Poland – Medical equipments – 26_2026 Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na realizację projektu pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” nr FENX.06.01-IP.03-0017/25, w ramach FEnIKS I. Laser okulistyczny
Issued by Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 592525-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
1. Przedmiotem umowy jest: Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na realizację projektu pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” nr FENX.06.01-IP.03-0017/25, w ramach FEnIKS – postępowanie I – Laser okulistyczny, polegająca na dostawie i montażu asortymentu określonego w załączniku nr [ ] do niniejszej umowy. 2. Wykonawca oświadcza, że przedmiot umowy odpowiada ściśle wymogom określonym w załączniku nr 2 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia). 3. Przedmiot umowy jest gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, dostarczony na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy wraz z dokumentacją w języku polskim. Rok dostarczenia jest równocześnie rokiem produkcji danego sprzętu, aparatury i urządzenia. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Zamawiającego, wynikających z procesu inwestycyjnego dopuszcza się dostawę urządzeń wyprodukowanych w roku poprzedzającym rok dostawy. 4. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy do siedziby Zamawiającego własnym transportem, na swój koszt i ryzyko wraz z dokumentacją w języku polskim, instrukcją obsługi, warunkami gwarancji i kartą gwarancyjną. 5. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy, w dniu roboczym, w godzinach od 7:00 do 14:00 w terminie do 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zawiadomić Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z co najmniej 2 – dniowym wyprzedzeniem. 6. Wykonawca przeprowadzi przeszkolenia pracowników Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego, w zakresie bieżącej obsługi, konserwacji i eksploatacji dla przedmiotu zamówienia w pierwszym terminie jak dla dostawy i kolejnych po uzgodnieniu z Zamawiającym. 7. Wykonawca oświadcza, że realizacja zadania inwestycyjnego jest zgodna z zasadą DNSH („Do No Significant Harm” – „nie czyń poważnych szkód”), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852, obowiązującą w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Realizacja przedsięwzięcia oraz zakupione urządzenia i materiały spełniają wszelkie obowiązujące normy środowiskowe, klimatyczne oraz energetyczne. Projekt jest realizowany w sposób gwarantujący brak negatywnego wpływu na cele środowiskowe, w tym na łagodzenie zmian klimatu, adaptację do tych zmian, zrównoważone wykorzystywanie i ochronę zasobów wodnych i morskich, gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrolę oraz ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów. (potwierdzone oświadczeniem stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ). 8. Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie realizacji Inwestycji na swój koszt i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 9. Zamawiający nie stawia ograniczeń co do pochodzenia Wykonawcy oraz przedmiotu zamówienia pod kątem dostępności do rynku i bycia uczestnikiem niniejszego postępowania.
Lots Lot 1 — 26_2026 Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na realizację projektu pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” nr FENX.06.01-IP.03-0017/25, w ramach FEnIKS I. Laser okulistyczny: Laser okulistyczny, zgodny w minimalnymi parametrami zawartymi w Załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający wymaga dostarczenia w ramach zamówienia fabrycznie nowych urządzeń i wyrobów medycznych. Nie dopuszcza się oferowania urządzeń i wyrobów medycznych używanych, rekondycjonowanych oraz demonstracyjnych. Urządzenia i wyroby medyczne muszą być wolne od wszelkich wad fizycznych (konstrukcyjnych) oraz prawnych. Zaoferowana aparatura musi posiadać wymagane świadectwa i certyfikaty oraz oznakowanie przewidziane zapisami Ustawy o Wyrobach Medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski tj. certyfikat CE i deklarację zgodności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych lub równoważne wynikające z rodzaju oraz przeznaczenia. Zaoferowany przedmiot zamówienia musi być kompletny i gotowy do użytkowania bez dodatkowych zakupów. Gwarancja 60 miesięcy od daty protokolarnego odbioru końcowego bez uwag. Po zakończonym okresie gwarancyjny Wykonawca zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu wymaganą dokumentację serwisową wraz z kodami serwisowymi (jeśli dotyczy), umożliwiającą wykonanie okresowego przeglądu technicznego zgodnie z zaleceniami producenta. Wszelkie czynności serwisowe muszą być realizowane przez podmiot upoważniony przez wytwórcę lub autoryzowanego przedstawiciela do wykonywania tych czynności, zgodnie z art. 90 Ustawy o wyrobach medycznych. W związku z powyższym Wykonawca przy dostawie załączy wykaz podmiotów upoważnionych przez wytwórcę lub autoryzowanego przedstawiciela do wykonywania czynności serwisowych. Opis oferowanych urządzeń nie powinien budzić żadnej wątpliwości Zamawiającego. Z opisu powinno wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia jest o takich samych parametrach, jaki wymaga Zamawiający lub parametrach lepszych poprzez dokładne wskazanie zaoferowanych parametrów wg punktów wyszczególnionych przez Zamawiającego w zestawieniu wymaganych minimalnych parametrów techniczno – użytkowych.
Buyer: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 33100000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 223 open Healthcare & Pharma tenders in Poland. This one closes in 27 days.
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Poland – Vaccines – Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B dla osób z niewydolnością nerek, w tym dializowanych. Części: 1-3; znak postępowania· closes 10 Sept
- Poland – Antiseptics and disinfectants – D-23/N/26 Sprzęt medyczny do wykonywania zabiegów koronografii i angioplastyki wieńcowej· closes 9 Sept
- Poland – Medical consumables – Dostawa sprzętu medycznego do zabiegów OPCAB· closes 18 Sept
- Poland – Laboratory reagents – RZP/PN/43/26 Sukcesywne dostawy odczynników diagnostycznych i chemicznych przez okres 12 miesięcy dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach· closes 5 Sept
- Poland – Antiseptics and disinfectants – Dostawa środków dezynfekcyjnych dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-592525-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Poland – Pharmaceutical products – ZP/CZD/100/26 Dostawa odczynników, kalibratorów, płynów systemowych, akcesoriów i materiałów kontrolnych niezbędnych do wykonywania badań z zakresu biochemii i immunochemii w surowicy i moczu wraz z dzierżawą dwóch analizatorów biochemiczno-immunochemicznych głównego i pomocniczego (backup).Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" · Poland
- Poland – Repair and maintenance services of medical equipment – Przeglądy oraz serwisy pogwarancyjne urządzeń medycznychKatowickie Centrum Onkologii · Poland
- Spain – Systems analysis and programming services – Servicios de gestión y evolución de la plataforma de gestores de base de datos y servidores de aplicaciones del Servicio Gallego de Salud.Servicio Gallego de Salud · Spain
- Poland – Dressings – Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku, w tym opatrunki, strzykawki, produkty biobójcze oraz inne różne urządzenia i produkty medyczne dla Wojskowego Instytutu Medycznego - PIBWojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy · Poland
- Poland – Miscellaneous health services – Świadczenie usług medycznych z zakresu badań osób zatrzymanych przez Policję do celów prewencyjnych i procesowychKomenda Wojewódzka Policji w Opolu · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →