Romania – Archiving services – Servicii de arhivare manipulare, transport, depozitare si extragere documente
Issued by Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta" · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 22 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 606454-2026
- Location
- Romania
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Autoritatea contractanta urmareaste achizitionarea de servicii de arhivare manipulare, transport, depozitare si extragere documente, prin aplicarea unei proceduri de licitatie deschisa in urma careia se va incheia unacord cadru pe 24 de luni cu un operaratorul economic clasat pe primul loc. Valoarea MAXIMA estimata a Acordului cadru este de708,000.00 lei fara TVA defalcata astfel: 1) Servicii de arhivare, manipulare si transport a documentelor - 12.000,00 ml la un pret estimat unitar de 40 lei / ml, rezultand 480.000,00 lei fara TVA; 2) Servicii de depozitare si extragere documente - 120,000.00 ml la un pret estimat unitar de 1,9 lei / ml rezultand 228,000.00 lei fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, in masura in care sunt transmise in termenul precizat.
Lots Lot 1 — Default lot: Autoritatea contractanta urmareaste achizitionarea de servicii de arhivare manipulare, transport, depozitare si extragere documente, prin aplicarea unei proceduri de licitatie deschisa in urma careia se va incheia unacord cadru pe 24 de luni cu un operaratorul economic clasat pe primul loc. Valoarea MAXIMA estimata a Acordului cadru este de708,000.00 lei fara TVA defalcata astfel: 1) Servicii de arhivare, manipulare si transport a documentelor - 12.000,00 ml la un pret estimat unitar de 40 lei / ml, rezultand 480.000,00 lei fara TVA; 2) Servicii de depozitare si extragere documente - 120,000.00 ml la un pret estimat unitar de 1,9 lei / ml rezultand 228,000.00 lei fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, in masura in care sunt transmise in termenul precizat.
Buyer: Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"
Buyer country: ROU
Procedure: open
CPV code: 79995100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta", going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Financial & Professional Services. There are 26 open Financial & Professional Services tenders in Romania. This one closes in 18 days.
More from this buyer
Similar Financial & Professional Services tenders
- Romania – Evaluation consultancy services – Servicii de evaluare privind implementarea intervențiilor Programului Regional Sud-Vest Oltenia· closes 9 Oct
- Romania – Survey design services – Servicii de amenajare a pădurilor - dssv· closes 10 Oct
- Romania – Feasibility study – Servicii de proiectare – faza Studiu de fezabilitate a obiectivului de investitii “Aparare de mal fluviul Dunarea km 476-479, comuna Gostinu, judetul Giurgiu”· closes 8 Oct
- Romania – Motor vehicle liability insurance services – SERVICII DE ASIGURARE RCA SI CASCO· closes 6 Oct
- Romania – Guard services – Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-606454-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- Poland – Environmental engineering consultancy services – Opracowanie raportów na potrzeby przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko, dla Przedsięwzięcia pn. Budowa i eksploatacja pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe, na obszarze gminy ChoczewoPolskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. · Poland
- France – Insurance services – Marché de service d'assurances - Relance suite lot infructueuxCDC Isle Double Landais · France
- France – Environmental issues consultancy services – Accord-cadre génie écologique sur le territoire d'intervention de l'EPFNAÉTABLISSEMENT PUBLIC FONCIER DE NOUVELLE-AQUITAINE · France
- France – Financial and insurance services – PRESTATIONS DE SERVICES D'ASSURANCESMAIRIE DE BOHARS COLLECTIVITE · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →