FreeTender
Accepting bidsitbSlovakia

Slovakia – IT services: consulting, software development, Internet and support – Technické zabezpečenie externej časti maturitnej skúšky a pilotných testovaní na školách v SR na obdobie školských rokov 2026/2027

Issued by Národný inštitút vzdelávania a mládeže · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
4 Sept 2026
Closes
1 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
600262-2026
Location
Slovakia
Sector
IT & Telecom
Type
services

Details

Predmetom zákazky je technické zabezpečenie externej časti maturitnej skúšky a pilotných testovaní na školách v SR pre 2 školské roky a to šk. rok 2026/2027 a šk. rok 2027/2028. Predmet zákazky zahŕňa návrh, optimalizáciu a design formulárov (tzv. odpoveďových hárkov) na samoprepisovacích hárkoch formátu A4, tlač formulárov odpoveďových hárkov, spracovanie odpoveďových hárkov rozpoznávaním, vykonanie vyťaženia údajov z naskenovaných ručne vyplnených formulárov odpoveďových hárkov, centrálne hodnotenie odpovedí zapísaných do formulárov odpoveďových hárkov, technickú podporu pri správe a aktualizáciách databáz pre účely logistiky testovaní a technickú podporu pri príprave zásielok na školy.

Lots Lot 1 — Technické zabezpečenie externej časti maturitnej skúšky a pilotných testovaní na školách v SR na obdobie školských rokov 2026/2027 – 2027/2028: Predmet zákazky pozostáva z technického zabezpečenia externej časti maturitnej skúšky a pilotných testovaní na základných a stredných školách Slovenskej republiky zahrňujúceho: • spracovanie odpoveďových hárkov rozpoznávaním, • vykonanie vyťaženia údajov z naskenovaných ručne vyplnených formulárov odpoveďových hárkov, • centrálne hodnotenie odpovedí zapísaných do formulárov odpoveďových hárkov, • technickú podporu pri správe a aktualizáciách databáz NÚCEM a pri príprave zásielok na školy. Úspešný uchádzač vytvorí spoločnú údajovú základňu pre všetky typy údajov, s ktorými verejný obstarávateľ pracuje v rámci realizácie maturitnej skúšky vrátane podpory vyhľadávania údajov podľa rôznych parametrov, tvorby prehľadov a tlačových zostáv. Súčasťou predmetu plnenia je aj návrh, optimalizácia a dizajn formulárov na samoprepisovacích hárkoch formátu A4, ako aj tlač formulárov odpoveďových hárkov. Verejný obstarávateľ môže požadovať aj ďalšie služby súvisiace so správou databáz, tvorbou prehľadov a tlačových zostáv a technickou podporou pri zabezpečovaní tlače a logistiky.

Buyer: Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Buyer country: SVK

Procedure: open

CPV code: 72000000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 17 open IT & Telecom tenders in Slovakia. This one closes in 28 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More IT & Telecom tenders

All IT & Telecom tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →