Slovakia – Track construction works – KE, Modernizácia električkových tratí MET v meste Košice, 2. etapa, UČS 16
Issued by Mesto Košice · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 14 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 5,53,80,572.96
- Reference
- 591493-2026
- Location
- Slovakia
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Predmetom zákazky je zhotovenie stavby „KE, Modernizácia električkových tratí MET v meste Košice, 2. etapa, UČS 16“ ako je bližšie definované v podmienkach zmluvy a jej prílohách. Predmet zákazky je členený na jednotlivé stavebné objekty (SO) a prevádzkové súbory (PS) v súlade s projektovou dokumentáciou, ktorá tvorí prílohu zmluvy o dielo. Podrobné vymedzenie, rozsah a technické riešenie jednotlivých stavebných objektov a prevádzkových súborov je uvedené v projektovej dokumentácii a ostatných podkladoch verejného obstarávateľa (ďalej len „predmet zákazky“). Výsledkom Verejného obstarávania bude Zmluva o dielo uzatvorená podľa ustanovení § 536 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb., Obchodný zákonník v platnom znení, medzi úspešným uchádzačom (zhotoviteľom) a Verejným obstarávateľom (objednávateľom) (ďalej len „Zmluva“). Obsah Zmluvy bude zodpovedať podmienkam stanoveným v súťažných podkladoch a ponuke úspešného uchádzača. Podrobný opis predmetu zákazky vrátane požiadaviek na realizáciu diela je uvedený v návrhu Zmluvy o dielo a v jej prílohách. Lehota realizácie predmetu zákazky je 395 kalendárnych dní odo dňa začatia prác, pričom začatie prác bude stanovené v súlade s podmienkami Zmluvy o dielo. Miesto uskutočnenia predmetu zákazky: mesto Košice, Slovenská republika, konkrétne stavenisko vymedzené projektovou dokumentáciou a podkladmi verejného obstarávateľa. V súlade s § 38 ods. 4 ZVO verejný obstarávateľ vyžaduje, aby nasledujúce podstatné úlohy vykonal priamo sám uchádzač alebo člen skupiny dodávateľov vlastnými personálnymi a technickými kapacitami: 1. práce na železničnom zvršku a) SO 16-05-01 - TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Moldavská (mimo), koľajový zvršok b) SO 16-05-01.01 - TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), koľajový zvršok, koľaj ako spätný vodič a 2. práce na trakčnom vedení a) SO 16-26-01 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), trakčné vedenie b) SO 16-26-02 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), napájacie a spätné vedenie c) SO 16-26-03 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), ukoľajnenie Podrobný opis predmetu zákazky a ďalšie požiadavky na spôsob vykonania diela a ostatných plnení tvoriacich predmet zákazky sa nachádza v jednotlivých prílohách Časti B_Zmluvné podmienky súťažných podkladov.
Lots Lot 1 — KE, Modernizácia električkových tratí MET v meste Košice, 2. etapa, UČS 16 (estimated 55380572.96): Predmetom zákazky je zhotovenie stavby „KE, Modernizácia električkových tratí MET v meste Košice, 2. etapa, UČS 16“ ako je bližšie definované v podmienkach zmluvy a jej prílohách. Predmet zákazky je členený na jednotlivé stavebné objekty (SO) a prevádzkové súbory (PS) v súlade s projektovou dokumentáciou, ktorá tvorí prílohu zmluvy o dielo. Podrobné vymedzenie, rozsah a technické riešenie jednotlivých stavebných objektov a prevádzkových súborov je uvedené v projektovej dokumentácii a ostatných podkladoch verejného obstarávateľa (ďalej len „predmet zákazky“). Výsledkom Verejného obstarávania bude Zmluva o dielo uzatvorená podľa ustanovení § 536 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb., Obchodný zákonník v platnom znení, medzi úspešným uchádzačom (zhotoviteľom) a Verejným obstarávateľom (objednávateľom) (ďalej len „Zmluva“). Obsah Zmluvy bude zodpovedať podmienkam stanoveným v súťažných podkladoch a ponuke úspešného uchádzača. Podrobný opis predmetu zákazky vrátane požiadaviek na realizáciu diela je uvedený v návrhu Zmluvy o dielo a v jej prílohách. Lehota realizácie predmetu zákazky je 395 kalendárnych dní odo dňa začatia prác, pričom začatie prác bude stanovené v súlade s podmienkami Zmluvy o dielo. Miesto uskutočnenia predmetu zákazky: mesto Košice, Slovenská republika, konkrétne stavenisko vymedzené projektovou dokumentáciou a podkladmi verejného obstarávateľa. V súlade s § 38 ods. 4 ZVO verejný obstarávateľ vyžaduje, aby nasledujúce podstatné úlohy vykonal priamo sám uchádzač alebo člen skupiny dodávateľov vlastnými personálnymi a technickými kapacitami: 1. práce na železničnom zvršku a) SO 16-05-01 - TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Moldavská (mimo), koľajový zvršok b) SO 16-05-01.01 - TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), koľajový zvršok, koľaj ako spätný vodič a 2. práce na trakčnom vedení a) SO 16-26-01 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), trakčné vedenie b) SO 16-26-02 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), napájacie a spätné vedenie c) SO 16-26-03 TÚ križ. VSS (mimo) – k.o. Mol-davská (mimo), ukoľajnenie Podrobný opis predmetu zákazky a ďalšie požiadavky na spôsob vykonania diela a ostatných plnení tvoriacich predmet zákazky sa nachádza v jednotlivých prílohách Časti B_Zmluvné podmienky súťažných podkladov.
Buyer: Mesto Košice
Buyer country: SVK
Procedure: open
CPV code: 45234116
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 18 open Construction & Infrastructure tenders in Slovakia. This one closes in 13 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Slovakia – Railway construction works – Obnova koľaje ŽST Mužla - ŽST Gbelce, k. č. 1, 2 a výhybiek v ŽST Gbelce č. 1-6, 13, 14· closes 19 Sept
- Slovakia – Construction work for buildings relating to railway transport – Stacionárny RTG inšpekčný skenovací systém na kontrolu nákladnej železničnej dopravy· closes 15 Sept
- Slovakia – Construction work – Rekonštrukcia internátu, Komenského 3, Humenné· closes 22 Sept
- Slovakia – Road construction works – VEĽKOPLOŠNÉ OPRAVY CIEST I. TRIEDY V SPRÁVE SSC - Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj· closes 2 Oct
- Slovakia – Construction work – Zníženie energetickej náročnosti verejných budov v mestskej časti Podunajské Biskupice - Komplexná rekonštrukcia MŠ Dudvážska· closes 22 Sept
Documents
- TED-official-notice-591493-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Mtc. of various electrical appliance installed under Electrical Sub Division PWD BandR Br., Nuh for the year 2026-27 (AMC of various Water Cooler and RO systems installed under ESD PWD BandR Br. Nuh in Distt. Nuh)Haryana Government · Engineer-in-Chief PW(B and R) Department · SE (Elect.) Karnal · EE Elect. Rewari · India
- Construction of boundary wall, Shed and Room in Cremation Ground Village Tajakpur, Ward No.-12, Municipal Corporation Ynr-Jag (FOR L/C SOCIETY LTD)Haryana Government · Urban Local Bodies · MC Yamunanagar · India
- Construction of street drain in street of kauna, sindha, raju sharma, somjee, ompal and jagi pandit in ward no 2 MC RajoundHaryana Government · Urban Local Bodies · MC Rajound · India
- Construction of revenu rasta khasra no 1742 ward no 5 MC RajoundHaryana Government · Urban Local Bodies · MC Rajound · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →