Romania – Refurbishment work – Extindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12.
Issued by UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 24 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- RON 1,85,19,728.84
- Reference
- 601194-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Extindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12. - conform documentatie atribuire. Valoarea totala estimată: 18.519.728,84 lei (fără T.V.A.) Menționăm că valoarea estimată a achizitiei NU INCLUDE DIVERSE SI NEPREVAZUTE. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Lots Lot 1 — Default lot (estimated 18519728.84): Achiztie - Extindere, restructurare si refunctionalizare corp C1 pentru spatii de invatamant – P+E, cercetare, inovare si industrii creative in cadrul Facultatii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (corp C) – UBB, Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini, nr. 12. Valoarea totala estimată: 18.519.728,84 lei (fără T.V.A.) Menționăm că valoarea estimată a achizitiei NU INCLUDE DIVERSE SI NEPREVAZUTE.
Buyer: UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI"
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 45453100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 87 open Construction & Infrastructure tenders in Romania. This one closes in 21 days.
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Romania – Construction work for school buildings – Lucrări de execuție privind obiectivul de investitii „Reabilitarea, modernizarea și consolidarea Școlii Gimnaziale nr. 178”· closes 15 Sept
- Romania – Engineering design services for the construction of civil engineering works – Servicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ · closes 6 Oct
- Romania – Construction work for school buildings – Executie lucrari pentru investitia "CONSTRUIRE, DOTARE SI DIGITALIZARE LICEU TEORETIC COMANDOR ALEXANDRU CATUNEANU DIN SATUL LUNCA CETATUII, COMUNA CIUREA, JUDETUL IASI "· closes 6 Oct
- Romania – Engineering-design services for traffic installations – Servicii de proiectare și asistență tehnică din partea proiectantului pentru faza DALI+PT+DE+CS, DTAC, documentație pentru obținerea Certificatului de urbanism, avize, verificarea proiectului pentru investiția Modernizare DJ 792C km 77+626 – 81+228 Dorobanți – Frontieră RO/HU· closes 7 Oct
- Romania – Water-main refurbishment construction work – CL1-L2- Extinderea si reabilitarea sistemului de apa si de canalizare CJ NEAMT –Reabilitare STA Batca Doamnei si extindere linie tratare namol SEAU Piatra Neamt· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-601194-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- RBOSOL2026007: TENDER FOR PREMISES OF NEW VELAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026005: TENDER FOR PREMISES OF NEW BALE BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026006: TENDER FOR PREMISES OF NEW DAMANI NAGAR SOLAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →