FreeTender
Accepting bidsitbRomania

Romania – Surgical instruments – Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma

Issued by SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
3 Sept 2026
Closes
2 Oct 2026, 23:59 UTC
Value
RON 2,00,000
Reference
596929-2026
Location
Romania
Sector
Healthcare & Pharma
Type
goods

Details

Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma - conform caiet de sarcini si specificatii tehnice Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Totodată, în vederea respectării principiilor nediscriminării și tratamentului egal, orice denumire de produs/echipament (din cadrul licitației) care face trimitere la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Termenul de livrare, instalare, punere in functiune si instruire personal este de maxim 60 de zile de la primirea comenzii din partea autorității contractante. Locul de livrare al echipamentelor este Oradea, str.Gh Doja, nr.65. Durata minima de garantie acordata echipamentelor este de 24 luni de la data receptiei finale. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Lots Lot 1 — Trusa osteosinteza (estimated 200000): Trusa completa de osteosinteza mini fragment pentru osteosinteza oaselor mici -2 buc., P.U.100.000,00 lei, fara TVA, valoare totala - 200.000,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Lot 2 — Set implanturi (estimated 35910): 2.1. Set complet implanturi PIP silicon - 4 buc., P.U. 3.990,00 lei, fara TVA, valoare -15.960,00 lei, fara TVA 2.2. Set complet implanturi MCT silicon - 5 buc., P.U. 3.990,00 lei, fara TVA, valoare - 19.950,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala 35.910,00 lei, fara TVA Lot 3 — Instrumentar traumatologie (estimated 459244.54): Instrumentar traumatologie 1 buc., P.U. - 459.244,54lei, fara TVA, valoare totala 459.244,54 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Lot 4 — Instrumentar chirurgical neurochirurgie (estimated 1039818.68): 4.1. Set instrumentar chirurgical pentru proceduri de neurochirugie - craniu - 1 buc., P.U. 369.544,28 lei, fara TVA, valoare - 369.544,28 lei, fara TVA 4.2. Set instrumentar chirurgical pentru proceduri de neurochirugie - coloana - 1 buc., P.U. 423.111,99 lei, fara TVA, valoare - 423.111,99 lei, fara TVA 4.3. Trusa microchirurgie - 1 buc., P.U. 247.162,41 lei, fara TVA, valoare - 247.162,41 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala - 1.039.818,68 lei, fara TVA. Lot 5 — Trusa chirurgie maxilo-faciala (estimated 107650): Trusa chirurgie maxio faciala - 1 buc., P.U. - 107.650,00 lei, fara TVA, valoare totala 107.650,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Lot 6 — Truse chirurgicale (estimated 1078760.23): 6.1 Trusa chirurgie generala set de baza 1 buc., P.U. 44.343,98 lei, fara TVA, valoare 44.343,98lei, fara TVA 6.2 Trusa supliment gastro intestinal 1 buc., P.U 49.868,58 lei, fara TVA, valoare 49.868,58 lei, fara TVA 6.3 Trusa amputatie 1 buc., P.U 50.449,12 lei, fara TVA, valoare 50.449,12 lei, fara TVA 6.4 Trusa departatoare 1 buc., P.U 22.205,66 lei, fara TVA, valoare 22.205,66 lei, fara TVA 6.5 Set stornotom 1 buc., P.U 60.382,02 lei, fara TVA, valoare 60.382,02 lei, fara TVA 6.6 Set departator inima 1 buc., P.U 82.243,77 lei, fara TVA, valoare 82.243,77 lei, fara TVA 6.7 Set de baza chirurgie vasculara 1 buc., P.U 86.096,45 lei, fara TVA 86.096,45 lei, fara TVA 6.8 Trusa de baza inima 1 buc., P.U 147.939,00 lei, fara TVA, 147.939,00 lei, fara TVA 6.9 Set supliment clampuri vasculare 1 buc., P.U 42.361,57 lei, fara TVA, valoare 42.361,57 lei, fara TVA 6.10 Set micro-vascular 1 buc., P.U 44.360,35 lei, fara TVA, valoare 44.360,35 lei, fara TVA 6.11 Set by -pass inghinal 1 buc., P.U 80.186,74 lei, fara TVA, valoare 80.186,74 lei, fara TVA 6.12 Set aorta 1 buc., P.U 112.898,70 lei, fara TVA, valoare 112.898,70 lei, fara TVA 6.13 Set toracotomie 1 buc., P.U 149.355,15 lei, fara TVA, valoare 149.355,15 lei, fara TVA 6.14 Set aplicatoare si clipuri chirurgicale titan 1buc., P.U. 17.461,26 lei, fara TVA, valoare 17.461,26 lei, fara TVA 6.15 Set endo - torascopie 1 buc., P.U 88.607,88 lei, fara TVA, valoare 88.607,88 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala 1.078.760,23 lei fara TVA Lot 7 — Instrumentar chirurgical de uz oftalmologic (estimated 38523): Instrumentar chirurgical de uz oftalmologic resterilizabil 3 buc., P.U. 12.841,00 lei, fara TVA, valoare totala 38.523,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini

Buyer: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

Buyer country: ROU

Procedure: open

CPV code: 33169000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 4 notices from SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR, going back to August 20264 of them still open. There are 78 open Healthcare & Pharma tenders in Romania. This one closes in 30 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Healthcare & Pharma tenders

All Healthcare & Pharma tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →