи, заснемане и други организационни и технически услуги, необходими за провеждането на събитията; медийно планиране и отразяване на събитията, включително подготовка и разпространение на информационно и рекламно съдържание; управление и поддържане на профили в социалните мрежи и провеждане на рекламни кампании; изработване и осигуряване на рекламни и информационни материали и консумативи за събитията; създаване и поддържане на онлайн общност във връзка с дейностите по проекта; осигуряване на кетъринг, когато е приложимо за конкретното събитие; осигуряване на друга организационна, техническа и логистична подкрепа съобразно конкретните заявки на Възложителя и изискванията на Техническата спецификация. Събитията ще се провеждат на територията на Република България, като над 80% от тях се предвижда да бъдат проведени в гр. София. Услугата по наемане на помещения/зали не е включена в предмета на обществената поръчка. Осигуряването на помещения/зали се заплаща от Възложителя съобразно окончателния избор на мястото за провеждане на съответното събитие и броя на участниците, като Изпълнителят може да съдейства с предложения за подходящи зали/помещения.
Buyer: СОФИЯ ТЕХ ПАРК АД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 79952000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 11 open Financial & Professional Services tenders in Bulgaria. This one closes in 24 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Bulgaria – Translation services – Предоставяне на услуги по легализация на образователни документи на чуждестранни кандидат - студенти на УНСС от държави извън Европейския съюз и Европейското икономическо пространство· closes 8 Oct
- Bulgaria – Print-plate making services – “Извършване на печатни услуги за нуждите на Община Варна и общинските бюджетни звена”· closes 29 Sept
- Bulgaria – Insurance services – Застраховки „Гражданска отговорност“, „Автокаско“ и „Злополука на местата в МПС“ на стопанисваните от ОП „Паркове и градски градини” служебни МПС“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Economic impact assessment – „Последваща оценка на Програма за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г.“· closes 29 Sept
- Bulgaria – Interpretation services – Осигуряване на консекутивен устен и писмен превод по стратегически проект FLAMESHIELD.· closes 10 Sept
Documents
- TED-official-notice-599520-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- RFP 18-2026 – LTA - Contratación de servicios para el desarrollo, implementación y operación de campus virtuales para UNICEFUNICEF · Argentina
- RECRUTEMENT D’UN CABINET DE CONSULTANCE LE POUR LA R É ALISATION D’UNE É TUDE SUR LE D É CROCHAGE SCOLAIRE DES ENFANTS ET JEUNES R É FUGI É S AU TCHAD (EST, LAC ET LE SUD) .UNHCR · Chad
- Mantención preventiva Extintores/Red Húmeda y Detectores de Incendio Oficina SantiagoILO · Chile
- INTERNATIONAL INSTITUTIONAL CONSULTANCY School Network Optimization in UzbekistanUNICEF · Uzbekistan
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →