FreeTender
Accepting bidsitbSlovakia

Slovakia – Machines and apparatus with individual functions – „Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby

Issued by Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
19 Oct 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 15,61,908.76
Reference
612260-2026
Location
Slovakia
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.

Lots Lot 1 — „Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby (estimated 1561908.76): A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.

Buyer: Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.

Buyer country: SVK

Procedure: open

CPV code: 31640000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 8 open Energy & Power tenders in Slovakia. This one closes in 44 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →