FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Natural gas – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o.

Issued by Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
4 Sept 2026
Closes
5 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
599419-2026
Location
Poland
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., w podziale na 2 części. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi: dla części 1 – łączna ilość 12 974 700,00 kWh, dla części 2 - łączna ilość 540 400,00 kWh. Szacunkowa ilość gazu ziemnego nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Faktyczne zużycie uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowaną w przetargu cenę gazu. Zamawiający ma obecnie zawarte umowy sprzedaży paliwa gazowego dla: części 1 – umowa rezerwowa kompleksowej dostawy i dystrybucji gazu ziemnego z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. (obecnie myORLEN Sp. z o.o.), części 2 – umowa kompleksowej dostawy i dystrybucji z Fortum Energia S.A. (do dnia 31.12.2026 r.). Dystrybucja gazu ziemnego odbywać się będzie za pośrednictwem właściwego Operatora Systemu Dystrybucji (OSD), tj. Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdują się w Załączniku nr 8 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.

Lots Lot 1 — Część 1 -Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 942.: Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do obiektów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 942. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi - łączna ilość 12 974 700,00 kWh. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do czterech Punktów Poboru Gazu. Charakterystykę poszczególnych PPG wraz z prognozowanym zużyciem gazu ziemnego zawiera Załącznik nr 8 – Opis przedmiotu zamówienia. Lot 2 — Część 2 - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do terminala CARGO w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 948.: Przedmiotem zamówienia, jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z świadczeniem usługi dystrybucji do terminala CARGO w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o., 36-002 Jasionka 948. Szacunkowa ilość dostarczanego gazu ziemnego w okresie dostawy wynosi - łączna ilość 540 400,00 kWh. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do jednego Punktu Poboru Gazu. Charakterystykę PPG wraz z prognozowanym zużyciem gazu ziemnego zawiera Załącznik nr 8 – Opis przedmiotu zamówienia.

Buyer: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o.

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 09123000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 80 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 32 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →