Poland – Research services – Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028 wraz z aktualizacją PZO
Issued by Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 1 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 590679-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań terenowych (monitoringu i uzupełnienia stanu wiedzy) i oceny stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, będących przedmiotami ochrony obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028, a także opracowanie ekspertyzy z przeprowadzonych badań oraz projektów aktualizacji planu zadań ochronnych i Standardowego Formularza Danych. Przedmioty ochrony obszaru Natura 2000 objęte projektem: 1) 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nympheion, Potamion, 2) 6430 Ziołorośla górskie Adenstylion alliariae i ziołorośla nadrzeczne Convolvuletalia sepium, 3) 6210 Murawy kserotermiczne, 4) 6410 Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe, 5) 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk, 6) 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum, 7) 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso- incanae i olsy źródliskowe, 8) 91I0 Ciepłolubne dąbrowy, 9) 4038 Czerwończyk fioletek Lycaena helle, 10) 1188 Kumak nizinny Bombina bombina, 11) 1355 Wydra Lutra lutra, 12) 1337 Bóbr europejski Castor fiber, 13) 1617 Starodub łąkowy Ostericum palustre Obszar objęty projektem: 3 456,41 ha (cały obszar Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028)
Lots Lot 1 — Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028 wraz z aktualizacją PZO: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań terenowych (monitoringu i uzupełnienia stanu wiedzy) i oceny stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, będących przedmiotami ochrony obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028, a także opracowanie ekspertyzy z przeprowadzonych badań oraz projektów aktualizacji planu zadań ochronnych i Standardowego Formularza Danych. Przedmioty ochrony obszaru Natura 2000 objęte projektem: 1) 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nympheion, Potamion, 2) 6430 Ziołorośla górskie Adenstylion alliariae i ziołorośla nadrzeczne Convolvuletalia sepium, 3) 6210 Murawy kserotermiczne, 4) 6410 Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe, 5) 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk, 6) 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum, 7) 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso- incanae i olsy źródliskowe, 8) 91I0 Ciepłolubne dąbrowy, 9) 4038 Czerwończyk fioletek Lycaena helle, 10) 1188 Kumak nizinny Bombina bombina, 11) 1355 Wydra Lutra lutra, 12) 1337 Bóbr europejski Castor fiber, 13) 1617 Starodub łąkowy Ostericum palustre Obszar objęty projektem: 3 456,41 ha (cały obszar Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028).
Buyer: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 73110000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, going back to August 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Agriculture & Food and Financial & Professional Services. There are 46 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 30 days.
More from this buyer
Similar Financial & Professional Services tenders
- Poland – Exhibition, fair and congress organisation services – Opracowanie projektu wykonawczego, wykonanie, dostarczenie oraz montaż elementów wystaw stałych i czasowych, wraz opracowaniem i wdrożeniem kontentu multimedialnego, dostawą i montażem sprzętu audiowizualnego oraz dostawą i montażem kompleksowego oświetlenia w formule zaprojektuj i wybuduj w budynku Muzeum Archeologicznego w Krakowie.· closes 5 Sept
- Poland – Performance review services – Prowadzenie kontroli biletów w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wraz z windykacją należności z tytułu nieuregulowanych opłat przewozowych i dodatkowych nałożonych w latach· closes 9 Sept
- Poland – Insurance services – Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Powiatu Wodzisławskiego· closes 15 Sept
- Poland – Security services – Ochrona fizyczna, ochrona z udziałem grup interwencyjnych oraz asysta kluczy w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Opolu· closes 19 Sept
- Poland – Insurance services – Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki· closes 29 Sept
Documents
- TED-official-notice-590679-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- Mise en place d un LTA des consultants nationaux infirmiers en GuinéeUNDP · Guinea
- Contratación de servicios de acondicionamiento de locales, obras de adecuación y transporte para entrega oficinaILO · Colombia
- Belgium – Technical testing, analysis and consultancy services – Prestations de services acoustiquesSOWAER SA · Belgium
- Poland – Security services – Ochrona fizyczna, ochrona z udziałem grup interwencyjnych oraz asysta kluczy w obiektach Izby Administracji Skarbowej w OpoluIzba Administracji Skarbowej w Opolu · Poland
- Bulgaria – Insurance services – Застраховки „Гражданска отговорност“, „Автокаско“ и „Злополука на местата в МПС“ на стопанисваните от ОП „Паркове и градски градини” служебни МПС“СТОЛИЧНА ОБЩИНА · Bulgaria
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →