Poland – Electricity – Zakup energii elektrycznej
Issued by Gmina Miasta Gdańska · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 17 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 611075-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Energy & Power
- Type
- goods
Details
1. Przedmiotem zamówienia jest: a) dostawa energii elektrycznej (Część nr 1 zamówienia), b) kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla punktów prosumenckich - fotowoltaika (Część nr 2 zamówienia) zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zmianami) wraz z aktami wykonawczymi, zgodnie z opisami przedstawionymi w „Wykazie PPE dla umowy rozdzielonej (dla Części nr 1) - stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz „Wykazie PPE dla umowy kompleksowej (dla Części nr 2) - stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ.
Lots Lot 1 — Część nr 1 - dostawa energii elektrycznej: 1.1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej, zgodnie z opisami przedstawionymi w „Wykazie PPE dla umowy rozdzielonej” (Części nr 1)”. 1.1.2. Szacunkowy wolumen w MWh 97 572,579; ilość punktów poboru 5467 - szczegółowy Wykaz punktów PPE stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. Podana wielkość wolumenu energii elektrycznej jest wartością szacunkową na podstawie dotychczasowego zużycia. Rozliczenie nastąpi w oparciu o faktyczną ilość zużytej energii elektrycznej w poszczególnych PPE, które zostały wskazane w Załączniku nr II do Umowy oraz cen jednostkowych przedstawionych w ofercie. 1.1.3. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Zamawiającymi (Odbiorcami energii elektrycznej – dalej Odbiorcami) a operatorem systemu dystrybucji (OSD). 1.1.4. Wykonawca, w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiających (Odbiorców) umów sprzedaży energii elektrycznej właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca dokona zgłoszenia punktów poboru wyłącznie w oparciu o przekazane (po zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej) przez Zamawiającego dane do zmiany Sprzedawcy. 1.1.5. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany Sprzedawcy, posiadanie przez Odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej/umów kompleksowych. 1.1.6. W przypadku punktów poboru, dla których zmiana Sprzedawcy nastąpi po raz pierwszy (a obecnie obowiązują umowy kompleksowe), Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia w imieniu Zamawiającego wymaganego przez OSD oświadczenia skutkującego zawarciem umowy dystrybucji na czas nieoznaczony lub zawarcia umowy dystrybucji, na co Wykonawcy udzielone zostanie Pełnomocnictwo. 1.1.7. W przypadku punktów poboru, w których nastąpił już rozdział umów na sprzedażową i dystrybucyjną (kolejna zmiana Sprzedawcy), Zamawiający (Odbiorcy) posiadają umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieoznaczony. 1.1.8. W przypadku, gdy w trakcie trwania umowy nastąpią zmiany w zakresie Odbiorcy wymagające zawarcia nowej umowy dystrybucyjnej, Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia OSD oświadczenia o zgodzie na zawarcie umów o świadczenie usług dystrybucji lub zawarcia w imieniu Odbiorcy umowy dystrybucji, na co Zamawiający udzieli stosownego Pełnomocnictwa. 1.1.9. Wykonawca dokona zgłoszenia umowy (do OSD) wyłącznie w oparciu o dane przekazane przez Zamawiającego. Skutki zgłoszenia innych danych, niż opisane w zdaniu pierwszym, obciążą Wykonawcę. 1.1.10. W odniesieniu do wszystkich PPE Zamawiający (Odbiorcy) posiadają status Odbiorcy, wobec czego przysługuje im uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy (art.4j ust. l ustawy Prawo energetyczne Dz.U. z 2026 poz. 43 ze zmianami) 1.1.11. Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie Zamawiającego/Odbiorcy. Lot 2 — Cześć nr 2 - kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla punktów prosumenckich - fotowoltaika: 1.2.1. Przedmiot zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla punktów prosumenckich - fotowoltaika, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 266) wraz z aktami wykonawczymi, dla podmiotowych punktów poboru energii elektrycznej wskazanych w Załączniku nr 2 do SWZ. 1.2.2. Szacunkowy wolumen w MWh: 20 790,071; ilość punktów poboru 373 - szczegółowy Wykaz punktów PPE stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Podana wielkość wolumenu energii elektrycznej jest wartością szacunkową na podstawie dotychczasowego zużycia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu energii elektrycznej, względem ww. ilości.
Buyer: Gmina Miasta Gdańska
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 09310000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 6 notices from Gmina Miasta Gdańska, going back to August 2026 — 6 of them still open. They buy mostly in Energy & Power, Financial & Professional Services and Transport & Logistics. There are 132 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 12 days.
More from this buyer
- Poland – Electricity – Zakup energii elektrycznej· closes 9 Sept
- Poland – Performance review services – Prowadzenie kontroli biletów w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wraz z windykacją należności z tytułu nieuregulowanych opłat przewozowych i dodatkowych nałożonych w latach· closes 9 Sept
- Poland – Public-service buses – Dostawa 20 autobusów miejskich niskopodłogowych o napędzie elektrycznym dla Gminy Miasta Gdańska· closes 15 Sept
- Poland – Solar installation – Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska· closes 26 Sept
- Poland – Solar installation – Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska· closes 26 Sept
Similar Energy & Power tenders
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GŁUBCZYCE I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH· closes 23 Sept
- Poland – Solar installation – Odnawialne źródła energii na budynkach użyteczności publicznej szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach – II etap, 13 budynków użyteczności publicznej.· closes 22 Sept
- Poland – Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting – „Nasze Krosno zielone, przedsiębiorcze i współzarządzane z mieszkańcami” - Krosno miastem talentów. Wyposażenie pracowni zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz z zakresu automatyki· closes 6 Oct
- Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej dla obiektów UMS i UMSł w roku· closes 15 Oct
- Poland – Solar panels – Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice (II postępowanie)· closes 26 Sept
Documents
- TED-official-notice-611075-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Energy & Power tenders
- Work including door-to-door (residential and commercial) garbage collection and segregation, road and drain cleaning and community sanitation premises cleaning in all villages of Gram Panchayat kodiyaiPanchayati Raj Department · Secretary and Commissioner · CEO-S.MADHOPUR · BDO-BOLI · India
- SITC of VRF AC wiring and EI and Fans light fittings ceiling fans AC wiring computer wiring and net working for Second floor AO Chambers under Mumbai Region at West wing GPO Heritage Building MumbaiDepartment of Posts · Maharashtra Circle,Dept. of Posts · CPMG,Maharashtra Circle,Mumbai,POST · EE ( Electrical),Postal Electrical Division,POST · India
- Italy – Electrical installation work of electrical distribution apparatus – Lotto 1 - Lavori di efficientamento funzionale ed energetico dell'impianto idrovoro Ponti Alti di Sant'Apollinare in Comune di Rovigo per contrastare il fenomeno della subsidenza. Realizzazione di un impianto fotovoltaico a terra della potenza nominale di 100 kWp, completo di sistema di accumulo elettrochimico, inverter DCCentrale Unica di Committenza (C.U.C.) AdiDelta · Italy
- Germany – Construction works for power plants and heating plants – Haus 164, DKFZ Neubau, 2.BA, Los 3210a - Baugrube + VerbauDeutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ Standort Dresden) · Germany
- Spain – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – 2026-0-18 SERVICIO DE MANTENIMIENTO INTEGRAL DE EQUIPOS DE ALTA TECNOLOGÍA MARCA GENERAL ELECTRIC PARA EL HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRESERVICIO MADRILEÑO DE SALUD-HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRE · Spain
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →